Blog zaufane.pl

Artykuły i wpisy o opiniach, marketingu i sprzedaży w sklepie internetowym

Marketing w Google

Jak zwiększyć dochody w e-commerce?

Ostatnie lata otworzyły nowe możliwości dla e-handlu. Kryzys gospodarczy paradoksalnie sprawił, że branża e-commerce zaczęła rosnąć w siłę. Coraz większe znaczenie handlu międzynarodowego, działalność e-sklepów przez aplikacje mobilne - wreszcie, to na co wielu czekało - pojawienie się sztucznej inteligencji jej jak powiem świeżości. E-commerce jest w znakomitej formie. Jak zatem zwiększać dochody w tej przestrzeni? W przestrzeni, gdzie konkurencja bywa naprawdę spora. Poznaj strategie zwiększania dochodów w handlu elektronicznym i wykorzystaj je do zwiększania przewagi na rynku!

Chcę czytać dalej

Co warto wiedzieć zanim rozpoczniesz pozyskiwanie recenzji online?

Prowadzisz sklep internetowy? Chcesz jak najbardziej rozwijać się w branży e-commerce, będąc jednocześnie świadomym konkurencji na rynku? Marketing rekomendacji to dziś przestrzeń, która może pomóc tobie być bliżej klienta i rozwijać się na arenie międzynarodowej, pozyskując atrakcyjne lidy każdego dnia! Zanim jednak zaczniesz wdrażać marketing rekomendacji, a przede wszystkim Zanim wybierzesz odpowiednie narzędzie, które pomoże Ci w takim pozyskiwaniu opinii. Przeczytaj o czym warto pamiętać, zanim zaczniesz wchodzić w marketing opinii pełną parą.

 

Chcę czytać dalej

Monitorowanie recenzji - dlaczego warto trzymać rękę na pulsie?

W poprzednich artykułach powiedzieliśmy sobie wiele, na temat wartości jaką niosą opinię o sklepie internetowym i wdrożenie marketingu recenzji w swoim sklepie online. Dzisiaj, chcemy przeznaczyć artykuł na przedstawienie zasad optymalizacji i zarządzania pozyskanymi już recenzjami online. Wyzwaniami związanymi z zarządzaniem recenzjami online są rosnące oczekiwania konsumentów, różnorodność platform umożliwiających publikowanie ocen. Aby przezwyciężyć te trudności i osiągnąć sukces, menedżerowie muszą odpowiednio reagować na komentarze oraz wykorzystywać narzędzia dostępne do monitorowania ich aktywności.

Chcę czytać dalej

Jak odpowiadać na pozytywne opinie od klientów?

Marketing rekomendacji jest ważnym elementem budowania zaufanej społeczności wokół marki oraz wsparcia rozwoju sklepów w branży e-commerce. Pozyskiwanie opinii, ich weryfikacja i publikacja są kwestiami kluczowymi. Nie możemy jednak zapominać o wartości jaką niesie sprawna komunikacja z klientami. Nie tylko warto pozyskiwać recenzję, ale również warto na nie odpowiadać. Kulturalnie, przyjaźnie, z otwartością i zainteresowaniem w stronę klienta i jego potrzeb. Jak to robić, aby jednocześnie zyskiwać zaufanie klienta i sprawiać, aby poczuł się on ważny i doceniony, a z drugiej strony aby wzmacniać widoczność naszego sklepu w przestrzeni internetowej?  Podpowiadamy!

Chcę czytać dalej

Google: Aktualizacja zasad oceny produktowej. Co się zmienia?

