BLOG

E-commerce 2022 - najważniejsze wydarzenia drugiego półrocza

Monika Kosmowska

Monika Kosmowska

lipiec 2022
E-commerce 2022 - najważniejsze wydarzenia drugiego półrocza

Eventy marketingowe w 2022 roku, które musisz zapisać w kalendarzu

Rozwój firmy i budowanie świadomości marki to cele, które stawia przed sobą wiele firm w branży e-commerce. Oczywiście nie ma co się dziwić! Włożona w takie działania praca przekłada się na pozytywny i wiarygodny wizerunek, nad czym należy czuwać przez cały czas. O wydarzeniach i eventach marketingowych bez wątpienia słyszał każdy z nas. To nie tylko sposób na spotkanie się z ludźmi z branży, ale również zdobycie cennej i merytorycznej wiedzy. Aby ułatwić Ci wybór najbardziej pasujących do profilu Twojej firmy wydarzeń przygotowałam zestawienie tych najważniejszych, które odbędą się w drugiej połowie 2022 roku.

Cześć! Z tej strony Monika Kosmowska - Partnership Manager w Zaufane.pl. Dziś zabiorę Cię do krainy miodem i mlekiem płynącej - oczywiście dla każdego marketera. A więc zaczynajmy naszą wspólną podróż!

SEO Rejs - 03-06.07.2022, 28-31.08.2022 i 04-07.09.2022, Mikołajki

SEO Rejs to czterodniowe szkolenie i networking branży SEO organizowane przez Damiana Sałkowskiego, Roberta Niechciała oraz Adama Piątkowskiego w samym sercu Mazur. Dlaczego warto się wybrać? To jedno z najlepszych połączeń przyjemnego wypoczynku ze zdobywaniem cennej wiedzy od liderów branży SEO. Jak wygląda SEO Rejs? To wydarzenie w formie master mind, gdzie pracuje się w małej grupie z mentorem. Do wyboru są 4 ścieżki tematyczne: SEO, marketing, biznes i growth. Jak mówią sami organizatorzy wrócisz z przyjacielem, a nie z wizytówką. Jeszcze zastanawiasz się gdzie rozpocząć wakacje? Podpowiadam - w Mikołajkach!

SEO Rejs 2022 - https://seorejs.pl/

SEO Poland On Tour by Linkhouse & papaSEO - 07.2022 i 08.2022

Czas na kolejną perełkę dla branży SEO! Przedstawiam wakacyjny SEO Poland On Tour by Linkhouse & papaSEO. To nietuzinkowy cykl 16 lokalnych barcampów, które odbywają się… w każdym województwie! Ten wyjątkowy tour start miał już w kwietniu - jeśli jeszcze nie byłeś to nic straconego! W końcu lato i wakacje, to najlepszy czas na wyjazdy. Szczególnie te branżowe z Grzegorzem Strzelcem na czele. Forma wydarzeń, jaką jest barcamp stawia nie tylko na merytorykę, ale również na luz i integrację. To doskonały sposób na poznanie ludzi z branży i ciekawe rozmowy o SEO. Pytaj, słuchaj, notuj, a po wszystkim wdroż w życie zdobytą wiedzę!

SEO Poland On Tour by Linkhouse & papaSEO 2022 - https://seopoland.pl/spot/

Konferencja E-Wolucja - 09.09.2022, Wrocław

Jaka jest największa polska konferencja poświęcona e-commerce i sprzedaży zagranicznej? Oczywiście Konferencja E-Wolucja! To porządny zastrzyk merytorycznej i praktycznej wiedzy, dotyczącej sprzedaży zagranicznej. Biorąc udział w wydarzeniu masz pewność, że zdobędziesz pełną wiedzę, która pozwoli Tobie i Twojej firmie na owocną sprzedaż zagraniczną. Konferencja da Ci możliwość spotkania innych przedsiębiorców, którzy podobnie jak Ty działają lub mają zamiar działać na rynkach zagranicznych. Da Ci to możliwość wymiany doświadczeń i cennej wiedzy. Nie zastanawiaj się dłużej - dołącz do wydarzenia!

Konferencja E-Wolucja 2022 - https://e-wolucja.pl/

InternetBeta - 14-16.09.2022, Kielnarowa

14. edycja konferencji InternetBeta już we wrześniu! To kultowe wydarzenie, które doskonale łączy różne środowiska związane z Internetem, branżą e-commerce i nowymi technologiami. Zarówno prelegenci, jak i uczestnicy konferencji to najwięksi branżowi gracze, a także youtuberzy, blogerzy i influencerzy. Podczas tej dwudniowej imprezy bez wątpienia nawiążesz znajomości, które zaowocują nie tylko w wspólne projekty czy partnerstwa, ale również w długoletnie przyjaźnie. Czego możesz się spodziewać na scenie? Najbardziej aktualnych tematów związanych z marketingiem, zarządzaniem i rozwojem firmy. Bez wątpienia będzie jeszcze lepiej, jeszcze ciekawiej i jeszcze bardziej spektakularnie!

