5 powodów, dla których opinie są kluczowe dla Twojego e-sklepu

kwiecień 20, 2021
5 powodów, dla których opinie są kluczowe dla Twojego e-sklepu

5 powodów, dla których opinie mają kluczowy wpływ na sukces Twojego sklepu internetowego

Twoja sprzedaż produktów w Internecie utknęła w martwym punkcie i nie wiesz, jak to naprawić? Opublikowałeś nawet więcej płatnych reklam, ale nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Wiesz, że Twoje produkty są świetne, a mimo to nie sprzedają się? Pewnie wydaje Ci się, że spróbowałeś już wszystkiego i powoli zastanawiasz się, czy nie odpuścić …a co, gdybyśmy Ci powiedzieli, że jest jeszcze coś? Pewien czynnik mający ogromny wpływ na wzrost sprzedaży produktów w sklepach internetowych. 

Mamy na myśli oczywiście recenzje! Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych powodów, które pokazują, jak kluczowe znaczenie mają opinie dla Twojego biznesu w sieci!

Wzrost sprzedaży produktów i usług

Wraz ze zmianą nawyków zakupowych klienci coraz częściej sprawdzają opinie, zanim zdecydują się na kupno pewnego produktu czy usługi. Coraz częściej wybierają produkty, które już posiadają kilka opinii, dzięki czemu zakup uważają za pewniak, sugerując się zdaniem poprzednich klientów. Co więcej, recenzje mogą się również przyczynić do wzrostu ruchu w wyszukiwarce Google. Ponadto charakterystyczne gwiazdki wyróżnią Twoją firmę na tle konkurencji, co zachęci użytkowników do kliknięcia w link, dzięki czemu wzrośnie sprzedaż.

Dla każdej firmy e-commerce niezbędne jest podążanie za zmianami i trendami, a recenzje pomagają właścicielom firm zrozumieć stale rozwijający się rynek. Dzięki temu, że jesteś na bieżąco z wystawionymi opiniami na temat produktów lub usług, jakie oferuje Twoja firma możesz wprowadzać zmiany według oczekiwań klientów i dotrzymywać kroku konkurencji. Będąc na bieżąco z aktualnymi trendami jesteś w stanie stale ulepszać swoją ofertę i docierać do zainteresowanych klientów, którzy nie byliby chętni na zakup “przestarzałej” wersji produktu.

Większa świadomość marki

Bardzo często głównym powodem niskiej sprzedaży jest fakt, że ludzie do tej pory nie słyszeli o Twojej firmie. Świadomość marki to klucz do maksymalizacji sprzedaży, a jej zwiększenie może wydawać Ci się trudnym zadaniem, bo co jeszcze możesz zrobić?

Jednym ze sposobów na wzbudzenie zainteresowania klientów Twoimi produktami jest zoptymalizowanie wyglądu Twojej strony już w wynikach wyszukiwania. Integracja ocen z Google może przyczynić się do tego, że Twoja strona wbije się na sam szczyt!

Należy korzystać z wydajnej witryny zbierającej opinie, która rozpowszechnia je po całym Internecie, w tym głównie w wyszukiwarce Google. Dzięki temu potencjalni klienci będą mogli zauważyć Twój produkt już podczas poszukiwania innych – tego rodzaju. To wywoła większą świadomość Twoją firmą i z czasem zachęci do zakupu. Ponadto recenzje od poprzednich klientów budują zaufanie i wpływają na decyzje zakupowe.

Spraw, by klienci sprzedawali Twój produkt za Ciebie

Nikt inny, oprócz Ciebie i Twoich klientów nie wie, jak wspaniałe są Twoje produkty. Chyba, że przekazują rekomendacje np. swoim znajomym, rodzinie i innych użytkownikom!

Dzisiaj wszystko kręci się wokół Internetu, a użytkownicy dzielą się wszelkimi informacjami w mediach społecznościowych. Dodatkowo wiele platform przeglądowych w bezpośredni sposób umożliwia dzielenie się recenzjami w social mediach. To znacznie ułatwia wystawianie opinii w Internecie, a także pozytywnie wpływa na sprzedaż.

Miliony ludzi na Facebooku, Twitterze, Instagramie czy innych platformach tworzy sieć recenzji. Właśnie w ten sposób Twoi klienci zachęcają do zakupów Twoich produktów innych użytkowników. Czy to nie wspaniałe?