Warto pozyskiwać opinie od klientów w Google Moja. Warto też być użytkownikiem programu oceny produktowej. Dzięki temu klienci sklepu mogą  nie tylko trafić na stronę naszego sklepu z pozycji wyszukiwarki, ale również błyskawicznie zapoznać się z recenzjami produktu, którym się interesują.Sprawdzić, jakie towary danego sprzedawcy są najwyżej oceniane i znajdują się w bezwzględnym “top” sklepu online. Google - w trosce o dobro konsumentów oraz porządek w przestrzeni online na bieżąco weryfikuje i poszerza regulamin publikowania recenzji i zarządzania nią. Przyjrzyjmy się z bliska, jak będzie wyglądać zbliżająca się aktualizacja „Zasad dotyczące ocen produktów”.

 

Chcę czytać dalej

Wiadomości Google Moja Firma vs Chatboty. Czego potrzebuje Twoja firma?

 

W ostatnich artykułach skupiliśmy się na znaczeniu marketingu rekomendacji. Dzisiaj chcielibyśmy nawiązać do wartości jaką niesie sprawna komunikacja z klientem i właściwy dobór komunikatora. Decydując się na odpowiednie narzędzia komunikacji sukces masz w kieszeni! Warto porównać dwie popularne metody komunikacji z klientami: Wiadomości Google Moja Firma oraz chatboty. Ale jak wybrać tę lepszą? Oto krótki przegląd obu rozwiązań.

Wiadomości Google Moja Firma to funkcja, która pozwala na bezpośredni kontakt między użytkownikami a przedsiębiorstwem – dzięki niej klienci mogą szybko uzyskać informacje o firmie lub zadawać pytania na temat usług czy produktów.

Z kolei chatboty to programy komputerowe, które automatycznie odpowiadają na wiadomości od klientów za pomocą sztucznej inteligencji. Obie opcje mają swoje plusy i minusy, ale którą powinieneś wybrać dla swojej firmy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Chcę czytać dalej

Opinie Google - jak wspierają marketing w Twoim biznesie?

Chyba zgodzisz się ze mną, że recenzje Google odgrywają kluczową rolę w świecie marketingu internetowego. W dzisiejszych czasach wszyscy kierujemy się opinią innych klientów przed podjęciem decyzji dotyczących zakupu produktów czy usług. Dlatego właśnie warto zadbać o odpowiednie zarządzanie swoją reputacją online, a co za tym idzie recenzjami w obrębie wizytówki Google. Jak jednak zachęcić użytkowników do zostawiania konstruktywnych recenzji? Co robić a czego unikać w tym procesie? Oto kilka najlepszych praktyk dla Twojej firmy.

Chcę czytać dalej

Jak zachęcać klientów do pozostawiania opinii w Google?

W dzisiejszym świecie, gdzie Internet stał się nieodłącznym elementem naszego życia, opinie innych konsumentów mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe. Marketing rekomendacji skrojony w oparciu o recenzje w Wizytówce Moja Firma jest doskonałym sposobem budowania relacji, rozwoju marki. Co zatem zrobić, aby zadowoleni klienci chcieli poświęcić swój czas i podzielić się swoją opinią? 

Chcę czytać dalej

Jak monitoring cen może wpłynąć na zadowolenie klientów i lojalność w e-commerce?

Zadowolenie klientów oraz ich lojalność są kluczowymi czynnikami wpływającymi na sukces każdego sklepu internetowego. W dobie rosnącej konkurencji w handlu elektronicznym, nie wystarczy już tylko posiadać szerokiego asortymentu czy oferować atrakcyjnych promocji. Istotnym elementem skutecznej strategii cenowej jest monitoring cen.

Chcę czytać dalej

10 przekonywujących statystyk o recenzjach Google: dlaczego nie możesz ich ignorować

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak ważne są recenzje Google dla waszego biznesu? Większość osób korzysta z Internetu przed podjęciem decyzji o zakupie czy wyborze usługi, dlatego nie można lekceważyć znaczenia opinii innych użytkowników.