InternetBeta 2022 - https://www.internetbeta.pl/

E-commerce Trends Summit 2022 - https://e-commercetrends.mitsmr.pl/

SEO Poland Conference - 16.09.2022, Kraków

W Zaufane.pl doskonale wiemy, że SEO w branży e-commerce ma znaczenie. Podobnie jak organizatorzy SEO Poland Conference. Podczas tego wydarzenia na scenie zobaczysz doświadczonych ekspertów, których prelekcje i przekazaną Tobie wiedzę wykorzystasz we własnym biznesie. Gwarantuję, że każda minuta na SEO Poland będzie dla Ciebie cenną lekcją. Zdobędziesz nie tylko nowe umiejętności i wskazówki, ale i kontakty. Cóż mogę powiedzieć LinkHouse i papaSEO - szykuje się mega dawka merytorycznej wiedzy i zabawy!

SEO Poland Conference 2022 - https://seopoland.pl/

Prosto Do Kasy Fly Offline - 21.09.2022 i 23.11.2022, Warszawa i Kraków

W branży e-commerce da się połączyć spotkanie biznesowe z luźną i niezobowiązującą atmosferą. Mistrzem w tym fachu jest Satisfly i organizowane przez nich wydarzenie, jakim jest Prosto Do Kasy Fly Offline. To spotkanie, które uczestnikom daje możliwość zdobywania wiedzy, networkingu i wymiany doświadczeń. Jeśli więc cenisz sobie swobodny klimat i merytorykę to koniecznie musisz wybrać się na wrześniową edycję wydarzenia!

Prosto Do Kasy Fly Offline - https://satisfly.co/pl/

DMEXCO - Digital Marketing Exposition & Conference - 21-22.09.2022, Kolonia, Niemcy

Czas na podróż poza granice Polski! Zabieram Was do Niemiec na expo i konferencję DMEXCO - Digital Marketing Exposition & Conference. Wydarzenie organizowane jest w Kolonii i potrwa 2 dni. Jest bardzo rozbudowanym eventem, na którym będzie można wysłuchać genialnych ekspertów z wielu branż marketingu internetowego. Podobnie jak na wielu polskich konferencjach, tak i tutaj prelekcje prowadzone są równolegle na wielu scenach. Warto zatem wybrać kilku firmowych przedstawicieli, aby wyciągnąć z wydarzenia jak najwięcej merytorycznej wiedzy.

DMEXCO - Digital Marketing Exposition & Conference 2022 - https://dmexco.com/

Kongres Online Marketing - 22-23.09.2022, Warszawa

Tegoroczny Kongres Online Marketing to już XXI edycja wydarzenia. Organizatorem eventu i warsztatów jest redakcja Magazynu Online Marketing. Zaproszeni eksperci z branży e-commerce podzielą się z Tobą nowinkami, przekażą aktualną wiedzę, która zostanie poparta ich doświadczeniem i praktyką. Dla kogo jest kongres? Wydarzenie skierowane jest do małych firm, jak i marketerów w korporacjach. Bez względu na poziom swojej wiedzy masz możliwość pogłębić ją i pozyskać wiele kontaktów biznesowych. Wierzę, że dwa razy nie muszę Cię namawiać!

Kongres Online Marketing 2022 - https://www.kongres-online.pl/

Retail Challenge Poland IV Forum Liderów Handlu Off- & On-line - 28-29.09.2022, Warszawa

Retail Challenge Poland i IV Forum Liderów Handlu Off- & On-line to najważniejsze wydarzenie głównych uczestników sektora retail: sieci handlowych, platform e-commerce oraz dostawców food i non-food. To dwa intensywne dni, podczas których poznasz odpowiedzi na wyzwania sektora retail. Na wydarzeniu dowiesz się o najnowszych rozwiązaniach i narzędziach, jakie mogą wesprzeć transformację cyfrową w Twojej firmie. Wśród prezenterów, a także uczestników znajdą się przedstawiciele zarządu, sprzedaży, e-commerce, logistyki czy marketingu. Jesteś zainteresowany?

