BLOG

Ile kosztuje wizytówka Google?

Małgorzata Piasek

Małgorzata Piasek

Ile kosztuje wizytówka Google?

Ile kosztuje wizytówka w Google?

Zadajesz sobie pytanie, ile kosztuje wizytówka w Google? Samo założenie wizytówki jest darmowe! Warto o tym pamiętać, ponieważ w ostatnich latach pojawiło się szereg nieuczciwych firm, które twierdzą, że Google pobiera opłaty za założenie wizytówki w Google.   Pamiętajmy, Google nie pobiera na ten moment żadnych opłat za założenie i modyfikacje wizytówki Google. Każda firma, która posiada NIP, jest legalnie zarejestrowana może założyć wizytówkę w Google całkowicie bezpłatnie. Wizytówka Google zakłada się szybko i bezproblemowo. Wystarczy kilka kroków. Wchodzimy w mapy Google i dodajemy naszą firmę do bazy. W poszczególnych etapach wypełniamy wszelkie istotne informacje dotyczące przedsiębiorstwa. Najważniejsze są przede wszystkim dane teleadresowe i zakres usług. Możemy też dodać zdjęcia oraz godziny działalności firmy w poszczególnych dniach. Potencjalny klient otrzymuje, dzięki temu pełne informacje o  wybranym przedsiębiorstwie. Warto zaznaczyć, że każda dodatkowa informacja oraz zdjęcie wpływa pozytywnie na widoczność wizytówki Google w wyszukiwarce.

Ile kosztuje wizytówka w Google? Zapłacisz jedynie za dodatkową promocję!  

Jak już powiedzieliśmy sobie powyżej samo założenie prostej wizytówki w Google nie kosztuje nic. Możemy ją założyć całkowicie darmowo poprzez intuicyjny panel Google. Zapłacimy dopiero za poszczególne działania marketingowe i reklamowe, mające na celu wyróżnić naszą wizytówkę na tle innych. Jeśli chcemy, aby nasza wizytówka była łatwo rozpoznawalna i widoczna w sieci, powinniśmy nawiązać współpracę z agencjami marketingowymi, które specjalizują się w pozycjonowaniu wizytówek Google. Pracownicy agencji reklamowych dokładniej wiedzą, jakich narzędzi użyć i co należy zrobić, aby wizytówka Google cieszyła się powodzeniem i była widoczna w wynikach wyszukiwania. 

Co wpływa na widoczność wizytówki w Google jej popularność?

Czynniki mające wpływ na widoczność wizytówki w Google:

  • Kompleksowe informacje o firmie. Po części  napisaliśmy już o tym powyżej. Im więcej informacji o firmie, tym nasza wizytówka będzie pełniejsza,  a co za tym idzie lepiej widoczna w sieci. Warto wypełnić nie tylko podstawowe pola, ale również wszystkie informacje o przedsiębiorstwie. Jest to mile widziane nie tylko z pozycji algorytmów Google, ale również doceniane przez potencjalnych klientów. Dzisiejszy internauta bardzo ceni sobie szybki i bezproblemowy dostęp do pełnego pakietu informacji o firmie, z jaką chce współpracować. Duży wpływ na pozycjonowanie wizytówki Google mają również zdjęcia. Dlatego też wszelkiego rodzaju restauracje, firmy budowlane chętnie zamieszczają zdjęcia nawiązujące do profilu działalności,

  • Reklama Google Ads. Reklama Google Ads to już płatne działanie, które jednak może przynieść duże efekty. Dobrze przygotować, zaplanowana i przede wszystkim odpowiednio przeprowadzona kampania Google Ads sprawi, że wizytówka danej firmy będzie cieszyła się popularnością w wynikach wyszukiwania. Profesjonalne kampanie Google Ads mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy, dlatego też przy tego typu działaniach i przygotowywaniu kampanii Google Ads warto zwrócić uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal,

  • Opinie klientów o firmie. Dlaczego warto mieć opinie w Internecie? Odpowiedź jest banalnie prosta. W dobie dużej konkurencji, każdy konsument w poszukuje firmy, która cieszy się społecznym zaufaniem. Pozytywna opinie w Internecie sprawiają, że internauta sięga po dany produkt lub usługę. Firma natomiast buduje, dzięki temu swój dobry wizerunek. Warto postawić na opinie produktowe, transakcyjne, opinie o sklepie.