Chcę czytać dalej

5 prostych kroków, aby zdobyć więcej opinii Google i zwiększyć swoją reputację

Zarówno dla małych przedsiębiorstw jak i dużych korporacji reputacja w Internecie odgrywa kluczową rolę. Nie da się ukryć - recenzje Google mają ogromny wpływ na to, jak postrzegają nas potencjalni klienci. Dlatego właśnie tak ważne jest zebranie dużej liczby pozytywnych opinii oraz odpowiedniego reagowania na te negatywne.

Chcę czytać dalej

5 kreatywnych sposobów na zachęcanie klientów do zostawiania opinii Google

Internet stał się nieodłącznym elementem naszego życia, a opinie innych konsumentów mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe. Właśnie dlatego zachęcanie klientów do zostawiania recenzji Google może być kluczowym elementem dla sukcesu Twojej firmy.

Chcę czytać dalej

Zdobądź Więcej Klientów Dzięki Wiadomościom Google Moja Firma: Pełny Przewodnik

Gdy konkurencja na rynku jest coraz większa, ciężko jest zdobyć nowych klientów i utrzymać stały napływ zainteresowania naszą ofertą. Właśnie dlatego warto inwestować w narzędzia, które pomogą nam w tym zadaniu - a jednym z takich rozwiązań są Wiadomości Google Moja Firma.

Chcę czytać dalej

Wpływ recenzji Google na zaufanie klientów: Dlaczego zarządzanie reputacją ma znaczenie

Coraz więcej osób korzysta z internetu jako głównego źródła informacji o produktach i usługach, a recenzje Google mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe klientów. Zastanawiasz się pewnie, jak to możliwe? Otóż, statystyki pokazują, że aż 90% konsumentów sprawdza opinie innych użytkowników zanim podejmą swoją decyzję. Dlatego właśnie zarządzanie reputacją Twojej firmy w sieci ma kluczowe znaczenie dla jej sukcesu.

Chcę czytać dalej

Wpływ recenzji Google na lokalne SEO: Jak osiągnąć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania

Konsumenci coraz częściej korzystają z internetu w poszukiwaniu produktów i usług, a opinie na Google stały się nieodłączną częścią procesu podejmowania decyzji przez klienta. Nie ma co ukrywać - pozytywne recenzje potrafią przyciągnąć nowych użytkowników do Twojej firmy, a negatywne komentarze mogą ich odstraszyć. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że wpływ recenzji Google może wykraczać daleko poza efekt 'wow' dla potencjalnych klientów? Otóż tak!

Chcę czytać dalej

Google Moja Firma dla e-commerce: Jak zoptymalizować swój sklep internetowy pod kątem wyszukiwań lokalnych

W dzisiejszych czasach, kiedy zakupy przez internet stają się coraz bardziej powszechne, każdy właściciel e-commerce powinien zadbać o to, aby jego sklep był łatwo odnajdywalny w sieci. Google Moja Firma dla e-commerce może okazać się tutaj niezwykle pomocne - dzięki niemu możemy zoptymalizować swój biznes pod kątem wyszukiwań lokalnych i zwiększyć szansę na pozyskanie nowych klientów.

Chcę czytać dalej

Dlaczego recenzje Google mają znaczenie: wpływ opinii klientów na Twoją firmę

W dzisiejszych czasach, gdzie Internet stał się nieodłącznym elementem naszego życia, coraz bardziej zależy nam na tym, co inni mają do powiedzenia na temat produktów czy usług. Dlatego właśnie recenzje Google odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu reputacji i sukcesu Twojej firmy.

Chcę czytać dalej

Wprowadzenie do semantycznego SEO. Poznaj nowe zasady pisania do internetu

Semantyczne SEO to stosunkowo świeży termin, który coraz częściej pojawia się na branżowych konferencjach czy w kuluarowych rozmowach specjalistów od pozycjonowania stron. Mimo to nie kryją się pod nim nowe czy nieznane wcześniej działania. Należy go traktować bardziej jako nowoczesne, efektywne i skoncentrowane na człowieku podejście do SEO. 

