W jakim języku warto programować w 2023 r.?

Małgorzata Piasek

Małgorzata Piasek

sierpień 30, 2023
Spis treści

TIOBE - najpopularniejsze języki programowania w jednym miejscu… Obierz odpowiedni kierunek dla Twojego biznesu…

C# i .NET - związek idealny w rozwiązaniach chmurowych…

Zastosowanie platformy .NET - zostaw konkurencję w tyle… postaw na rozwiązania przyszłości…

Sprawdź ranking języków programowania - rozwijaj silną biznesową markę, każdego dnia…

 

 

TIOBE - najpopularniejsze języki programowania w jednym miejscu… Obierz odpowiedni kierunek dla Twojego biznesu…

Wskaźnik TIOBE od wielu lat wyznacza standardy w branży IT. Najdokładniejszy wskaźnik popularności i zastosowania poszczególnych języków programowania. Pokazuje on nie tylko, które języki są obecnie na podium branżowym, ale również wskazuje możliwe kierunki rozwoju. Najodpowiedniejsze rozwiązania dla typu i charakter konkretnego  biznesu. Najnowszy ranking z lipca 20022 roku potwierdza -  wciąż liderami na rynku są:

  •  Java¹ - klasyka sama w sobie. 

  •  C - króluje w najniższych warstwach oprogramowania i w oprogramowaniu wbudowanym.

  • C++ - pokrywa szerokie spektrum zastosowań, choć warto zaznaczyć, że opiera się ten język głównie na backendzie i na rozwiązaniach, w których liczy się wydajność, uwzględniając zastosowania giełdowe, takie jak HFT (ang. High Frequency Trading).

“Wielka Trójca” jest obecna w branży programowania i wiedzie prym niemal od 20 lat. Ku zaskoczeniu ekspertów - pierwszy raz w top 5 znajduje się Pythona. Jego popularność rośnie niemal w błyskawicznym tempie. Nic w tym dziwnego, ponieważ zapewnia szybkie prototypowanie rozwiązań i budowanie frameworków testowych. Często też korzystają z niego osoby zajmujące się uczeniem maszynowym.

C# i .NET - związek idealny w rozwiązaniach chmurowych…

Z biegiem czasu, wraz z rozwojem technologii coraz bardziej odchodzimy od standardowych i tradycyjnych rozwiązań, na rzecz tego co mobilne, komfortowe - zapewniające bezpieczeństwo danych w każdym miejscu. Dlatego też narzędzia chmurowe są tym, czego potrzebuje dzisiejszy biznes. Bezpieczne przechowywanie danych, współpraca zespołowa, funkcjonalność i interaktywność jest tym czym wyróżnia się “chmura” na dowolnym urządzeniu mobilnym. Łącząc C# i .NET możemy zestawiać środowisko uruchomieniowe, ale również zbiór bibliotek. To idealna perspektywa z poziomu aplikacji webowych, mobilnych, desktopowych, jak i ponadczasowego Windowsa. 

Zastosowanie platformy .NET - zostaw konkurencję w tyle… postaw na rozwiązania przyszłości…

Platforma .NET - różnorodność terminów i detali dyktuje warunki branży IT. .NET Core, .NET Framework są powiewem świeżości - zapewniając stabilność i funkcjonalność, której potrzebuje współczesny świat biznesu. Czym się wyróżnia?

  • możliwość podmiany bibliotek w locie, bez konieczności wyłączania działającego systemu,

  • rozbudowaną refleksję, umożliwiającą pełne poznanie pól i metod klas - gwarancja bezpieczeństwa. 

 .NET Core  to wydajność i multiplatformowość w działaniu aplikacji webowych, mikroserwisów i aplikacji na urządzenia mobilne.

.NET Framework - stworzony do platformy MS Windows⁴, zapewnia rozwój aplikacji desktopowych i gier.

Sprawdź ranking języków programowania - rozwijaj silną biznesową markę, każdego dnia…

Wykorzystuj potencjał branży IT.  Tworząc sklep internetowy i wdrażając marketingowe działania, w tym min: marketing rekomendacji. Wybieraj to co nowatorskie, świeże - dające perspektywę rozwoju, sukcesu - stabilności marki na rynku. Wyprzedzaj konkurencję - nie tylko jakością usług, otwartością i marketingiem rekomendacji, ale również funkcjonalnością Twojego miejsca w sieci!

Zwiększ zaufanie do Twojego biznesu i wyróżnij go spośród konkurencji.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Świetne

Na podstawie 82 opinii

Zobacz niektóre opinie tutaj

Viscola Fashion

Bardzo dobre rozwiązanie w zbieraniu opinii o sklepie i produktach. Dzięki temu rozwiązaniu można analizować opinię klientów i budować na podstawie tej wiedzy przyszłych rozwiązań.

Acus Med

Jak najbardziej polecam współpracę z zaufane.pl. Uzyskaliśmy mnóstwo opinii od klientów odnośnie sklepu i produktów (również do wizytówki Google Moja Firma)...

TRENA Professional Cosmetics

Bardzo dobry serwis do zbierania opinii. Dzięki Zaufane.pl zbieranie opinii, zarówno o firmie, jak i o produktach, idzie jak należy...

Ministerstwo Gadżetów

Serdecznie polecam firmę Zaufane.pl. Od początku współpraca przebiegała wzorowo i charakteryzowała się pełnym profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do klienta...