Grzechy główne Dropshippingu | 7 błędów

wrzesień 30, 2021
Grzechy główne Dropshippingu | 7 błędów

Sprzedaż w Internecie i handel za pomocą metody, jaką jest dropshipping oferuje coraz więcej hurtowni. To doskonały model dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcą zaistnieć w branży e-commerce. Tak jak w każdym biznesie, tak i w dropshippingu potrzebna jest wiedza na temat prowadzenia sklepu internetowego. Należy zaplanować odpowiednią i skuteczną strategię, aby osiągnąć sukces w tym modelu sprzedażowym. Aby Twój sklep internetowy, działający w dropshippingu przyniósł Ci zyski musisz mieć świadomość konsekwencji, jakie mogą za sobą nieść pewne działania lub ich brak. W tym artykule przyjrzymy się bliżej błędom, jakich każdy dropshippingowiec nie może popełniać. Przedstawimy 7 przykładów, które już na starcie mogą zweryfikować, czy Twoja witryna internetowa będzie dochodową inwestycją. Zaczynajmy!

Brak minimalnego kapitału na start

Mimo tego, że dropshipping nie wymaga wielkiego nakładu pieniędzy, nie oznacza to, że Twój kapitał może być zerowy. Aby taki biznes był dochodowy początkujący dropshippingowiec musi mieć świadomość wszystkich kosztów, potrzebnych mu już na stracie. Oczywiście nie są one tak duże, jak w przypadku tradycyjnych sklepów internetowych, to jednak są.

Biznesplan do sprzedaży w dropshippingu

Dropshipping to nie tylko model współpracy, w którym się bierze - trzeba dać też coś od siebie, aby móc cieszyć się regularnym i satysfakcjonującym zyskiem.

Brak dokumentów na sklepie internetowym

Sklep internetowy to nie tylko ładny szablon, wypełniony produktami. Ważna jest także jego prawna oprawa, bez której nie będzie można rozpocząć legalnej sprzedaży online.

Dokumenty potrzebne do stworzenia sklepu internetowego

W dużej mierze ich treść zależy od warunków, jakie są ustalone z hurtownią lub producentem. Warto pamiętać, że to oni będą odbiorcą wszelkich danych osobowych Twoich klientów, dlatego muszą oni być o tym poinformowani. Również z hurtownią powinieneś podpisać odpowiednią umowę. Aby mieć pewność, że w kontekście prawnym prowadzisz biznes bez żadnych błędów, warto skorzystać z porady prawnika w e-commerce. Z jego pomocą będziesz mógł spać spokojnie.

Zły wybór hurtowni

Jeżeli wybrałeś już rodzaj sprzedawanych przez Ciebie produktów, teraz nadszedł czas na odpowiedniego dostawcę. To on w dużej mierze będzie miał wpływ na Twoje zyski, dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór firmy, która będzie w stanie utrzymać Twój sklep na naprawdę wysokim poziomie.
I choć w dzisiejszych czasach spotkania zostały zastąpione przez telefony, maile i Internet, to w wyborze rzetelnego i długoterminowego partnera biznesowego warto się z nim spotkać i omówić wszystkie warunki współpracy w bezpośredniej rozmowie. W ten sposób jesteś w stanie uniknąć problemów, które mogłyby przyczynić się do wstrzymania wysyłki. Najlepiej, jeśli spotkasz się z właścicielami lub przedstawicielami kilku hurtowni. Takie rozwiązanie pomoże Ci w odpowiednim wyborze. Postaw na takiego, który ma wystarczające doświadczenie w dropshippingu.

Wybierz hurtownię doświadczoną w sprzedaży dropshippingowej

Niedokładna weryfikacja jakości towarów

Przy otwieraniu własnej działalności w branży e-commerce dopshippingowcy nie tylko nie sprawdzają swoich przyszłych dostawców, ale także produktów jakie oferują. To wielki błąd, który może kosztować Cię nawet zamknięcie sklepu internetowego. Aby tego uniknąć warto wykonać kilka zamówień testowych u interesującego Cię dostawcy. W pierwszej kolejności będziesz mógł przyjrzeć się czasowi wysyłki i dostarczenia przesyłki do Ciebie. Poczujesz się jak klient, a do tego ze spokojem będziesz mógł określić zebrane informacje w regulaminie sklepu. Następnie, po odebraniu zamówionego towaru przyjrzyj mu się dokładnie. Upewnij się przy tym, że jest on naprawdę wysokiej jakości i sam chciałbyś być klientem we własnym sklepie. Wspomóż to działanie czytaniem opinii o produkcie od innych. Drzemie w nich ogromna dawka wiedzy, którą chętnie dzielą się użytkownicy.

