Systemy reklamowe dla e-commerce - który z nich wybrać?

Magdalena Karnowska-Sewastianik

Magdalena Karnowska-Sewastianik

maj 19, 2022
Systemy reklamowe dla e-commerce - który z nich wybrać?

Co napędza e-commerce? Popyt, podaż, zachęcająca oferta, świetny marketing, no i właśnie… reklama! Ten temat interesuje nas dzisiaj najbardziej. Sklepy internetowe korzystają z różnych możliwości, jakie daje im współczesny świat i marketing. Skupimy się dzisiaj na tym, jakie systemy reklamowe dla e-commerce są warte uwagi przedsiębiorców.

W agencji interaktywnej Redseo zespół specjalistów zajmuje się reklamami w wyszukiwarce Google, ale to nie wszystko. Interesującą alternatywą dla Google Ads są Microsoft Ads, a nawet Allegro Ads, które znacznie wykraczają poza największy polski marketplace. Interesujące? Jeśli tak, poznaj bliżej te rozwiązania reklamowe dla biznesu online.

O Google Ads słyszał chyba każdy, kto miał najmniejszą styczność ze sprzedażą w Internecie. To taka klasyka wśród reklam, taki “pewniak”, który wybiera większość firm, by być lepiej widocznym w sieci.

Mogłeś też słyszeć określenie Google AdWords, a to dlatego, że tak brzmiała wcześniejsza nazwa tego systemu dostarczanego przez firmę Google. Obecnie dawna nazwa już nie obowiązuje i przeszła do historii.

A co to jest Google Ads i jakie przykładowe elementy w obrębie tego systemu wyróżniamy?

  • Jeśli prowadzisz sklep online, możesz reklamować się za pomocą kampanii produktowych, które widoczne będą np. w zakładce Zakupy. Twoje reklamy wyświetlą się na zapytanie potencjalnie zainteresowanego użytkownika, zwiększając Twoje szanse na sprzedaż.
  • Remarketing, czyli innymi słowy reklama śledząca, dociera z Twoją ofertą do użytkowników, którzy nie sfinalizowali zakupu w Twoim sklepie mimo wcześniejszej wizyty. Jeśli przeglądałeś ostatnio np. lustrzanki, możesz mieć wrażenie, że w kolejnych dniach prześladują Cię oferty aparatów profesjonalnych. To właśnie przykład reklamy śledzącej.
  • Coraz popularniejsze staje się reklamowanie się z pomocą video. Google Ads daje tę możliwość i proponuje reklamy wideo na platformie YouTube. To świetny sposób na pokazanie się użytkownikom sieci!

To nie wszystko, co oferuje system Google Ads, który ma w zanadrzu jeszcze więcej funkcjonalności. Różnorodność reklamowych rozwiązań sprawia, że dobranie typu reklamy do swoich potrzeb, możliwości i budżetu jest proste.

Teraz czas na zwizualizowanie sobie pewnej sytuacji: masz sklep internetowy, który radzi sobie całkiem nieźle. Chcesz jednak podkręcić nieco sprzedaż lub zwiększyć ruch na stronie.

Aby zrealizować te cele, uruchamiasz wybraną kampanię Google Ads, która nie tylko daje Ci to, czego oczekiwałeś, ale również pomaga Ci zbudować wizerunek marki, a także zdobyć kolejnych stałych klientów.

Reklamy dla swojego biznesu możesz uruchomić samodzielnie lub skorzystać z pomocy specjalistów ds. reklamy. Współpraca z ekspertem umożliwia idealne dopasowanie kampanii do potrzeb Twojej oferty i budżetu. Co więcej, decydując się na oddanie się w ręce profesjonalistów, minimalizujesz ryzyko błędu.

Bing, czyli okazja dla tych, którzy lubią się wyróżniać

Microsoft Ads, czyli reklama w wyszukiwarce Bing, to nowość na polskim rynku. Nowość, ale jednocześnie gratka i okazja, o czym za momencik opowiemy bardziej szczegółowo.

“Świeżość” tego systemu w polskich realiach jest jego niewątpliwą zaletą. Jakie korzyści daje obecność Twojej reklamy w mniej popularnej wyszukiwarce?

  • W Bing konkurencja jest znacznie mniejsza niż w Google. Dzięki temu jesteś lepiej widoczny i nie giniesz w gąszczu innych ofert reklamowych.
  • Obecność w tej wyszukiwarce sprawia, że docierasz ze swoimi produktami do nowej grupy klientów, czyli osób, które częściej zamiast Google, wybierają wyszukiwarkę Bing.
  • Koszt PPC w systemie Microsoft Ads jest niższy niż w Google, a to za sprawą wspomnianej już mniejszej konkurencji.

Możesz uznać, że skoro mniej osób korzysta z wyszukiwarki Bing, uruchamianie tam kampanii nie jest zbyt opłacalne. Weź jednak pod uwagę to, że łatwiej się tam wyróżnić i zaprezentować, a koszt kliknięcia jest dużo bardziej korzystny niż w Google Ads.

