BLOG

Platformy dropshipping - TOP 10 na polskim rynku

Sebastian Horoszko

Sebastian Horoszko

listopad 2021
Platformy dropshipping - TOP 10 na polskim rynku

Sklep internetowy w modelu dropshipping

Każdy sklep internetowy działa w oparciu o platformę, której zadaniem jest skuteczne zarządzanie produktami, magazynem, sprzedażą czy dostawami. Takie oprogramowanie w branży e-commerce popularnie nazywane jest platformą sprzedażową. Warto wiedzieć, że takich systemów na polskim rynku jest dziesiątki. Dziś chcę się z Tobą podzielić wiedzą na temat platform e-commerce, które doskonale nadają się do prowadzenia sklepu internetowego w modelu dropshipping. Wybrałem 10 systemów, które z powodzeniem sprawdzą się w Twoim biznesie. Sprawdź, czego możesz się po nich spodziewać i razem ze mną wybierz tą najlepszą dla Twojego e-commercu!

Platformy e-commerce sklepów internetowych

Jak z pewnością już wiesz, dropshipping to model sklepu opartego na zewnętrznym magazynie, należącym do hurtowni lub producenta. Tak jak w przypadku tradycyjnego e-commercu potrzebny jest gotowy sklep, za którego pośrednictwem odbywać się będzie cała sprzedaż w Internecie. Jestem pewien, że poniższe zestawienie najważniejszych platform ułatwi Ci wybór tej najodpowiedniejszej dla Ciebie.

Sky-Shop

Sky-Shop to platforma dostosowana do prowadzenia sklepu internetowego w modelu dropshipping. To oprogramowanie, które jest wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje, potrzebne do obsługi zamówień dropshippingowych. Umożliwia także automatyczne pobranie produktów do sklepu internetowego, dzięki czemu możesz zapomnieć o ręcznym dodawaniu wszystkich towarów. Platforma Sky-Shop zapewnia także dodatkowe opcje, takie jak:

 • FullDropshipping - dzięki tej usłudze możesz wysyłać swoje zamówienia automatycznie do hurtowni,
 • dwukierunkowa integracja z Allegro - zapewnia automatyzację sprzedaży na Allegro, wystawianie aukcji, pobieranie zamówień czy zarządzanie wysyłką (faktury, paragony i etykiety kurierskie),
 • sprzedaż poprzez popularne porównywarki cen - integracja z Google Shopping, Ceneo czy nawet z Facebookiem.

Shopify

Shopify to równie znana platforma, która pozwala założyć sklep internetowy na dropshippingu. Oferuje wszystko to, czego potrzebuje przedsiębiorca stawiający pierwsze kroki w branży e-commerce. Jest używana w ponad 170 krajach na całym świecie. Pomaga dropshippingowcom tworzyć sklepy internetowe, importować produkty od dostawców, a przede wszystkim zarabiać pieniądze na sklepie internetowym.

Do głównych zalet platformy Shopify należy łatwy i intuicyjny interfejs użytkownika. Posiada własną aplikację Shopify App Store, dzięki której możesz połączyć swój sklep internetowy z różnego rodzaju narzędziami.

WordPress - Woocommerce

Woocommerce to najbardziej popularna wtyczka na WordPressie, która umożliwia założenie swojego sklepu internetowego opartego na integracji z hurtowniami. Nie jest to platforma trudna do zrozumienia nawet dla początkującego dropshippingowca, choć zdarza się jednak, że konieczna jest pomoc profesjonalisty. WordPress sprawinie przeprowadza użytkowników przez cały proces zakładania sklepu bazującego na hurtowni dropshipping. Dzięki wtyczce Woocommeerce masz możliwość:

 • zarządzania sklepem dropshippingowym,
 • szybkiego importu produktów od dostawcy,
 • przypisywania produktów do danego dostawcy,
 • automatycznego powiadamiania dostawców o zakupie ich produktów.

Jeśli więc chcesz założyć sklep internetowy szybko i dobrej cenie, to warto rozważyć połączenie WordPress + WooCommerce.

Magento

Na wstępie warto zaznaczyć, że Magento jest platformą open source, która ma możliwości i funkcje, jakie potrzebuje dropshippingowiec. Opracowana jest z myślą o budowaniu i prowadzeniu sklepu internetowego przez średnio-zaawansowanych przedsiębiorców, znających podstawy e-commerce, dlatego też platforma ta nie jest polecana dla początkujących: językiem programowania jest tutaj PHP, który wymaga odpowiednich umiejętności.

Co oferuje Magento?

 • Jednolity interfejs dla klientów,
 • wyświetlanie nowości,
 • opcje porównywania,
 • przyjazny dla użytkownika koszyk.