Chcę czytać dalej

Rewolucja w Aza Group - wywiad z Aliną Chupryną i Danielem Duniakiem

Jakie znaczenie w e-commerce ma marketing rekomendacyjny?

Obecnie kupujący w Internecie ostrożnie podchodzą do sklepów online. Najważniejsza jest dla nich wiarygodność danej marki i jakość sprzedawanych produktów. Jak zatem dotrzeć do klientów, aby wzbudzić ich zaufanie? Z pomocą przychodzi skuteczny marketing opinii. O jego sile i wpływie na biznes rozmawiałem z przedstawicielami Aza Group, do której należą takie marki jak Born2Be czy Renee.

Zapraszam do wywiadu, jaki przeprowadziłem z Aliną Chupryną - Brand Manager ds. rynków zagranicznych w Aza Group i Danielem Duniakiem - Marketing Director Aza Group.

Chcę czytać dalej

Gwiazdki w kampanii produktowej PLA - poznaj nasze rozwiązanie

Prowadzisz sklep internetowy i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zwiększyć swoją sprzedaż? Bez wątpienia doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będą reklamy produktowe PLA. Warto jednak wyjść naprzeciw potencjalnym klientom, a tym samym wyprzedzić konkurencję dodając do kampanii produktowych wyróżniające złote gwiazdki.

Chcę czytać dalej

Gwiazdki w Google Ads - co musisz zrobić? WYJAWIAMY SEKRET!

Reklamy Google Ads są używane przez wiele firm w Internecie, które chcą trafić do swoich klientów. Ich podstawą jest nienachalny przekaz, który będzie wyświetlany tylko tym użytkownikom, którzy szukają danego produktu lub usługi. Jako przedsiębiorca możesz maksymalnie wykorzystać potencjał kampanii Google Ads w płatnych wynikach wyszukiwania dodając do nich przykuwające uwagę gwiazdki ocen.

Chcę czytać dalej

Pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma - Twoja marka będzie widoczna!

Z pewnością zauważyłeś, że po wpisaniu danego słowa kluczowego wyszukiwarka Google coraz częściej wyświetla nie linki do stron i sklepów internetowych, a pozycje z wizytówki Google Moja Firma. Dzieje się tak dlatego, że aktualnie boty Google są w stanie zdecydowanie dokładniej przewidywać intencje i lokalizacje użytkowników. Jeśli prowadzisz firmę usługową lub sklep internetowy i posiadasz także punkt stacjonarny, to tym bardziej powinieneś zdać sobie sprawę z tego, że pozycjonowanie wizytówki Google jest właśnie dla Ciebie. Jak wykorzystać jej potencjał? Przedstawię Ci pomysły i rozwiązania, które wzniosą Twój biznes na pierwsze miejsce w Google Maps.

Chcę czytać dalej

Wizytówka Google Moja Firma w sklepie internetowym - optymalizacja

Wizytówka Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie, które otwiera właścicielom firm drzwi do zaistnienia w Internecie. To jeden z najprostszych sposobów na pozyskanie ruchu i dotarcie do potencjalnych klientów. O tym, jak założyć wizytówkę Google Moja Firma pisałem w moim poprzednim artykule. W tym wpisie omówię zarządzanie stworzonym profilem, jakim jest optymalizacja wizytówki w mapach Google.

Chcę czytać dalej

Wizytówka Google Moja Firma w sklepie internetowym - co to jest i jak uruchomić

Cześć! W dzisiejszym blogu: Wizytówka Google Moja Firma - bezpłatne narzędzie, które umożliwia właścicielom sklepów internetowych tworzenie, zarządzanie i optymalizację profilu marki w Google. Jej głównym zadaniem jest pomoc w przyciągnięciu nowych klientów z wyszukiwarki i map. Zawiera m.in. nazwę firmy, godziny otwarcia, adres, dane kontaktowe oraz bardzo cenne źródło informacji dla potencjalnych klientów - opinie o firmie.