Retail Challenge Poland 2022 - https://retailchallengepoland.pl/

Tigers United 5 - 29.09.2022, wydarzenie online

Kolejna, 5. edycja wirtualnej konferencji o digital marketingu już 29 września 2022 - tym razem Tigers nadawać będzie z Krakowa! Podczas tej edycji organizator skupi się na pogłębieniu filozofii budowania z klientami trwałych relacji, przynoszących przewagę konkurencyjną. Idzie w kierunku klienta od perspektywicznych rozważań nad procesami, aż po szczegółowe aspekty pojedynczej umowy. Tigers porzuca nic niewnoszące ogóły na rzecz konkretnych i sprawdzonych rozwiązań. Dzieli się narzędziami, które możesz wdrożyć w swojej pracy.

Tigers United 5 to coś więcej niż konferencja. Tworzy połączenia, które czerpią z 4 różnych kręgów osób - zespół, klienci, partnerzy biznesowi, społeczność, by zdefiniować na nowo pojęcie „konferencja”. Wszystkich łączy chęć rozwoju i wspólne wartości. Klienci występują z Tigers ramię w ramię na konferencjach i cieszą się poparciem oraz sympatią społeczności firmy.

Tigers United 5 2022 - https://tigersunited.pl/

Festiwal SEO - 14.10.2022, Katowice

Wiesz jaka jest najstarsza konferencja branży SEO? To organizowany w Katowicach od 10 lat Festiwal SEO! Międzynarodowe Centrum Kongresowe w październiku wypełni się przez doświadczonych specjalistów, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą, ciekawymi case studies, jak również wychodzącym naprzeciw użytkownikom spojrzeniem na SEO. W jednym miejscu spotkasz kilkaset uczestników, którzy tak jak Ty interesują się tym tematem. Zdecydowanie warto!

Festiwal SEO 2022 - https://www.silesiasem.pl/festiwal-seo-2022-katowice

Founders Mind - 20.10.2022, Warszawa

Founders Mind to niezwykle przedsiębiorcza konferencja w Polsce. Zaproszeni na wydarzenie prelegenci pokazują różne drogi i rozwiązania, jakie możesz wykorzystać we własnym biznesie. W skórce event to przede wszystkim: ludzie, wiedza i networking. Praktycy opowiadają własne historie i dzielą się innowacyjnym podejściem do biznesu. Podczas tej edycji na uczestników czekać będą aż trzy sceny, co świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu. Nie martw się, jeśli jakaś prelekcja Cię ominie. Organizatorzy zadbali o to - jako uczestnik otrzymasz nagranie ze wszystkich wystąpień! Czego chcieć więcej?

Founders Mind 2022 - https://foundersmind.pl/

Targi eHandlu - 27.10.2022, Warszawa

Targi eHandlu to ważne wydarzenie w Zaufane.pl. Dlaczego? Bo jako wystawca jesteśmy na nich niemal od początku naszego istnienia! Mieliśmy też zaszczyt wystąpić na scenie z prelekcją dotyczącą marketingu rekomendacyjnego i gwiazdek w Google. Ten event to jedno z ważniejszych wydarzeń dla branży e-commerce. Możliwość poszerzenia horyzontów i zebrania kontaktów biznesowych przekłada się na rozwój marki. Z kim się widzimy na tegorocznej edycji?

Targi eHandlu 2022 - https://targiehandlu.pl/

Mobile Trends for Experts 2022 - https://2022.mobiletrends.pl/

Digital Marketing World Forum Europe - 21-22.11.2022, Amsterdam, Holandia

Digital Marketing World Forum Europe to kolejne wydarzenie poza granicami Polski. To dwudniowa konferencja, na której wystąpi blisko 40 prelegentów, których twarze są doskonale znane w świecie marketingu. Czego nie zabraknie na wydarzeniu? Z pewnością ciekawych prelekcji dotyczących content marketingu, UX, SEO i social media. Jeśli więc kraina tulipanów, jak i digital marketing jest Ci bliski sercu, to koniecznie wybierz się na ten wyjątkowy event!

Digital Marketing World Forum Europe 2022 - https://digitalmarketing-conference.com/europe/

I Love Marketing & Technology - 29.11.2022-02.12.2022, Warszawa

Wracamy do Polski na wydarzenie, które nikomu nie trzeba przedstawiać. I Love Marketing & Technology to czterodniowa konferencja, na której pojawi się aż pięć ścieżek tematycznych w tym nowość - konferencja XSummit, podczas której dowiesz się wszystkiego o najnowszych trendach w zarządzaniu firmą! Poza tym, jak zawsze możesz spodziewać się dużej dawki wiedzy o SEO, SEM i social media. sprawny.marketing - dziękujemy!

I Love Marketing & Technology 2022 - https://sprawnymarketing.pl/konferencja/

Marketing Business Summit - 01-02.12.2022, Mediolan, Włochy

Marketing Business Summit to dwudniowa konferencja poświęcona marketingowi internetowemu. Podczas wydarzenia poznasz skuteczne praktyki, strategie i porady, które pozwolą Ci rozwijać firmę. Na Marketing Business Summit wystąpią prelegenci, którzy są ekspertami, w takich dziedzinach jak SEO, Social Media, Growth Hacking czy Coaching. Dla wygody uczestników podczas wydarzenia odbędzie się tłumaczenie symultaniczne.