  • Wirtualny spacer z Google. Dużą popularnością w wyszukiwarce cieszą się firmy które oferują wirtualny spacer Google. Internauci uwielbiają  z tej funkcji korzystać. Samą stworzenie wirtualnego spaceru wiąże się jednak z dużym wydatkiem, dlatego na tego typu rozwiązanie mogą pozwolić sobie jedynie marki, które dysponują dość sporym zapleczem finansowym. 

Jak wpływać na widoczność wizytówki Google w sieci?

Co zrobić, aby twoja wizytówka była jak najbardziej widoczna?  Zadbaj o marketing rekomendacji. Recenzja gwiazdkowe i te tekstowe.  Opinie muszą być przede wszystkim autentyczne i szczere.  Nie ma mowy o kupowaniu opinii Szczecinek zgodnie z obowiązującą dyrektywą omnibus takie działania są karane. Im więcej recenzji, tym lepiej.  Wizytówkę Google pozycjonują nie tylko tekstowe wypowiedzi klientów, ale również zdjęcia, które zamieszczają między innymi Chociażby z restauracji, siłowni, basenu. Marketing opinii  jest najlepszym sposobem rozwoju marki i budowania zaufanej społeczności wokół firmy.

Zachęcamy do sprawdzania tekstów na naszym blogu, gdzie publikujemy teksty o marketingu opinii, ale też o wizytówkach Google.

Polecamy szczególnej uwadze tekst: Opinie Google - jak wspierają marketing w Twoim biznesie?

 

Zaufane.pl wprowadza AI, aplikację mobilną i integrację z Zapier, umacniając pozycję lidera w zarządzaniu reputacją online

Ogłaszamy nowe funkcje, które obejmują zaawansowaną integrację ze sztuczną inteligencją (AI), dedykowaną aplikację mobilną dla sektora retail oraz pełną integrację z platformą automatyzacji Zapier.

Podstawy prawne i data wejścia w życie nowych regulacji

Dnia 28 czerwca 2025 r. wejdzie w życie ustawa o z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zapewnieniu spełnienia wymagań dostępności produktów i usług przez podmioty gospodarcze. Dowiedz się więcej i przygotuj swój sklep.

Jak odpowiadać na negatywne opinie - 20 niezawodnych przykładów

Negatywne opinie w Internecie to dla wielu przedsiębiorców niewygodny temat. Prawda jest taka, że każdy biznes w sieci jest narażony na nieprzychylne rekomendacje. Sęk jednak tkwi w tym, w jaki sposób Ty, jako marka odpowiadasz na negatywne opinie. Wbrew pozorom to wielka sztuka, którą warto opanować i wprowadzić w życie jak najwcześniej!

Jak dotrzeć do klientów za granicą?

Gdy jesteś za granicą, starasz się dopasować do nowej lokalizacji, tubylców, języka oraz panujących zasad. Podobnie jest z przedsiębiorcami, którzy rozszerzają swój biznes na zagraniczne rynki. Co musisz zrobić, żeby skutecznie dotrzeć do klientów za granicą? Podpowiadamy!

Efekt ROPO a marketing opinii

ROPO to skrót od Research Online, Purchase Offline, czyli sytuacja, gdy klient najpierw szuka informacji o produkcie w internecie, ale finalnie kupuje go w sklepie stacjonarnym. W tym artykule opowiem jak się ma do niego marketing opinii oraz jak właściciel sklepu internetowego może obrócić to zjawisko na swoją korzyść.

Jak odzyskać i zabezpieczyć wizytówkę Google oraz sprawdzić jej skuteczność – poradnik krok po kroku

Posiadasz wizytówkę Google, ale straciłeś do niej dostęp? A może zauważyłeś, że ktoś wprowadza niepożądane zmiany w informacjach o Twojej firmie w Google? W tym poradniku krok po kroku wyjaśnimy, jak odzyskać kontrolę nad wizytówką Google, zabezpieczyć ją przed nieautoryzowanymi zmianami oraz sprawdzić, czy Twoja wizytówka przyciąga klientów.

Środki podjęte w celu weryfikacji opinii wynikających z Dyrektywy Omnibus

Masz ochotę sprawdzić, czy sprzedawca, u którego chcesz coś kupić, rzeczywiście jest godny zaufania? Naturalne. Każdy z nas lubi wiedzieć, z kim ma do czynienia, zanim kliknie „kup teraz”. Dlatego właśnie opinie klientów mają tak ogromne znaczenie. Ale uwaga – nie każda recenzja w internecie mówi prawdę.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak

Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Umów spotkanie