Jak działa zaufane.pl

W e-commerce prawdziwe opinie są na wagę złota

6 000 niezależnych opinii w kilka tygodni? Dzięki integracji swojego sklepu internetowego i Zaufane.pl to możliwe! Dzięki nam błyskawicznie zwiększysz wiarygodność swojej firmy w Internecie. Sprawdź, jak działamy.

Zgodnie z raportem E-commerce w Polsce 2019. Gemius dla e-Commerce Polska najmłodsi e-konsumenci (od 15 do 24 roku życia) wskazują, że głównym źródłem wiarygodności nowo-odwiedzanego sklepu online są opinie o nim. Szczególnie ważne są dla nich polecenia: przyjaciół, znajomych, członków rodziny (kolejność nieprzypadkowa).

47% polskich internautów zwraca uwagę na opinie o danym sklepie. Co więcej, traktuje je jako jeden z kluczowych czynników wpływających na wiarygodność sklepu i motywujących do dokonania w nim zakupu.

Co zrobić, by budować i umacniać wiarygodność sklepu internetowego? Gromadzić rekomendacje, a następnie umiejętnie nimi zarządzać!
Sebastian Horoszko, Zaufane.pl

Zaufane.pl zbierze dla Ciebie prawdziwe i pozytywne opinie, które pochodzą od realnych kupujących – użytkowników, którzy sfinalizowali transakcję. Pomożemy Ci zdobyć Pieczęć Uznania: gwarancję pozytywnych doświadczeń zakupowych (Happy Customer Experience). Ponadto wskażemy, w jaki sposób wykorzystać potencjał rekomendacji z korzyścią dla Twojego biznesu.

Zwiększ wiarygodność - zintegruj sklep internetowy z systemem opinii Zaufane.pl!

Integracja strony internetowej z platformą rekomendacji Zaufane.pl jest w pełni automatyczna. Wystarczy w panelu administracyjnym sklepu utworzyć nowe konto użytkownika API, a następnie aktywować usługę.

Dowiedz się więcej o integracjach

Najwyższe standardy i opinie zgodne z Dyrektywą Omnibus

Zobacz, jakie to proste!

01
Integracja z Zaufane.pl jest przeprowadzona na podstawie gotowej wtyczki
02
System Zaufane.pl automatycznie pobiera dane zamówień, na bazie których przygotowuje ankiety i maile oraz wysyła je do Twoich klientów.
03
Pozyskiwane opinie trafiają do panelu Zaufane.pl, a stamtąd automatycznie do wskazanych przez Ciebie miejsc (Twoja strona www, Facebook, Trip Advisor etc).
04
Opinie o sprzedawcy automatycznie trafiają do “widgetu sprzedawcy”.
05
Opinie o produktach są przenoszone na kartę produktu.
06
Oraz do Google (reklamy produktowe, reklamy tekstowe, wyniki organiczne).

 

Integracja z Zaufane jest elastyczna, możesz wybrać szybkie połączenie narzędzia ze sklepem lub skonfigurować zaawansowane dedykowane wdrożenie według własnych potrzeb i pomysłu.

Zobacz przykładowe wdrożenia naszych Klientów!

Najwyższe standardy i opinie zgodne z Dyrektywą Omnibus

Co zyskujesz dzięki integracji Twojego sklepu z Zaufane.pl?

1. Największa skuteczność pozyskiwania opinii!

Przy pomocy Zaufane.pl codziennie zyskujesz dziesiątki, a nawet setki prawdziwych i pozytywnych opinii bazujących na dokonanych transakcjach.

Ile rekomendacji jesteśmy w stanie wygenerować jednego dnia? Załóżmy, że prośbę o wypełnienie ankiety weryfikującej doświadczenia zakupowej otrzymuje na maila (wskazanego w formularzu zamówienia) 10 000 Klientów. Z doświadczenia wiemy, że liczba pozyskanych opinii to ok. 40% z nich. W praktyce daje to ok. 4 000 nowych niezależnych recenzji!

Oto porównanie obejmujące naszych Klientów i konkurencyjnych dostawców rozwiązań do pozyskiwania opinii. Warto zwrócić uwagę na czas współpracy konkurencji z poszczególnymi markami oraz efektywność Zaufane.pl w zdecydowanie krótszych okresach.

2. Unikalne metody pozyskiwania opinii

Pozyskiwanie opinii tylko i wyłącznie za pomocą wiadomości e-mail to za mało. Zaufane.pl proponuje aż 4 różne sposoby pozyskiwania rzetelnych recenzji. W zależności od potrzeb i modelu Twojego biznesu możesz skorzystać ze wszystkich lub wybrać tę opcję, która najbardziej Ci odpowiada:

Powiadomienia PopUp

Zwiększ swój współczynnik odpowiedzi nawet o 40% przez integrację pop-up z formularzem ze swoją stroną.

