BLOG

Ile kosztuje wizytówka Google?

Małgorzata Piasek

Małgorzata Piasek

Ile kosztuje wizytówka Google?

Ile kosztuje wizytówka w Google?

Zadajesz sobie pytanie, ile kosztuje wizytówka w Google? Samo założenie wizytówki jest darmowe! Warto o tym pamiętać, ponieważ w ostatnich latach pojawiło się szereg nieuczciwych firm, które twierdzą, że Google pobiera opłaty za założenie wizytówki w Google.   Pamiętajmy, Google nie pobiera na ten moment żadnych opłat za założenie i modyfikacje wizytówki Google. Każda firma, która posiada NIP, jest legalnie zarejestrowana może założyć wizytówkę w Google całkowicie bezpłatnie. Wizytówka Google zakłada się szybko i bezproblemowo. Wystarczy kilka kroków. Wchodzimy w mapy Google i dodajemy naszą firmę do bazy. W poszczególnych etapach wypełniamy wszelkie istotne informacje dotyczące przedsiębiorstwa. Najważniejsze są przede wszystkim dane teleadresowe i zakres usług. Możemy też dodać zdjęcia oraz godziny działalności firmy w poszczególnych dniach. Potencjalny klient otrzymuje, dzięki temu pełne informacje o  wybranym przedsiębiorstwie. Warto zaznaczyć, że każda dodatkowa informacja oraz zdjęcie wpływa pozytywnie na widoczność wizytówki Google w wyszukiwarce.

Ile kosztuje wizytówka w Google? Zapłacisz jedynie za dodatkową promocję!  

Jak już powiedzieliśmy sobie powyżej samo założenie prostej wizytówki w Google nie kosztuje nic. Możemy ją założyć całkowicie darmowo poprzez intuicyjny panel Google. Zapłacimy dopiero za poszczególne działania marketingowe i reklamowe, mające na celu wyróżnić naszą wizytówkę na tle innych. Jeśli chcemy, aby nasza wizytówka była łatwo rozpoznawalna i widoczna w sieci, powinniśmy nawiązać współpracę z agencjami marketingowymi, które specjalizują się w pozycjonowaniu wizytówek Google. Pracownicy agencji reklamowych dokładniej wiedzą, jakich narzędzi użyć i co należy zrobić, aby wizytówka Google cieszyła się powodzeniem i była widoczna w wynikach wyszukiwania. 

Co wpływa na widoczność wizytówki w Google jej popularność?

Czynniki mające wpływ na widoczność wizytówki w Google:

  • Kompleksowe informacje o firmie. Po części  napisaliśmy już o tym powyżej. Im więcej informacji o firmie, tym nasza wizytówka będzie pełniejsza,  a co za tym idzie lepiej widoczna w sieci. Warto wypełnić nie tylko podstawowe pola, ale również wszystkie informacje o przedsiębiorstwie. Jest to mile widziane nie tylko z pozycji algorytmów Google, ale również doceniane przez potencjalnych klientów. Dzisiejszy internauta bardzo ceni sobie szybki i bezproblemowy dostęp do pełnego pakietu informacji o firmie, z jaką chce współpracować. Duży wpływ na pozycjonowanie wizytówki Google mają również zdjęcia. Dlatego też wszelkiego rodzaju restauracje, firmy budowlane chętnie zamieszczają zdjęcia nawiązujące do profilu działalności,

  • Reklama Google Ads. Reklama Google Ads to już płatne działanie, które jednak może przynieść duże efekty. Dobrze przygotować, zaplanowana i przede wszystkim odpowiednio przeprowadzona kampania Google Ads sprawi, że wizytówka danej firmy będzie cieszyła się popularnością w wynikach wyszukiwania. Profesjonalne kampanie Google Ads mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy, dlatego też przy tego typu działaniach i przygotowywaniu kampanii Google Ads warto zwrócić uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal,

  • Opinie klientów o firmie. Dlaczego warto mieć opinie w Internecie? Odpowiedź jest banalnie prosta. W dobie dużej konkurencji, każdy konsument w poszukuje firmy, która cieszy się społecznym zaufaniem. Pozytywna opinie w Internecie sprawiają, że internauta sięga po dany produkt lub usługę. Firma natomiast buduje, dzięki temu swój dobry wizerunek. Warto postawić na opinie produktowe, transakcyjne, opinie o sklepie.

