5 dowodów na to, że opinie pomagają startupom wybrać najlepszy business model

sierpień 26, 2021
5 dowodów na to, że opinie pomagają startupom wybrać najlepszy business model

Startup a opinie

Świat jest pełen właścicieli firm, którzy mają świetne pomysły, lecz z pewnych powodów nigdy nie ujrzą światła dziennego. Wielu potencjalnych właścicieli start-upów obawia się ryzyka związanego z rozpoczęciem nowej działalności, przez co wybiera większe poczucie bezpieczeństwa np. w korporacji. Inni mają świetny pomysł na biznes, ale brakuje im umiejętności organizacyjnych, aby wdrożyć go w życie. Pojawia się także kwestia budżetu. Nawet najlepszy pomysł wymaga pewnej sumy pieniędzy, a większości potencjalnych właścicieli startupów brakuje kapitału potrzebnego do ich uruchomienia.

Biorąc pod uwagę liczbę i różnorodność modeli finansowych oraz ludzi, którzy chcą zainwestować swoje pieniądze w nowy pomysł – zdecydowanie budżet nie powinien ograniczać potencjalnych właścicieli firm. Na rynku istnieje sporo firm i instytucji, które są gotowe pomóc obiecującym przedsiębiorcom w przejściu na własność firmy. Pomoc polega m.in. na wyborze odpowiedniego modelu finansowania czy w napisaniu biznesplanu – by przedstawić go źródłom finansowym.
W jaki sposób początkujący przedsiębiorca może określić, która firma będzie odpowiednia do jego potrzeb? W tym procesie bardzo pomocne okażą się opinie użytkowników.

Znalezienie eksperta w dziedzinie finansów

Nie ma sensu, by przedsiębiorcy odkrywali koło na nowo. Możesz mieć świetny pomysł na biznes, ale brakuje Ci środków finansowych lub wiedzy prawnej niezbędnej do wyboru najlepszego modelu finansowego? Tak jak jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, tak istnieją eksperci w dziedzinie finansowania. Ponadto opinie innych klientów pomogą Ci znaleźć osobę odpowiednią do Twoich potrzeb. Dlaczego warto poradzić się kogoś doświadczonego?

Ekspert do spraw finansowania wyjaśni Ci, jakie są różnice pomiędzy modelami finansowania i doradzi, który model będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Jednak przy tak wielu “ekspertach” sprawdzenie wcześniej ich opinii będzie korzystnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci wyeliminować niepożądane osoby.

Doświadczenie w pisaniu biznesplanu

Ludzie, którzy napisali wiele biznesplanów wiedzą już, jak robić to dobrze, dzięki czemu mogą Ci doradzić i podać kilka cennych wskazówek. Dzięki temu Ty nie stracisz czasu ani energii, a jednocześnie będziesz mieć pewność, że robisz to dobrze.

Eksperci zajmujący się tego typu zadaniami wiedzą, jakie pytania należy zadać, aby poprowadzić Cię przez ten proces. Wybierz eksperta, który cieszy się wysoką oceną i posiada opinie, które mówią, że rzeczywiście zna się na tym, co robi.

Wysoka ocena i pozytywne opinie eksperta w tworzeniu biznesplanu mają znaczenie

Sprawdzanie lokalizacji – nawet z daleka

Prawdopodobnie nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jakie dokładnie informacje oraz jak wiele szczegółów należy zamieścić w biznesplanie, by był sporządzony poprawnie. Dlatego właśnie powinieneś skorzystać z porady eksperta.

Każda osoba, której zależy na wdrożeniu swojego pomysłu w życie chce mieć pewność, że wszystkie szczegóły zostały dokładnie przemyślane, od zalet i wad potencjalnych lokalizacji, aż po wiele innych możliwości przyszłego biznesu. Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z zakładaniem biznesu początkowo nawet nie wiedzą, od czego zacząć, co jest jednym z czynników, które powodują, że w ostateczności osoby te rezygnują ze swoich pomysłów. Postaw na doświadczonego eksperta, który zbada każdą wybraną przez Ciebie lokalizację.

Krótki czas realizacji

Jeśli nigdy dotąd nie miałeś styczności z zakładaniem firmy, prawdopodobnie obce są dla Ciebie różne typy modeli finansowych. Jeśli starasz się o dofinansowanie swojej firmy, będziesz musiał napisać biznesplan z żądaniem określonego rodzaju finansowania. Czasami zdarza się, że na przygotowanie i przedstawienie biznesplanu masz naprawdę niewiele czasu.

Dlatego też warto już wcześniej zabrać się za przeglądanie opinii na temat ekspertów i wybrać tego, który posiada spore doświadczenie i cieszy się najlepszą oceną wśród innych użytkowników. Bardzo często można spotkać się z opiniami, gdzie potencjalny właściciel potrzebował osoby, która sporządzi biznesplan w 2 dni! Jak się okazało poradziła sobie doskonale, a potencjalny właściciel otrzymał kredyt na otwarcie firmy.

W innym przypadku okazało się, że kobieta musiała przedstawić szybko swój biznesplan, ponieważ o to samo miejsce najmu lokalu starało się kilka innych osób. Szybka reakcja i wdrożenie działania ze strony eksperta spowodowało, że kobieta jako jedna z wielu kandydatów otrzymała zgodę na wynajem lokalu.

Recenzje innych osób dają poczucie obsługi klienta

Podczas tworzenia biznesplanu miło jest mieć poczucie, że w razie problemów ktoś nam doradzi i poprawi błędy, których my sami byśmy nie zauważyli.

Recenzje klientów są rzeczywiście cennym źródłem obiektywnych opinii i mogą być bardzo przydatne dla osób, które chcą założyć własną firmę.

Zwiększ zaufanie do Twojego biznesu i wyróżnij go spośród konkurencji.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Świetne

Na podstawie 82 opinii

Zobacz niektóre opinie tutaj

Viscola Fashion

Bardzo dobre rozwiązanie w zbieraniu opinii o sklepie i produktach. Dzięki temu rozwiązaniu można analizować opinię klientów i budować na podstawie tej wiedzy przyszłych rozwiązań.

Acus Med

Jak najbardziej polecam współpracę z zaufane.pl. Uzyskaliśmy mnóstwo opinii od klientów odnośnie sklepu i produktów (również do wizytówki Google Moja Firma)...

TRENA Professional Cosmetics

Bardzo dobry serwis do zbierania opinii. Dzięki Zaufane.pl zbieranie opinii, zarówno o firmie, jak i o produktach, idzie jak należy...

Ministerstwo Gadżetów

Serdecznie polecam firmę Zaufane.pl. Od początku współpraca przebiegała wzorowo i charakteryzowała się pełnym profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do klienta...