Chcę czytać dalej

Jak zachwycić klienta obsługą w e-commerce 2022 roku?

Ostatnie pandemiczne dwa lata zmieniły całkowicie oblicze e-handlu.

E-commerce to już nie tylko zakup niezbędnych produktów ale całe spektrum doświadczeń bliskich tradycyjnym odwiedzinom w sklepie.

Chcę czytać dalej

Czym są Gwiazdki w wynikach Google i jak je uruchomić [WAŻNE DLA KAŻDEGO ECOMMERCE]

Prowadzenie biznesu w Internecie wiąże się z nieustanną walką o uwagę klienta. Dostęp do sieci nie jest trudny, co sprawia, że coraz częściej zostawiają oni, a przede wszystkim sprawdzają opinie o danej firmie. Jak zadbać o to, aby Twój biznes w Internecie był odbierany jako bezpieczny i godny zaufania? W tym zadaniu pomogą Ci gwiazdki w Google. Ich obecność niesie ze sobą wiele korzyści dla prowadzonego biznesu w Internecie. Zdecydowanie zwiększają liczbę kliknięć - pozytywnie wpływają na ruch organiczny. Dowiedz się czym są gwiazdki Google i jak uruchomić graficzne wyświetlanie ocen.

Chcę czytać dalej

Co to jest Rich Snippets? Przewodnik po fragmentach rozszerzonych w e-commerce

Co znajdziesz w przewodniku po Rich Snippets i Smart Widgets dla właścicieli i marketerów sklepów internetowych Opinie mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe klientów, warto więc prezentować je w sposób przyciągający uwagę np. instalując inteligentne widgety (ang. Smart Widgets). Możliwość dodawania fragmentów rozszerzonych do inteligentnych widgetów pozwala na indeksację recenzji…

Chcę czytać dalej

Rich Snippets – co to oznacza dla Twojej firmy?

Rich snippets, czyli wyniki rozszerzone to możliwość, którą Google wprowadziło już ponad dekadę temu. I choć jest często zapomniana przez właścicieli sklepów internetowych, to nie tylko nadal obowiązuje, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na zwiększenie ruchu na stronie i wysoką pozycję w Google. Co to właściwie oznacza? Funkcja ta ma na celu poprawę wyników wyszukiwania, które będą bardziej pomocne i wartościowe dla użytkowników. Dzięki niej można zaproponować internautom dodatkowe informacje na poziomie wyszukiwarki takie jak zdjęcia, cena produktu, czy data aktywacji. Przeprowadzono sporo dyskusji na temat rich snippets, szczególnie w obszarze recenzji i ocen. Warto wiedzieć, że Google oferuje cały wachlarz opcji związanych z rich snippets, a ich wdrożenie wymaga pracy nad danymi strukturalnymi (structured data) Twojej strony. 

Chcę czytać dalej

Zwiększ zaufanie do Twojego biznesu i wyróżnij go spośród konkurencji.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Świetne

Na podstawie 82 opinii

Zobacz niektóre opinie tutaj

Viscola Fashion

Bardzo dobre rozwiązanie w zbieraniu opinii o sklepie i produktach. Dzięki temu rozwiązaniu można analizować opinię klientów i budować na podstawie tej wiedzy przyszłych rozwiązań.

Acus Med

Jak najbardziej polecam współpracę z zaufane.pl. Uzyskaliśmy mnóstwo opinii od klientów odnośnie sklepu i produktów (również do wizytówki Google Moja Firma)...

TRENA Professional Cosmetics

Bardzo dobry serwis do zbierania opinii. Dzięki Zaufane.pl zbieranie opinii, zarówno o firmie, jak i o produktach, idzie jak należy...

Ministerstwo Gadżetów

Serdecznie polecam firmę Zaufane.pl. Od początku współpraca przebiegała wzorowo i charakteryzowała się pełnym profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do klienta...