Jak efektywnie zarządzać katalogiem produktów w sklepie internetowym?

Małgorzata Piasek

Małgorzata Piasek

wrzesień 25, 2023
Jak efektywnie zarządzać katalogiem produktów w sklepie internetowym?
Spis treści

Zacznij od podstaw…Utwórz klarowną strukturę. Mocne kategorie, intuicyjne podkategorie!

Daj odbiorcy poczucie, że wszystko w Twoim sklepie ma właściwe miejsce…

Co może dać Tobie przewagę konkurencyjną? Aktualne opisy produktów - czytelne dla odbiorcy, zgodne z zasadami SEO

Aktualizuj bazę danych - niech Twój sklep żyje!

Zarządzaj sprawnie katalogiem produktów sklepu, do którego Twóə klient będzie chętnie wracał!

Zacznij od podstaw…Utwórz klarowną strukturę. Mocne kategorie, intuicyjne podkategorie!

Utworzenie klarownej struktury katalogu produktów jest bardzo ważne dla Twoich klientów, lecz także dla Ciebie. Dzięki temu klienci szybko znajdą to, czego szukają, a Ty unikniesz chaosu w zarządzaniu asortymentem. Możesz użyć hierarchii lub tagów, wprowadzić różne kategorie, podkategorie i filtry. Następnie ważne jest, aby każdy produkt był umieszczony w odpowiedniej kategorii i był łatwy do znalezienia. Najnowsze badania potwierdzają, że klienci mają największe zaufanie do sklepów, gdzie mogą swobodnie poruszać się po stronie. Menu jest przejrzyste i czytelne. Skup się na tym aspekcie - spełnij to oczekiwanie odbiorców, a Twój sklep będzie chętnie odwiedzany!

Daj odbiorcy poczucie, że wszystko w Twoim sklepie ma właściwe miejsce…

Opis kategorii powinien być krótki i zwięzły. Jednocześnie mięsisty. Klient nie może szukać produktu jak dziecko we mgle. Opisy muszą go od razu kierować do danej kategorii i szukanego towaru. To samo dotyczy oczywiście grafiki. Jesteśmy wzrokowcami i pierwsze wrażenie jest priorytetowe! W marketingu internetowym jest to szczególnie ważne, kiedy klient nie może dotknąć produktu. Zdjęcia muszą być odwzorowaniem produktu, który potencjalny klient chce kupić. 

Co może dać Tobie przewagę konkurencyjną? Aktualne opisy produktów - czytelne dla odbiorcy, zgodne z zasadami SEO

Każdy opis produktu w sklepie musi być czytelny nie tylko dla kupującego, ale też zgodny z wymogami Google i zasadami SEO.  Google kocha wartościowy opis - przejrzysty nie tylko contentowo, ale też graficznie. Opisy produktów powinny być tak transparentne, jak to tylko możliwe. Użyj jasnego języka, który łatwo zrozumieją klienci. Nie powinieneś oszukiwać, ale raczej przedstawiać informacje w taki sposób, aby klienci mogli podjąć decyzję o zakupie. Dobry opis produktu, powinien zawierać cechy charakterystyczne produktu, jego korzyści oraz specyfikację techniczną.

Aktualizuj bazę danych - niech Twój sklep żyje! 

Nie mniej ważne niż poprzednie punkty jest zapewnienie regularnej aktualizacji katalogu produktów. Możesz to zrobić, na przykład, w taki sposób, aby zintegrować katalog produktów ze źródłem danych, takim jak baza produktów producentów. Dzięki temu unikniesz wielu błędów i pobierzesz potrzebne dane, a także zmniejszysz ryzyko wprowadzenia produktów, które już są niedostępne czy usuniętych z oferty.

Zarządzaj sprawnie katalogiem produktów sklepu, do którego Twój klient będzie chętnie wracał!

Odpowiednie zarządzania sklepem jest jedną z podstaw prowadzenia e- biznesu - obok kompleksowej Obsługi Klienta i marketingu rekomendacji, który przyciąga nowych odbiorców i buduje relacje z klientami. Poprawne zarządzanie katalogiem produktów nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, ale może wpłynąć pozytywnie na Twoją firmę i ruch w Twoim sklepie. Dlatego należy zadbać o opracowanie struktury katalogu, aby zapewnić klientom przejrzystość. Powinno się również dbać o jakość produktów, opisy oraz regularną aktualizację bazy danych. Bycie odpowiedzialnym właścicielem sklepu internetowego obejmuje regularną opiekę nad stroną sklepu, a dobra obsługa katalogu produktów jest jednym z elementów zaplecza sklepu, którego nie można lekceważyć.

Zwiększ zaufanie do Twojego biznesu i wyróżnij go spośród konkurencji.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Świetne

Na podstawie 82 opinii

Zobacz niektóre opinie tutaj

Viscola Fashion

Bardzo dobre rozwiązanie w zbieraniu opinii o sklepie i produktach. Dzięki temu rozwiązaniu można analizować opinię klientów i budować na podstawie tej wiedzy przyszłych rozwiązań.

Acus Med

Jak najbardziej polecam współpracę z zaufane.pl. Uzyskaliśmy mnóstwo opinii od klientów odnośnie sklepu i produktów (również do wizytówki Google Moja Firma)...

TRENA Professional Cosmetics

Bardzo dobry serwis do zbierania opinii. Dzięki Zaufane.pl zbieranie opinii, zarówno o firmie, jak i o produktach, idzie jak należy...

Ministerstwo Gadżetów

Serdecznie polecam firmę Zaufane.pl. Od początku współpraca przebiegała wzorowo i charakteryzowała się pełnym profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do klienta...