Szacuje się, że około 86% konsumentów czyta recenzje lokalnych firm przeglądając właśnie media społecznościowe. Oceny i recenzje na tego typu platformach mogą pokazywać pozytywne wrażenia klientów oraz jak wspaniałe i dobrej jakości są Twoje produkty.

Co więcej, aż 90% konsumentów potwierdziło, że pozytywne recenzje online wpłynęły na decyzje zakupowe! Następnym razem podczas przeglądania Facebooka, Twittera czy innej platformy zwróć uwagę, jaka spora jest liczba osób polecających przeróżne produkty lub usługi różnych firm e-commerce. Twoją również mogą polecać!

Zwiększ widoczność witryny

Koszty reklamy mogą bardzo szybko wzrastać. Szczególnie, gdy robisz wszystko, by wzbić swoją witrynę na sam szczyt widzisz nagły wzrost kosztów, często w niekontrolowanym tempie. Jak temu zaradzić?

Często najlepszym sposobem na walkę ze stale rosnącymi kosztami jest optymalizacja sposobu, w jaki inni Cię wyszukują. Dlatego też każda firma działająca w Internecie wie, jak duże znaczenie mają działania SEO, które sprawiają, że strona może znaleźć się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania Google.

Możesz jeszcze bardziej ulepszyć SEO korzystając z treści generowanych przez użytkowników, publikowanych w wyszukiwarce. Użytkownicy chętniej klikają w link, obok którego znajdują się słynne gwiazdki, co zwiększa liczbę konwersji. Pozwoli Ci to obniżyć koszty reklamy, jednocześnie zwiększając widoczność i wskakując na wyższe pozycje w wyszukiwarce!

Warto znaleźć firmę taką jak Zaufane.pl, która integruje swoje interfejsy API bezpośrednio z produktami Google, aby Twoje produkty stały się bardziej zauważalne dla konsumentów. Zwiększenie liczby klientów docierających do Twojej witryny z wyszukiwarek może poprawić skuteczność reklam przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Zbuduj zaufanie klientów wobec marki

Budowanie zaufania wobec marki często bywa trudne, szczególnie w początkowym etapie rozwoju firmy. Natomiast recenzje to doskonały sposób na zwiększenie współczynnika konwersji i zbudowanie zaufania klientów! W jaki sposób to działa?

Wystawione już opinie w Internecie stanowią podstawę zaufania, ponieważ nowi, potencjalni klienci widzą, że pewne grono jest zadowolone z produktów lub usług, więc prawdopodobnie te produkty będą również odpowiadały ich oczekiwaniom. Często też zdarza się, że produkt jakiejś topowej marki został wyróżniony, a klienci i tak podczas zakupu sugerują się opiniami innych, a nie samą nagrodą.

Bez względu na rodzaj produktów, jakie sprzedaje Twoja firma recenzje klientów mają kluczowe znaczenie przy utrzymaniu biznesu. Firmy takie jak nasza pomagają budować lojalność i świadomość marki, prowadząc do obniżenia kosztów i ulepszonych strategii marketingowych.

Jeśli jeszcze nie wprowadziłeś możliwości wystawiania opinii – nie czekaj! To jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie liczby konwersji i zbudowanie zaufania.

Zwiększ zaufanie do Twojego biznesu i wyróżnij go spośród konkurencji.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Świetne

Na podstawie 82 opinii

Zobacz niektóre opinie tutaj

Viscola Fashion

Bardzo dobre rozwiązanie w zbieraniu opinii o sklepie i produktach. Dzięki temu rozwiązaniu można analizować opinię klientów i budować na podstawie tej wiedzy przyszłych rozwiązań.

Acus Med

Jak najbardziej polecam współpracę z zaufane.pl. Uzyskaliśmy mnóstwo opinii od klientów odnośnie sklepu i produktów (również do wizytówki Google Moja Firma)...

TRENA Professional Cosmetics

Bardzo dobry serwis do zbierania opinii. Dzięki Zaufane.pl zbieranie opinii, zarówno o firmie, jak i o produktach, idzie jak należy...

Ministerstwo Gadżetów

Serdecznie polecam firmę Zaufane.pl. Od początku współpraca przebiegała wzorowo i charakteryzowała się pełnym profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do klienta...