Wiadomości SMS

Pozwól swoim klientom pozostawić opinię gdziekolwiek się znajdują bezpośrednio za pomocą smartfona.

Wiadomości e-mail

E-mail to sprawdzone narzędzie pozyskiwania opinii, dzięki któremu Klienci mogą ocenić Twoją usługę.

Punkty sprzedaży

Zbieraj opinie w swoim lokalu. Potrzebujesz tylko 30 sekund, by Twój Klient ocenił usługę.

3. Innowacyjne i skuteczne ankiety

Ankiety stanowią wspólny mianownik wszystkich metod pozyskiwania opinii. Gdy użytkownik zdecydował się podzielić się swoimi doświadczeniami, ważne byś mu to ułatwił, wykorzystując przy tym wszystkie typy opinii oraz informacje, które pozwolą wyciągnąć Ci wnioski i ulepszyć działanie Twojej firmy.

Chcesz zobaczyć naszą ankietę w akcji? Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video:

4. Tańsze i bardziej efektywne reklamy w Google (PLA i tekstowe), dzięki złotym gwiazdkom

Pewnie zauważyłeś, że od pewnego czasu Google umożliwia wyświetlanie „rich sippets” w postaci rozszerzeń gwiazdkowych, znanych w SEO czy płatnych wynikach wyszukiwania – zarówno tekstowych jak i produktowych. W naszym kraju ta technika jest stosowana jeszcze przez stosunkowo małą ilość e-sklepów, choć są branże gdzie już teraz jest to must have!

Jak to działa?

Posiadanie gwiazdek w płatnych wynikach wyszukiwania w naturalny sposób zwraca uwagę Twoich klientów i sprawia, że Twój sklep wybierze nawet o 30% osób więcej!

5. Więcej ruchu organicznego (SEO) oraz skuteczniejsze pozycjonowanie

Gwiazdki i naturalne treści tworzone przez Twoich Klientów mają silne przełożenie na pozycjonowanie. Screeny nadesłane od jednego z Klientów Zaufane.pl, który wdrożył rozwiązanie w pierwszym kwartale 2020 dobitnie to obrazują. W połowie Kwietnia boty Google zaindeksowały opinie. Dodatkowo zostały wyświetlone gwiazdki w wynikach organicznych dla większości podstron.

6. Dedykowane szablony maili do Klientów

W sytuacji, kiedy nie posiadasz własnego projektu mailingu możesz skorzystać z bogatej bazy szablonów Zaufane.pl. Wszystkie dostosowane są do urządzeń mobilnych, a więc responsywne – poprawnie wyświetlają się zarówno na laptopach, tabletach jak i smartfonach.

7. Pełna zgodność z RODO

RODO całkowicie zmieniło podejście do ochrony danych osobowych w e-commerce. Największymi wygranymi są klienci, gdyż większość e-sklepów podeszło bardzo poważnie do nowych wytycznych, również w zakresie doboru partnerów i narzędzi gwarantujących pełne bezpieczeństwo powierzonych danych osobowych oraz zgodności procesowej i prawnej. Zaufane.pl jest w 100% zgodne z prawem.

I wiele, wiele więcej!

Zarządzanie feedbackiem, strony „thank you page”, wsparcie w 25 językach, możliwości moderacji… Lista jest długa! Zaufane.pl to Twoja realna szansa na lepszą pozycję w wynikach Google, a tym samym większy zysk, redukcję kosztów pozyskiwania klienta czy usprawnienie funkcjonowania sklepu i obsługi klienta poprzez wyeliminowanie potencjalnych błędów, jakie popełniasz, a negatywnie wpływają na doświadczenia zakupowe. Wykorzystasz ją?

Teraz już wszystko jasne, czas na Twój ruch!

Świetne

Na podstawie 82 opinii

Zobacz niektóre opinie tutaj

Viscola Fashion

Bardzo dobre rozwiązanie w zbieraniu opinii o sklepie i produktach. Dzięki temu rozwiązaniu można analizować opinię klientów i budować na podstawie tej wiedzy przyszłych rozwiązań.

Acus Med

Jak najbardziej polecam współpracę z zaufane.pl. Uzyskaliśmy mnóstwo opinii od klientów odnośnie sklepu i produktów (również do wizytówki Google Moja Firma)...

TRENA Professional Cosmetics

Bardzo dobry serwis do zbierania opinii. Dzięki Zaufane.pl zbieranie opinii, zarówno o firmie, jak i o produktach, idzie jak należy...

Ministerstwo Gadżetów

Serdecznie polecam firmę Zaufane.pl. Od początku współpraca przebiegała wzorowo i charakteryzowała się pełnym profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do klienta...