  • Wirtualny spacer z Google. Dużą popularnością w wyszukiwarce cieszą się firmy które oferują wirtualny spacer Google. Internauci uwielbiają  z tej funkcji korzystać. Samą stworzenie wirtualnego spaceru wiąże się jednak z dużym wydatkiem, dlatego na tego typu rozwiązanie mogą pozwolić sobie jedynie marki, które dysponują dość sporym zapleczem finansowym. 

Jak wpływać na widoczność wizytówki Google w sieci?

Co zrobić, aby twoja wizytówka była jak najbardziej widoczna?  Zadbaj o marketing rekomendacji. Recenzja gwiazdkowe i te tekstowe.  Opinie muszą być przede wszystkim autentyczne i szczere.  Nie ma mowy o kupowaniu opinii Szczecinek zgodnie z obowiązującą dyrektywą omnibus takie działania są karane. Im więcej recenzji, tym lepiej.  Wizytówkę Google pozycjonują nie tylko tekstowe wypowiedzi klientów, ale również zdjęcia, które zamieszczają między innymi Chociażby z restauracji, siłowni, basenu. Marketing opinii  jest najlepszym sposobem rozwoju marki i budowania zaufanej społeczności wokół firmy.

Zachęcamy do sprawdzania tekstów na naszym blogu, gdzie publikujemy teksty o marketingu opinii, ale też o wizytówkach Google.

Polecamy szczególnej uwadze tekst: Opinie Google - jak wspierają marketing w Twoim biznesie?

 

Jak opinie online napędzają zaufanie i sprzedaż w e-commerce?

Opinie klientów w internecie stały się jednym z filarów podejmowania decyzji zakupowych. W 2025 roku znaczenie marketingu opinii (czyli działań związanych z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem recenzji klientów) jest większe niż kiedykolwiek. Badania pokazują, że konsumenci czytają chociażby okazjonalnie opinie online przed wybraniem lokalnej firmy czy produktu​. Dla właścicieli sklepów internetowych oznacza to, że reputacja zbudowana na podstawie recenzji może realnie przełożyć się na zaufanie klientów i wyniki sprzedażowe.

Proces zakupowy klienta w Internecie - rola opinii

Proces zakupowy klienta jest złożony i wieloetapowy. Tradycyjny cykl życia klienta ewoluował, obejmując nowe technologie i platformy, które zmieniają sposób, w jaki konsumenci podejmują decyzje zakupowe. W tym kontekście, opinie klientów nabrały nowego znaczenia, stając się kluczowym elementem wpływającym na zachowania zakupowe.

5 rzeczy o opinii, o których powinien wiedzieć każdy właściciel lokalnej firmy

Opinie klientów odgrywają kluczową rolę w budowaniu reputacji lokalnych firm. Konsumenci coraz częściej kierują się recenzjami online, zanim podejmą decyzję zakupową. Z tego względu marketing opinii staje się nieodzownym elementem strategii każdego przedsiębiorcy. W niniejszym artykule omówimy pięć kluczowych aspektów dotyczących opinii, które powinien znać każdy właściciel lokalnej firmy.

Od recenzji do rekomendacji: Budowanie społeczności wokół Twojej marki

W marketingu opinii kluczowe znaczenie ma nie tylko zdobywanie pozytywnych recenzji, ale także przekształcanie ich w trwałe rekomendacje, które angażują i budują społeczność wokół marki. Konsumenci coraz bardziej polegają na opiniach innych, dlatego marki muszą przyjąć proaktywne podejście do zarządzania opiniami i tworzenia lojalnych, zaangażowanych grup klientów.

Dlaczego social proof jest ważny w branży HoReCa?

W branży HoReCa jednym z kluczowych elementów budowania zaufania i lojalności klientów jest wykorzystanie social proof, czyli tzw. społecznego dowodu słuszności. Sprawdź jakie korzyści przynosi zbieranie i prezentowanie opinii klientów.

Trendy i wyzwania dla e-commerce na 2025 rok

Świat e-commerce dynamicznie się zmienia, wymuszając na przedsiębiorcach ciągłe dostosowywanie się do nowych technologii, oczekiwań klientów i zmian rynkowych. Rok 2025 zapowiada się jako czas intensywnych wyzwań, ale i ogromnych możliwości. Oto najważniejsze trendy i wyzwania.

Kalendarz wydarzeń e-commerce na 2025

Rok 2025 będzie pełen wyjątkowych okazji dla osób związanych z ecommerce. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia e-commerce w nadchodzącym roku – każde z nich to szansa na zdobycie wiedzy, inspiracji i narzędzi potrzebnych do rozwoju Twojego biznesu.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak

Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Umów spotkanie