BLOG

3 darmowe źródła ruchu online dla branży fashion

3 darmowe źródła ruchu online dla branży fashion

Źródła ruchu w sklepie internetowym

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa spowodowała, że sprzedawcy zaczęli otwierać kolejne sklepy – jednak nie stacjonarne, a internetowe. Na odpowiedź konsumentów nie trzeba było długo czekać. Idąc tym samym tropem coraz częściej wybierają oni zakupy online. Spowodowane jest to również dużo większą wygodą – brak kolejek, możliwość przymierzenia produktów w domu. Elementy te zapewniają wzrost sprzedaży. Doskonałym przykładem jest platforma Zalando. Jej sukces polega przede wszystkim na darmowej dostawie i 100 dniowym zwrocie, które nawet w czasach kryzysu pozytywnie wpływają na decyzje zakupowe użytkowników.

Jednak im więcej firm w Internecie, tym większa konkurencja. W jaki sposób sprzedawcy mogą przyciągnąć i utrzymać jak największą liczbę klientów przy tak sporej konkurencji? Sprawdź, jakie są 3 główne czynniki napędzające dzisiejszych zakupowiczów online.

Optymalna cena to podstawa skutecznej sprzedaży

Zasięg i wygoda klientów to dla wielu sprzedawców główny model biznesowy. Mając na uwadze, że coraz częściej klienci wybierają zakupy online, sprzedawcy stale udoskonalają tę możliwość. Jednak klienci nie tylko wybierają opcję dla nich wygodniejszą, ale zwracają sporą uwagę na cenę produktów.
Przed zakupem sporo osób porównuje ceny produktów stacjonarnie i online, a następnie wybiera tę korzystniejszą opcję. Co więcej, szerokie grono konkurencji firm umożliwia klientom przełączanie między kartami przeglądarki z jednego do drugiego i następnego sklepu porównując oferty wielu, wielu firm w zaledwie kilka minut. Widoczne, łatwo dostępne konkurencyjne ceny to ogromna zaleta w procesie przyciągania potencjalnych klientów.

Przykład porównywarki cenowej

Kody rabatowe jako czynnik przyciągający sporo nowych i stałych klientów

Co więcej? Kody rabatowe! To jeden z głównych czynników napędzających ruch doświadczonych kupujących. Istnieje również spora grupa klientów, którzy najpierw przeszukują strony internetowe w poszukiwaniu kodów rabatowych, by następnie przystąpić do przeglądania produktów w sklepach, które obecnie mają aktywne rabaty.

Promocje, które można przekazywać za pomocą mediów społecznościowych to również świetne rozwiązanie! Przyciągają uwagę użytkowników, którzy przewijają tablicę np. na Facebooku i zachęcają do odwiedzenia Twojego sklepu internetowego z ekscytującą ofertą dnia!

Produkty w każdym rozmiarze

Najważniejszy czynnik podczas kupowania ubrań czy obuwia to oczywiście rozmiar! Nie ma nic bardziej frustrującego, niż udanie się do sklepu stacjonarnego, gdzie obecnie są ogromne obniżki cenowe tylko po to, by dowiedzieć się, że akurat Twój rozmiar nie jest dostępny. Właśnie ten czynnik skłania wielu kupujących do sprawdzenia dostępności rozmiarów dosłownie za pomocą jednego kliknięcia!

Dodatkowo wiele topowych sklepów internetowych oferuje odbiór zamówionych produktów w sklepie stacjonarnym. Dzięki temu angażują klientów w sklep stacjonarny jednocześnie korzystając z zakupów online. W momencie, gdy użytkownik otrzyma wiadomość o dostępności wybranego produktu w swoim rozmiarze może kontynuować zamówienie np. do domu lub z odbiorem w salonie stacjonarnym.

Oceny i recenzje w sklepie internetowym

Wiele osób nie ma albo możliwości, a często również ochoty, by odwiedzać sklepy stacjonarne w celu przymierzenia np. spodni, sukienki czy butów. Zazwyczaj w takich sytuacjach kierują się zdaniem innych kupujących sprawdzając opinie w sklepach internetowych.

Niedawno przeprowadzone badania wykazują, że ponad 88% konsumentów ufa opiniom w Internecie w tym samym stopniu, co osobistym rekomendacjom. Wynik ten jednoznacznie wykazuje zaufanie i wiarę w pozytywne opinie oraz podkreśla potencjalny wpływ negatywnych recenzji.

