Blog zaufane.pl

Artykuły i wpisy o opiniach, marketingu i sprzedaży w sklepie internetowym

Marketing w e-commerce

Automatyzacja procesu zbierania recenzji online: jakie narzędzia warto wykorzystać?

Automatyzacja procesu zbierania recenzji online stała się kluczowym elementem w strategii marketingowej każdej firmy. W dobie cyfryzacji oraz rosnącej konkurencji na rynku, konsument coraz częściej opiera swoje decyzje zakupowe nie tylko na cenie czy jakości produktów/ usług oferowanych przez firmę, ale także opinie innych użytkowników internetu.Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy pragną zoptymalizować i przyspieszyć ten proces, korzystając z nowoczesnych technologii. Sięgając po odpowiednie narzędzia możemy nie tylko wzmocnić sam proces pozyskiwania opinii, ale też zaoszczędzić mnóstwo czasu, który możemy wykorzystać na planowanie, wdrażanie nowych rozwiązań lub budowanie relacji z odbiorcą. Jakie narzędzia do pozyskania opinii sprawdzą się najlepiej?

Chcę czytać dalej

5 kroków jak rozpocząć sprzedaż do Wielkiej Brytanii

Brexit pociągnął za sobą wiele zmian. Dotyczą one również transportu towarów. W jednej chwili system wysyłki mocno się utrudnił, gdyż traktowany jest on jako przesyłka z Polski już nie w obrębie Unii Europejskiej, ale jako do państwa tzw. trzeciego. 

Chcę czytać dalej

Analiza konkurencji na podstawie recenzji online: Jak wykorzystać opinie klientów do budowania przewagi?

Żyjemy w świecie zdominowanym przez nowoczesne technologie. Internet wdarł się w każdą sferę naszej egzystencji. Trudno dziś wyobrazić sobie prowadzenie biznesu bez marketingu online. Konkurencja w wielu branżach rośnie i tylko obecność w sieci daje szansę na budowanie trwałych relacji z obecnymi klientami i przyciąganie nowych. Istotną rolę odgrywa system rekomendacji, który buduje zaufanie. Można go wykorzystać nie tylko do wzmacniania pozytywnej pozycji swojej marki, ale przy okazji do analizy konkurencji, Jak zatem robić to prawidłowo i z jakich narzędzi korzystać? Usiądź wygodnie i sięgnij po garść wskazówek!

Chcę czytać dalej

Marketing opinii w branży modowej - jak skutecznie go prowadzić?

Branża modowa coraz pewniejszym krokiem wchodzi na salony e-commerce. Internet staje się idealnym miejscem do promocji, nawiązywania i utrzymywania relacji z klientem. Do głosu dochodzą marki mające profilowaną ofertę. Dopasowaną idealnie do grupy odbiorców. Sklepy z odzieżą sportową, odzieżą plus -size, ciążową, dziecięcą. Przedsiębiorcy starają się dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, budować silną więź na linii klient - sklep online. Skutecznym narzędziem, po które warto sięgnąć jest marketing opinii - nazywany też marketingiem rekomendacji. Jak z niego korzystać, aby budować zaufaną społeczność wokół swojej marki? Na co położyć największy nacisk? Jakich błędów unikać? Podpowiadamy!

Chcę czytać dalej

Jak monitoring cen może wpłynąć na zadowolenie klientów i lojalność w e-commerce?

Zadowolenie klientów oraz ich lojalność są kluczowymi czynnikami wpływającymi na sukces każdego sklepu internetowego. W dobie rosnącej konkurencji w handlu elektronicznym, nie wystarczy już tylko posiadać szerokiego asortymentu czy oferować atrakcyjnych promocji. Istotnym elementem skutecznej strategii cenowej jest monitoring cen.

Chcę czytać dalej

Google Moja Firma dla e-commerce: Jak zoptymalizować swój sklep internetowy pod kątem wyszukiwań lokalnych

W dzisiejszych czasach, kiedy zakupy przez internet stają się coraz bardziej powszechne, każdy właściciel e-commerce powinien zadbać o to, aby jego sklep był łatwo odnajdywalny w sieci. Google Moja Firma dla e-commerce może okazać się tutaj niezwykle pomocne - dzięki niemu możemy zoptymalizować swój biznes pod kątem wyszukiwań lokalnych i zwiększyć szansę na pozyskanie nowych klientów.

Chcę czytać dalej

Krok po kroku przez lejek zakupowy: jak skutecznie prowadzić klienta do dokonania zakupu w sklepie internetowym?

Chcąc żyć ze sprzedaży w Internecie należy wiedzieć, że posiadanie sklepu internetowego to nawet nie połowa sukcesu... Na sukces składa się bowiem jeszcze szereg czynników, które odpowiadają za całą “sprawność operacyjną” w e-commerce rozumianą jako pozyskiwanie towaru, zarządzanie ceną i promocjami i oczywiście - ten najbardziej kluczowy w każdym biznesie opartym na handlu element, którym jest pozyskiwanie klientów. Co zrobić, żeby ich mieć? Najpierw trzeba skutecznie do nich dotrzeć, zaciekawić ich ofertą, przekonać do zakupu, a następnie zbudować z nimi trwałą relację opartą na lojalności.

Chcę czytać dalej

Dlaczego Twój biznes musi zacząć korzystać z Google Analytics 4?

Postęp technologiczny, zmiany w zachowaniach oraz preferencjach użytkowników, a także nowe regulacje prawne, które rozbudowały zakres ochrony danych osobowych i możliwości ich przetwarzania. To wszystko  sprawiło, że dotychczasowe rozwiązania stosowane do zbierania i pomiaru informacji marketingowych przestały być aktualne. Konieczne stało się wprowadzenie nowego i dostosowanego do potrzeb współczesnego biznesu narzędzia.

Chcę czytać dalej

Zwiększ zaufanie do Twojego biznesu i wyróżnij go spośród konkurencji.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Świetne

Na podstawie 82 opinii

Zobacz niektóre opinie tutaj

Viscola Fashion

Bardzo dobre rozwiązanie w zbieraniu opinii o sklepie i produktach. Dzięki temu rozwiązaniu można analizować opinię klientów i budować na podstawie tej wiedzy przyszłych rozwiązań.

Acus Med

Jak najbardziej polecam współpracę z zaufane.pl. Uzyskaliśmy mnóstwo opinii od klientów odnośnie sklepu i produktów (również do wizytówki Google Moja Firma)...

TRENA Professional Cosmetics

Bardzo dobry serwis do zbierania opinii. Dzięki Zaufane.pl zbieranie opinii, zarówno o firmie, jak i o produktach, idzie jak należy...

Ministerstwo Gadżetów

Serdecznie polecam firmę Zaufane.pl. Od początku współpraca przebiegała wzorowo i charakteryzowała się pełnym profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do klienta...