Jest to więc rozwiązanie dla tych, którzy chcą badać nową przestrzeń reklamową, jaka niedawno otworzyła się dla polskich biznesów.

Allegro Ads w serwisie i poza nim

Innym interesującym systemem reklamowym dla e-commerce jest Allegro Ads. Jak jego nazwa wskazuje, główną przestrzenią wyświetlania reklam jest ten konkretny serwis. Główną, ale nie jedyną!

Tak, Allegro Ads oferuje szersze pole do popisu niż tylko przestrzeń tego marketplace. Jeśli jesteś aktywny ze swoją ofertą na Allegro, możesz wykorzystać jego następujące możliwości:

  • Oferty sponsorowane tworzone na podstawie słów kluczowych.
  • Reklamy graficzne w aż dwóch typach (szablonowa i banerowa).
  • Sieć reklamowa obejmująca swoim zasięgiem również Google i Facebook!

W przypadku dwóch pierwszych reklam system Allegro Ads oferuje wyświetlanie reklam z Twoją ofertą w najlepszych miejscach w serwisie. Najlepszych, czyli takich, które zostaną intuicyjnie zauważone bądź szybko wyszukane wzrokiem przez użytkowników serwisu.

A jeśli interesuje Cię trzeci wariant, czyli sieć reklamowa, już wyjaśniam, co zyskujesz, korzystając z tej usługi. Pamiętasz, gdy w przypadku Google Ads wspominałam o remarketingu?

Sieć reklamowa wykorzystuje właśnie reklamę śledzącą i jeśli klient nie skorzystał w pełni z Twojej oferty (czyt. nie sfinalizował transakcji), Facebook umieści w swoim serwisie reklamę przypominającą o Twoim produkcie.

Wykorzystując sieć reklamową, dotrzesz również do użytkowników, którzy interesujących produktów szukają w Google. Twoja oferta reklamowana z pomocą tego rozwiązania wyświetli się w karcie Zakupy.

Który system reklamowy wybrać do promowania oferty sklepu internetowego?

Uff, te trzy systemy reklamowe mają wiele funkcjonalności i dają tyle możliwości, że może się zakręcić w głowie! Pozwolę sobie uporządkować wiadomości.

Reklamy płatne, które uruchamia się z użyciem Google Ads, Microsoft Ads i Allegro Ads, mają niemal ekspresowy efekt. Wyświetlają się niedługo po ich włączeniu i dlatego są tak chętnie wybierane. Żyjemy szybko i chcemy natychmiastowych rezultatów, to zrozumiałe!

Do uruchomienia kampanii niezbędne jest posiadanie konta w wybranym systemie. Konto możesz założyć samodzielnie lub poprosić o to specjalistę.

Google Ads jest swego rodzaju klasykiem, który jest najchętniej wybierany do promowania sklepu internetowego. Po piętach depcze mu Microsoft Ads i na kampanie w Bing decydują się Ci, którzy chcą zgrabnie wyprzedzić konkurencję. Z kolei Allegro Ads oferuje możliwości w obrębie serwisu, a także poza nim, co daje finalnie szeroki zakres możliwości reklamowych.

No ale który system wybrać? To akurat kwestia indywidualna, na szczęście różnorodność typów reklam daje dużą swobodę. Jeśli wolisz uniknąć błędów i nie zmarnować przeznaczonego budżetu reklamowego, możesz nawiązać współpracę z agencją, która doradzi Ci w tej kwestii.

Kontakt z ekspertem ma też dodatkową zaletę – specjalista zjadł zęby na reklamie internetowej, potrafi opracować przemyślaną i skuteczną strategię, a następnie sprawnie monitorować i analizować efekty. Brzmi świetnie, prawda?

Decyzja należy do Ciebie. Sukces wynikający ze skutecznej kampanii reklamowej także będzie Twój. Wystarczy tylko, że wybierzesz rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb Twojego e-commerce.

Zwiększ zaufanie do Twojego biznesu i wyróżnij go spośród konkurencji.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Świetne

Na podstawie 82 opinii

Zobacz niektóre opinie tutaj

Viscola Fashion

Bardzo dobre rozwiązanie w zbieraniu opinii o sklepie i produktach. Dzięki temu rozwiązaniu można analizować opinię klientów i budować na podstawie tej wiedzy przyszłych rozwiązań.

Acus Med

Jak najbardziej polecam współpracę z zaufane.pl. Uzyskaliśmy mnóstwo opinii od klientów odnośnie sklepu i produktów (również do wizytówki Google Moja Firma)...

TRENA Professional Cosmetics

Bardzo dobry serwis do zbierania opinii. Dzięki Zaufane.pl zbieranie opinii, zarówno o firmie, jak i o produktach, idzie jak należy...

Ministerstwo Gadżetów

Serdecznie polecam firmę Zaufane.pl. Od początku współpraca przebiegała wzorowo i charakteryzowała się pełnym profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do klienta...