Recenzje klientów w ostatnim czasie stały się integralnym czynnikiem przy podejmowanie ostatecznej decyzji o zakupie i są bezcenne dla sprzedawców internetowych. Kolejne badania dowodzą, że 82% kupujących w Internecie sprawdza oceny sprzedawców i opinie o sklepie przed zakupem po raz pierwszy. Ponadto prawie połowa (46%) uważa, że opinie wzbudzają zaufanie do firmy i pomagają w ostatecznej decyzji zakupowej.

Zarówno marki, jak i klienci przykładają sporą wagę do autentyczności (lub jej braku) recenzji online w świetle wzrostu liczby płatnych, zachęcających do zakupu opinii. Wiele firm aż słynie z oferowania rabatów lub darmowych produktów w zamian za pozytywne opinie. Powoduje to, że niektóre z nich nie zawsze są całkowicie zgodne z prawdą. Warto więc wdrożyć narzędzie do zarządzania opiniami klientów, które weryfikuje recenzje, by upewnić się, że są autentyczne i zgodne z prawdą. Dzięki temu inni kupujący mają podstawę, by rzeczywiście ufać opiniom i firmie.

Potrzeby klienta kluczem efektywnej sprzedaży

Sprzedawcy wkładają sporo trudu, by rozwijać firmy wraz z rozwojem technologii i nadążając za odbiorcami, do których chcą dotrzeć. W dzisiejszych czasach konsumenci szukają najlepszych ofert porównując wiele konkurencyjnych firm oraz opinii na ich temat. Jeśli więc połączysz te trzy wyżej przedstawione czynniki będziesz jedną z najlepszych firm dopasowanych do oczekiwań klientów.

Razem na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli partnerstwo Zaufane.pl i Posadzimy.pl

Budowanie zaufania wobec marki stało się kluczowym elementem sukcesu. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w tym procesie są autentyczne opinie klientów, które pełnią rolę społecznego dowodu słuszności. W kontekście coraz większego znaczenia zrównoważonego rozwoju, social proof nabiera dodatkowego wymiaru, pozwalając firmom nie tylko na zwiększenie sprzedaży, ale także na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, zaangażowanie klientów w ESG.

Jak zdobyć opinie o moim sklepie stacjonarnym?

Opinie klientów odgrywają ważną rolę w budowaniu reputacji sklepu oraz przyciąganiu nowych klientów. Pozytywne recenzje mogą znacznie zwiększyć zaufanie do Twojego sklepu i wpłynąć na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na zdobycie opinii o Twoim sklepie stacjonarnym.

5 Kluczowych kroków do budowania wiarygodności marki w e-commerce

Budowanie wiarygodności marki jest kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Klienci mają dostęp do nieograniczonej liczby opcji, dlatego zaufanie może być decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowych. W tym artykule przedstawiamy pięć kluczowych kroków, które pomogą firmom zadbać o wizerunek, w tym poprzez zbieranie i publikowanie opinii.

Nowe trendy w marketingu użytkowników: budowanie pozytywnego wizerunku marki poprzez opinie klientów

Wśród trendów w marketingu warto zwrócić uwagę na rolę opinii klientów w kształtowaniu wizerunku marki. Zmieniające się preferencje konsumentów i rozwój technologii cyfrowych wymusiły na firmach przyjęcie nowych strategii, które pozwalają lepiej zrozumieć i wykorzystać głos klientów w procesie budowania marki. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom w marketingu użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem technik, takich jak marketing szeptany i strategie influencerów.

Jak założyć sklep internetowy krok po kroku?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego może być atrakcyjną perspektywą dla wielu przedsiębiorców, z uwagi na dynamiczny rozwój e-commerce oraz rosnące zapotrzebowanie na zakupy online. Jednak dobór właściwej platformy to tylko część wyzwania, z jakim musi zmierzyć się osoba zakładająca swoją pierwszą stronę internetową. Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku jakie czynniki warto rozważyć.

Pozyskiwanie, analiza i publikacja opinii online. O co pytają klienci Zaufane.pl?

Recenzje stają się kluczowym kryterium przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Jednak pozyskiwanie, analiza i publikacja opinii online stanowi wyzwanie dla wielu właścicieli sklepów internetowych. Zaufane.pl stanowi integralne rozwiązanie, które pomaga firmom B2B i B2C w budowaniu solidnej reputacji poprzez skuteczny marketing opinii. Poznaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące całego procesu gromadzenia feedbacku za pomocą dedykowanego narzędzia.

Strategie pozyskiwania opinii: metody online i offline.

Opinie klientów są kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Dlatego właśnie firma powinna zadbać o pozyskiwanie recenzji. Sprawdź jakie są metody online i offline, by zbudować silny social proof.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak

Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Umów spotkanie