3 darmowe źródła ruchu online dla branży fashion

czerwiec 24, 2021
3 darmowe źródła ruchu online dla branży fashion

Źródła ruchu w sklepie internetowym

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa spowodowała, że sprzedawcy zaczęli otwierać kolejne sklepy – jednak nie stacjonarne, a internetowe. Na odpowiedź konsumentów nie trzeba było długo czekać. Idąc tym samym tropem coraz częściej wybierają oni zakupy online. Spowodowane jest to również dużo większą wygodą – brak kolejek, możliwość przymierzenia produktów w domu. Elementy te zapewniają wzrost sprzedaży. Doskonałym przykładem jest platforma Zalando. Jej sukces polega przede wszystkim na darmowej dostawie i 100 dniowym zwrocie, które nawet w czasach kryzysu pozytywnie wpływają na decyzje zakupowe użytkowników.

Jednak im więcej firm w Internecie, tym większa konkurencja. W jaki sposób sprzedawcy mogą przyciągnąć i utrzymać jak największą liczbę klientów przy tak sporej konkurencji? Sprawdź, jakie są 3 główne czynniki napędzające dzisiejszych zakupowiczów online.

Optymalna cena to podstawa skutecznej sprzedaży

Zasięg i wygoda klientów to dla wielu sprzedawców główny model biznesowy. Mając na uwadze, że coraz częściej klienci wybierają zakupy online, sprzedawcy stale udoskonalają tę możliwość. Jednak klienci nie tylko wybierają opcję dla nich wygodniejszą, ale zwracają sporą uwagę na cenę produktów.
Przed zakupem sporo osób porównuje ceny produktów stacjonarnie i online, a następnie wybiera tę korzystniejszą opcję. Co więcej, szerokie grono konkurencji firm umożliwia klientom przełączanie między kartami przeglądarki z jednego do drugiego i następnego sklepu porównując oferty wielu, wielu firm w zaledwie kilka minut. Widoczne, łatwo dostępne konkurencyjne ceny to ogromna zaleta w procesie przyciągania potencjalnych klientów.

Przykład porównywarki cenowej

Kody rabatowe jako czynnik przyciągający sporo nowych i stałych klientów

Co więcej? Kody rabatowe! To jeden z głównych czynników napędzających ruch doświadczonych kupujących. Istnieje również spora grupa klientów, którzy najpierw przeszukują strony internetowe w poszukiwaniu kodów rabatowych, by następnie przystąpić do przeglądania produktów w sklepach, które obecnie mają aktywne rabaty.

Promocje, które można przekazywać za pomocą mediów społecznościowych to również świetne rozwiązanie! Przyciągają uwagę użytkowników, którzy przewijają tablicę np. na Facebooku i zachęcają do odwiedzenia Twojego sklepu internetowego z ekscytującą ofertą dnia!

Produkty w każdym rozmiarze

Najważniejszy czynnik podczas kupowania ubrań czy obuwia to oczywiście rozmiar! Nie ma nic bardziej frustrującego, niż udanie się do sklepu stacjonarnego, gdzie obecnie są ogromne obniżki cenowe tylko po to, by dowiedzieć się, że akurat Twój rozmiar nie jest dostępny. Właśnie ten czynnik skłania wielu kupujących do sprawdzenia dostępności rozmiarów dosłownie za pomocą jednego kliknięcia!

Dodatkowo wiele topowych sklepów internetowych oferuje odbiór zamówionych produktów w sklepie stacjonarnym. Dzięki temu angażują klientów w sklep stacjonarny jednocześnie korzystając z zakupów online. W momencie, gdy użytkownik otrzyma wiadomość o dostępności wybranego produktu w swoim rozmiarze może kontynuować zamówienie np. do domu lub z odbiorem w salonie stacjonarnym.

Oceny i recenzje w sklepie internetowym

Wiele osób nie ma albo możliwości, a często również ochoty, by odwiedzać sklepy stacjonarne w celu przymierzenia np. spodni, sukienki czy butów. Zazwyczaj w takich sytuacjach kierują się zdaniem innych kupujących sprawdzając opinie w sklepach internetowych.

Niedawno przeprowadzone badania wykazują, że ponad 88% konsumentów ufa opiniom w Internecie w tym samym stopniu, co osobistym rekomendacjom. Wynik ten jednoznacznie wykazuje zaufanie i wiarę w pozytywne opinie oraz podkreśla potencjalny wpływ negatywnych recenzji.

Recenzje klientów w ostatnim czasie stały się integralnym czynnikiem przy podejmowanie ostatecznej decyzji o zakupie i są bezcenne dla sprzedawców internetowych. Kolejne badania dowodzą, że 82% kupujących w Internecie sprawdza oceny sprzedawców i opinie o sklepie przed zakupem po raz pierwszy. Ponadto prawie połowa (46%) uważa, że opinie wzbudzają zaufanie do firmy i pomagają w ostatecznej decyzji zakupowej.

Zarówno marki, jak i klienci przykładają sporą wagę do autentyczności (lub jej braku) recenzji online w świetle wzrostu liczby płatnych, zachęcających do zakupu opinii. Wiele firm aż słynie z oferowania rabatów lub darmowych produktów w zamian za pozytywne opinie. Powoduje to, że niektóre z nich nie zawsze są całkowicie zgodne z prawdą. Warto więc wdrożyć narzędzie do zarządzania opiniami klientów, które weryfikuje recenzje, by upewnić się, że są autentyczne i zgodne z prawdą. Dzięki temu inni kupujący mają podstawę, by rzeczywiście ufać opiniom i firmie.

Potrzeby klienta kluczem efektywnej sprzedaży

Sprzedawcy wkładają sporo trudu, by rozwijać firmy wraz z rozwojem technologii i nadążając za odbiorcami, do których chcą dotrzeć. W dzisiejszych czasach konsumenci szukają najlepszych ofert porównując wiele konkurencyjnych firm oraz opinii na ich temat. Jeśli więc połączysz te trzy wyżej przedstawione czynniki będziesz jedną z najlepszych firm dopasowanych do oczekiwań klientów.

Zwiększ zaufanie do Twojego biznesu i wyróżnij go spośród konkurencji.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Świetne

Na podstawie 82 opinii

Zobacz niektóre opinie tutaj

Viscola Fashion

Bardzo dobre rozwiązanie w zbieraniu opinii o sklepie i produktach. Dzięki temu rozwiązaniu można analizować opinię klientów i budować na podstawie tej wiedzy przyszłych rozwiązań.

Acus Med

Jak najbardziej polecam współpracę z zaufane.pl. Uzyskaliśmy mnóstwo opinii od klientów odnośnie sklepu i produktów (również do wizytówki Google Moja Firma)...

TRENA Professional Cosmetics

Bardzo dobry serwis do zbierania opinii. Dzięki Zaufane.pl zbieranie opinii, zarówno o firmie, jak i o produktach, idzie jak należy...

Ministerstwo Gadżetów

Serdecznie polecam firmę Zaufane.pl. Od początku współpraca przebiegała wzorowo i charakteryzowała się pełnym profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do klienta...