Marketing Business Summit 2022 - https://mbsummit.it/en/

App Promotion Summit - 01-08.12.2022, Berlin, Niemcy

App Promotion Summit to event związany z rozwojem aplikacji. Organizatorzy zaplanowali wystąpienia aż 50 prelegentów, a agenda konferencji obejmuje takie zagadnienia, jak sposoby napędzania rozwoju aplikacji poprzez influencer marketing, App Store Optimization (ASO), pozyskiwanie użytkowników, media społecznościowe, analitykę, czy zaangażowanie. Jestem pewna, że wrócisz z wydarzenia z głową pełną nowych pomysłów, taktyk i praktycznych strategii, które pomogą Ci rozwijać i skalować Twoją aplikację.

App Promotion Summit 2022 - https://apppromotionsummit.com/berlin/

Wydarzenia marketingowe, których nie możesz pominąć

Do zestawienia drugiej połowy 2022 roku wybrałam różnorodne imprezy - konferencje i targi marketingowe. Dzięki nim zdobędziesz merytoryczną wiedzę, otrzymasz cenne wskazówki, poznasz najnowsze trendy i technologie, nawiążesz kontakty biznesowe, współprace i znajomości branżowe. Mam nadzieję, że masz już zanotowane terminy konferencji marketingowych 2022!

Razem na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli partnerstwo Zaufane.pl i Posadzimy.pl

Budowanie zaufania wobec marki stało się kluczowym elementem sukcesu. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w tym procesie są autentyczne opinie klientów, które pełnią rolę społecznego dowodu słuszności. W kontekście coraz większego znaczenia zrównoważonego rozwoju, social proof nabiera dodatkowego wymiaru, pozwalając firmom nie tylko na zwiększenie sprzedaży, ale także na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, zaangażowanie klientów w ESG.

Jak zdobyć opinie o moim sklepie stacjonarnym?

Opinie klientów odgrywają ważną rolę w budowaniu reputacji sklepu oraz przyciąganiu nowych klientów. Pozytywne recenzje mogą znacznie zwiększyć zaufanie do Twojego sklepu i wpłynąć na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na zdobycie opinii o Twoim sklepie stacjonarnym.

5 Kluczowych kroków do budowania wiarygodności marki w e-commerce

Budowanie wiarygodności marki jest kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Klienci mają dostęp do nieograniczonej liczby opcji, dlatego zaufanie może być decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowych. W tym artykule przedstawiamy pięć kluczowych kroków, które pomogą firmom zadbać o wizerunek, w tym poprzez zbieranie i publikowanie opinii.

Nowe trendy w marketingu użytkowników: budowanie pozytywnego wizerunku marki poprzez opinie klientów

Wśród trendów w marketingu warto zwrócić uwagę na rolę opinii klientów w kształtowaniu wizerunku marki. Zmieniające się preferencje konsumentów i rozwój technologii cyfrowych wymusiły na firmach przyjęcie nowych strategii, które pozwalają lepiej zrozumieć i wykorzystać głos klientów w procesie budowania marki. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom w marketingu użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem technik, takich jak marketing szeptany i strategie influencerów.

Jak założyć sklep internetowy krok po kroku?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego może być atrakcyjną perspektywą dla wielu przedsiębiorców, z uwagi na dynamiczny rozwój e-commerce oraz rosnące zapotrzebowanie na zakupy online. Jednak dobór właściwej platformy to tylko część wyzwania, z jakim musi zmierzyć się osoba zakładająca swoją pierwszą stronę internetową. Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku jakie czynniki warto rozważyć.

Pozyskiwanie, analiza i publikacja opinii online. O co pytają klienci Zaufane.pl?

Recenzje stają się kluczowym kryterium przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Jednak pozyskiwanie, analiza i publikacja opinii online stanowi wyzwanie dla wielu właścicieli sklepów internetowych. Zaufane.pl stanowi integralne rozwiązanie, które pomaga firmom B2B i B2C w budowaniu solidnej reputacji poprzez skuteczny marketing opinii. Poznaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące całego procesu gromadzenia feedbacku za pomocą dedykowanego narzędzia.

Strategie pozyskiwania opinii: metody online i offline.

Opinie klientów są kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Dlatego właśnie firma powinna zadbać o pozyskiwanie recenzji. Sprawdź jakie są metody online i offline, by zbudować silny social proof.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak

Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Umów spotkanie