Zweryfikuj sprzedawany przez siebie towar

Za wysoka marża

Wybór niszy produktowej i hurtowni masz już za sobą? Świetnie! Teraz możesz skupić się na dodaniu towaru na swój sklep internetowy. Przed Tobą jednak stoi zadanie: ustalenie marży. Błędem, jaki bardzo często popełniają dropshippingowcy jest zbyt wysoka marża. Nie chodzi nam o to, aby zarabiać na granicy opłacalności, a o to, aby Twoja sprzedaż była satysfakcjonująca. Na początku drogi w dropshippingu ważne jest, aby ceny były konkurencyjne. Dzięki nim:

  • zdobędziesz zaufanie klientów,
  • zyskasz pozytywne opinie o sklepie online.

O poniesieniu marży - oczywiście w granicach rozsądku - możesz pomyśleć wtedy, kiedy Twój e-handel wyrobi w Internecie naprawdę świetną renomę.

Pamiętaj o mocy pozytywnych opinii na sklepie internetowym

Brak kontaktu z klientem

Błędy popełniane przez dropshippingowców nie dotyczą jedynie samego sklepu internetowego. Niedopuszczalne w tym modelu sprzedaży, tak jak w każdym innym, jest pozostawienie klienta bez opieki. W tym przypadku świetnie sprawdza się prowadzenie kompetentnego biura obsługi klienta. Nie musisz od razu zatrudniać całego sztabu call center. Wystarczy, że samodzielnie będziesz zajmować się korespondencją, mailami i telefonami. Nieudzielenie pomocy zakłopotanemu klientowi z powodu ignorancji jest o wiele gorsze, niż chęci pomimo braku kilku informacji. Pamiętaj, że taki niezadowolony klient może zostawić w Internecie negatywną opinię o Twoim sklepie, co może skutkować brakiem zamówień.

Jeśli obawiasz się, że nie wyrobisz się w czasie ze swoimi klientami, a na tym etapie nie stać Cię na zatrudnienie odpowiedniej osoby, poproś o pomoc naprawdę zaufaną osobę. Może to być ktoś z rodziny, przyjaciel czy partner. Bez wątpienia w Twoim otoczeniu jest ktoś odpowiedni!

Zadbaj o rzetelny kontakt z klientem

Brak śledzenia zamówienia

Nie tylko przed złożeniem zamówienia klienci potrzebują odpowiedniej opieki. To zadanie powinno być dla Ciebie priorytetem również w trakcie kompletowania paczki i przede wszystkim po jej wysyłce. Każdy klient na bieżąco chce być informowany o postępach swojego zamówienia. Chce również wiedzieć, kiedy otrzyma swoje zamówienie. Niestety okazuje się, że wielu dropshippingowców po sfinalizowaniu transakcji pozostawia swoich klientów samym sobie. To duży błąd, który może skutkować wieloma podejrzeniami ze strony zamawiającego.
Aby zyskać spokój w mailach i telefonach należy zapewnić klientom sprawny system do śledzenia zamówień. Zyskają oni spokój i pewność, że ich zamówienie dotrze do nich w szacowanym terminie.

Dbaj o klientów także po wysyłce zamówienia

Dropshippig - pamiętaj o radach od Zaufane.pl

Jak widzisz zacząć przygodę z dropshippingiem jest naprawdę łatwo. Ten model sprzedaży internetowej umożliwia dokładnie poznanie potencjału branży e-commerce i określenie najlepiej sprzedających się produktów. Dropshipping jest doskonałą drogą do zdobycia wiedzy i umiejętności w prowadzeniu sklepu internetowego. Dzięki nim w przyszłości będziesz mógł rozważyć prowadzenie własnego magazynu wysyłkowego. Pamiętaj o naszych radach - dzięki nim nie popełnisz podstawowych błędów.

Zwiększ zaufanie do Twojego biznesu i wyróżnij go spośród konkurencji.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Świetne

Na podstawie 82 opinii

Zobacz niektóre opinie tutaj

Viscola Fashion

Bardzo dobre rozwiązanie w zbieraniu opinii o sklepie i produktach. Dzięki temu rozwiązaniu można analizować opinię klientów i budować na podstawie tej wiedzy przyszłych rozwiązań.

Acus Med

Jak najbardziej polecam współpracę z zaufane.pl. Uzyskaliśmy mnóstwo opinii od klientów odnośnie sklepu i produktów (również do wizytówki Google Moja Firma)...

TRENA Professional Cosmetics

Bardzo dobry serwis do zbierania opinii. Dzięki Zaufane.pl zbieranie opinii, zarówno o firmie, jak i o produktach, idzie jak należy...

Ministerstwo Gadżetów

Serdecznie polecam firmę Zaufane.pl. Od początku współpraca przebiegała wzorowo i charakteryzowała się pełnym profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do klienta...