Sellingo

Platforma Sellingo wspiera początkujących sprzedawców i oferuje im wariant darmowego abonamentu, dzięki czemu koszty związane z założeniem sklepu internetowego nie są od razu bardzo duże. Takie rozwiązanie daje możliwość przetestowania sklepu i samej platformy. Dzięki niemu poznasz wszystkie dostępne opcje i integracje z takimi serwisami, jak np. Google Merchant Center.

Jakie są zalety sklepu internetowego na Sellingo?

 • łatwa obsługa w systemie CMS,
 • przydatne integracje z płatnościami, kurierami czy programami do fakturowania
 • prosty system wprowadzania produktów,
 • oszczędność pieniędzy - do uruchomienia sklepu w wersji podstawowej nie ma konieczności wydania nawet złotówki.

Selly

Selly Shop to zaawansowana platforma umożliwiająca stworzenie sklepu internetowego w oparciu o dropshipping. Posiada szeroki zasób użytecznych narzędzi do sprawnego zarządzania sprzedażą. Oferuje ponad 90 integracji z systemami wspomagającymi sprzedaż, takimi jak Allegro, Facebook czy porównywarki cenowe. Posiada dość prosty w obsłudze panel administracyjny z intuicyjnymi funkcjami. Selly jest narzędziem płatnym, które udostępnia aż 4 plany abonamentowe - łatwo można dostosować je do swojego budżetu. Zaletą jest całkowity brak prowizji od sprzedaży, co dla każdego dropshippingowca powinno być na wagę złota.

PrestaShop

PrestaShop to platforma sprzedażowa znana na całym świecie. Podobnie jak Magento jest oprogramowaniem open source: oznacza to, że możesz z niego korzystać za darmo. Za większość niezbędnych funkcji i instalację musisz jednak zapłacić - oczywiście jest to normalnym zjawiskiem: w branży e-commerce trzeba liczyć się z kosztami.

Sklep internetowy na PrestaShop daje Ci możliwość integracji z hurtowniami i poprzez wdrożenie kilku modułów:

 • Moduł Dropshipping - wiadomości e-mail do dostawców i przewoźników - odpowiada za automatyczne przesyłanie Twoich zamówień do odpowiednich dostawców i przewoźników.
 • Moduł CSV/TXT/XML Cron Import / Dropshipping - umożliwia importowanie lub aktualizację produktów, kategorii, hurtowni czy dostawców za pomocą zadania cron.
 • Moduł DreamLove Import - odpowiada za połączenie z producentem lub hurtownią i odbieraniu na bieżąco informacji o sprzedawanych produktach.
 • Moduł Dropshipping Wizard - umożliwia automatyczną wysyłkę zamówienia do danej hurtowni, nawet jeśli produkty pochodzą z kilku różnych.

To jedynie kilka możliwości PrestaShop opierających się o dropshipping. Dzięki nim zrozumienie tego sektora będzie dla Ciebie banalnie łatwe.

IdoSell

Platforma IdoSell to rozwiązanie dla profesjonalnych sprzedawców. Dzięki niej można sprawnie kontrolować nawet kilka tysięcy zamówień dziennie. Oparty jest na modelu Saas, co przekłada się na stabilne i bezpieczne działanie każdego sklepu internetowego. Serwis oferuje dwie opcje abonamentowe:

 • Cloud - dla mniejszych sklepów online,
 • Dedocated Cloud - z dedykowanym serwerem, wariant ten skierowany jest do większych sklepów.

Platforma IdoSell oferuje usługę automatycznej integracji z portalami aukcyjnymi, porównywarkami cenowymi, wyszukiwarkami, płatnościami online czy dostawcami. Jako polska firma doskonale znają panujące na naszym rynku realia.

Shoper

Shoper to polskie oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego. Korzysta z niej ponad 13 tysięcy firm, co na nasz rynek jest imponującym wynikiem. Co oferuje Shoper swoim użytkownikom? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że to kompleksowe rozwiązanie dedykowane jest zarówno małym, średnim, jak i dużym firmom. Pozwala stworzyć ładny, szybki i wygodny sklep online, w którym znajdą się wszystkie Twoje produkty. Sklep na Shoperze jest płatny - tak jak w przypadku Selly platforma ta oferuje 4 abonamenty.

Mając sklep internetowy Shoper, bardzo łatwo i szybko możesz umieścić jego ofertę w największych porównywarkach cenowych w Polsce czy Facebooku. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz dodatkowy kanał sprzedaży i zbudujesz świadomość marki Twojego sklepu internetowego.

ShopGold

Platformę ShopGold można określić jako wygodna i funkcjonalna. To połączenie obsługi na wysokim poziomie z możliwością integracji z wieloma wtyczkami i ich modyfikacją. Oprogramowanie to zapewnia wszystko to, czego gotowy sklep w modelu dropshipping potrzebuje. ShopGold oferuje:

 • łatwą organizację kategorii,
 • szybki dostęp do bazy klientów,
 • błyskawiczną obsługę zamówień i płatności.

