BLOG

Co warto wiedzieć zanim rozpoczniesz pozyskiwanie recenzji online?

Małgorzata Piasek

Małgorzata Piasek

sierpień 2023
Co warto wiedzieć zanim rozpoczniesz pozyskiwanie recenzji online?

Marketing rekomendacji. Uświadom sobie, że to właśnie klient jest najważniejszym ogniwem twojej działalności!

Zanim na dobre wejdziesz w przestrzeń związaną z marketingiem rekomendacji, musisz zdać sobie sprawę z wartości, jaką niesie dla twojej marki każdy klient. To on jest motorem napędowym twoich działań i to dzięki niemu istnieje twoja firma.  Każda pozytywna opinia, którą uzyskasz to twoja szansa na rozwój. Wbrew pozorom istotną kwestią i wartością są również negatywne opinie, które przecież prędzej czy później mogą się pojawić. Będziesz miał różnych klientów, z różnymi potrzebami. Nie zawsze trafisz w ich gusta, czy też nie zawsze mogą być oni w pełni zadowoleni z twojej obsługi. Nie bój się negatywnych opinii, ponieważ również i one są dużą wartością dla ciebie.

Negatywne recenzje są:

-  jasnym sygnałem, że coś należy zmienić. Taka negatywna opinia pomoże zlokalizować, co w twojej działalności jeszcze działa do końca nie tak jak należy. Nad czym musisz popracować i nad czym musisz się skupić. Taka wiedza pozwala wyeliminować błędy lub też jest przestrogą przed popełnianiem ich w przyszłości, 

-  sposobem na pokazanie klientom, Jak radzisz sobie w trudnych sytuacjach i że jesteś odpowiedzialnym przedsiębiorcą, które nie boi się krytyki i nie ma nic do ukrycia,

Marketing rekomendacji - bądź w kontakcie z klientem!

Rozpoczynasz przygodę z marketingiem rekomendacji. Od teraz, to właśnie klient jest w centrum twojej uwagi.  Jego potrzeby i oczekiwania. Reaguj na komentarze.  Dawaj znak, że chcesz być blisko klienta i chcesz spełniać jego oczekiwania w pełni. Bądź ekspertem, ale bądź takim ekspertem, który traktuje klienta w relacji partnerskiej.  Takie zachowanie i ludzkie podejście do klientów z pewnością ci się opłaci i przyniesie dobre owoce w postaci zwiększonej sprzedaży i współczynnika widoczności twojego sklepu w sieci.

Jak nasz czeski partner - Ověřený web - usługa “Zweryfikowana witryna” pomaga polskim e-sklepom zwiększyć wiarygodność?

W dzisiejszym świecie użytkownicy internetu są przytłoczeni tysiącami ofert e-sklepów. Warto wyróżnić swój e-commerce na tle konkurencji i zwiększyć jego wiarygodność, tak aby potencjalni klienci zatrzymali się właśnie u Ciebie na dłużej.

Zaufane.pl - pozyskuj, zarządzaj i prezentuj opinie

Buduj zaufanie dzięki autentycznym opiniom z narzędziem Zaufane.pl, które ułatwia pozyskiwanie, zarządzanie i prezentowanie recenzji, zwiększając sprzedaż i reputację marki. Jako oficjalny partner Google, zgodny z dyrektywą Omnibus i DSA, oferuje moderację w 26 językach, wspierając ekspansję na rynki zagraniczne. Sprawdź, jak ważny jest marketing opinii w obecnym e-commerce.

Razem na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli partnerstwo Zaufane.pl i Posadzimy.pl

Budowanie zaufania wobec marki stało się kluczowym elementem sukcesu. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w tym procesie są autentyczne opinie klientów, które pełnią rolę społecznego dowodu słuszności. W kontekście coraz większego znaczenia zrównoważonego rozwoju, social proof nabiera dodatkowego wymiaru, pozwalając firmom nie tylko na zwiększenie sprzedaży, ale także na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, zaangażowanie klientów w ESG.

Jak zdobyć opinie o moim sklepie stacjonarnym?

Opinie klientów odgrywają ważną rolę w budowaniu reputacji sklepu oraz przyciąganiu nowych klientów. Pozytywne recenzje mogą znacznie zwiększyć zaufanie do Twojego sklepu i wpłynąć na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na zdobycie opinii o Twoim sklepie stacjonarnym.

5 Kluczowych kroków do budowania wiarygodności marki w e-commerce

Budowanie wiarygodności marki jest kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Klienci mają dostęp do nieograniczonej liczby opcji, dlatego zaufanie może być decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowych. W tym artykule przedstawiamy pięć kluczowych kroków, które pomogą firmom zadbać o wizerunek, w tym poprzez zbieranie i publikowanie opinii.

Nowe trendy w marketingu użytkowników: budowanie pozytywnego wizerunku marki poprzez opinie klientów

Wśród trendów w marketingu warto zwrócić uwagę na rolę opinii klientów w kształtowaniu wizerunku marki. Zmieniające się preferencje konsumentów i rozwój technologii cyfrowych wymusiły na firmach przyjęcie nowych strategii, które pozwalają lepiej zrozumieć i wykorzystać głos klientów w procesie budowania marki. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom w marketingu użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem technik, takich jak marketing szeptany i strategie influencerów.

Jak założyć sklep internetowy krok po kroku?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego może być atrakcyjną perspektywą dla wielu przedsiębiorców, z uwagi na dynamiczny rozwój e-commerce oraz rosnące zapotrzebowanie na zakupy online. Jednak dobór właściwej platformy to tylko część wyzwania, z jakim musi zmierzyć się osoba zakładająca swoją pierwszą stronę internetową. Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku jakie czynniki warto rozważyć.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak

Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Umów spotkanie