ShopGold jest bardzo dobrym narzędziem do prowadzenia własnej sprzedaży internetowej: brak tu ukrytych kosztów, abonamentu, prowizji od sprzedaży - jego koszt to tylko jednorazowa opłata za licencję sklepu (do wyboru 3 pakiety).

Która platforma będzie najlepsza dla Twojego sklepu internetowego - rada od Zaufane.pl

Wybór odpowiedniego systemu do stworzenia sklepu internetowego na dropshippingu i późniejszego zarządzania swoim biznesem jest jedną z najważniejszych decyzji. To właśnie od niej zależy wiele kwestii, które mogą przełożyć się na Twoje 'być albo nie być'. Na samym początku radzę Ci zastanowić się nad ilością asortymentu. Takie oszacowanie podpowie Ci, jakie oprogramowanie będzie dla Ciebie:

 • początkujący, niewielki sklep do 1000 produktów - proponuję Shoper,
 • średniej wielkości sklep do 10 000 produktów - stawiam na IdoSell lub WooCommerce,
 • duży sklep powyżej 10 000 produktów - głosuję na Sky-Shop lub PrestaShop.

Dlaczego wybrałem akurat te platformy? Według mnie i klientów Zaufane.pl to właśnie na nich pracuje się najlepiej w modelu dropshipping.

Aby zyskać pewność wykonaj samodzielny research połączony z wysłuchaniem autentycznych opinii o firmach od cenionych specjalistów. Pozwoli Ci to podjąć świadomą i przemyślaną decyzję.

Jak nasz czeski partner - Ověřený web - usługa “Zweryfikowana witryna” pomaga polskim e-sklepom zwiększyć wiarygodność?

W dzisiejszym świecie użytkownicy internetu są przytłoczeni tysiącami ofert e-sklepów. Warto wyróżnić swój e-commerce na tle konkurencji i zwiększyć jego wiarygodność, tak aby potencjalni klienci zatrzymali się właśnie u Ciebie na dłużej.

Zaufane.pl - pozyskuj, zarządzaj i prezentuj opinie

Buduj zaufanie dzięki autentycznym opiniom z narzędziem Zaufane.pl, które ułatwia pozyskiwanie, zarządzanie i prezentowanie recenzji, zwiększając sprzedaż i reputację marki. Jako oficjalny partner Google, zgodny z dyrektywą Omnibus i DSA, oferuje moderację w 26 językach, wspierając ekspansję na rynki zagraniczne. Sprawdź, jak ważny jest marketing opinii w obecnym e-commerce.

Razem na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli partnerstwo Zaufane.pl i Posadzimy.pl

Budowanie zaufania wobec marki stało się kluczowym elementem sukcesu. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w tym procesie są autentyczne opinie klientów, które pełnią rolę społecznego dowodu słuszności. W kontekście coraz większego znaczenia zrównoważonego rozwoju, social proof nabiera dodatkowego wymiaru, pozwalając firmom nie tylko na zwiększenie sprzedaży, ale także na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, zaangażowanie klientów w ESG.

Jak zdobyć opinie o moim sklepie stacjonarnym?

Opinie klientów odgrywają ważną rolę w budowaniu reputacji sklepu oraz przyciąganiu nowych klientów. Pozytywne recenzje mogą znacznie zwiększyć zaufanie do Twojego sklepu i wpłynąć na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na zdobycie opinii o Twoim sklepie stacjonarnym.

5 Kluczowych kroków do budowania wiarygodności marki w e-commerce

Budowanie wiarygodności marki jest kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Klienci mają dostęp do nieograniczonej liczby opcji, dlatego zaufanie może być decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowych. W tym artykule przedstawiamy pięć kluczowych kroków, które pomogą firmom zadbać o wizerunek, w tym poprzez zbieranie i publikowanie opinii.

Nowe trendy w marketingu użytkowników: budowanie pozytywnego wizerunku marki poprzez opinie klientów

Wśród trendów w marketingu warto zwrócić uwagę na rolę opinii klientów w kształtowaniu wizerunku marki. Zmieniające się preferencje konsumentów i rozwój technologii cyfrowych wymusiły na firmach przyjęcie nowych strategii, które pozwalają lepiej zrozumieć i wykorzystać głos klientów w procesie budowania marki. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom w marketingu użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem technik, takich jak marketing szeptany i strategie influencerów.

Jak założyć sklep internetowy krok po kroku?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego może być atrakcyjną perspektywą dla wielu przedsiębiorców, z uwagi na dynamiczny rozwój e-commerce oraz rosnące zapotrzebowanie na zakupy online. Jednak dobór właściwej platformy to tylko część wyzwania, z jakim musi zmierzyć się osoba zakładająca swoją pierwszą stronę internetową. Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku jakie czynniki warto rozważyć.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak

Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Umów spotkanie