BLOG

Sprzedaż na marketplace? Własny sklep internetowy? A może to i to?

Małgorzata Piasek

Małgorzata Piasek

wrzesień 2023
Sprzedaż na marketplace?  Własny sklep internetowy? A może to i to?

Chcesz założyć swój e-sklep? Poznaj zalety działalności w e-commerce!

Rozwój technologii, zmiany gospodarcze - wiele sklepów stacjonarnych niestety nie wytrzymało próby czasu. Branża e-commerce ma się za to świetnie i można powiedzieć, że jest w ciągłym rozkwicie. Jakie są zalety prowadzenia e-sklepu?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Prowadzenie sklepu internetowego pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Wymaga to tylko komputera, stałego dostępu do internetu oraz odpowiedniego oprogramowania. Oprócz tego nie ma potrzeby wynajmowania drogich pomieszczeń handlowych, czy angażowania zbyt wielu pracowników - często wystarczy zaledwie jedna osoba. Wszystko to ma ogromne znaczenie dla opłacalności biznesu.

Dostępność dla klientów - zakupy online są realizowane 24h

Klienci, którzy decydują się na zakupy w sieci, mają dostęp do sklepu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Nie muszą martwić się zamkniętymi drzwiami sklepu, czy kolejka do kasy, co przekłada się na zadowolenie klienta. Sklep online zawsze jest otwarty i jest w stanie przyjąć zamówienie w dowolnym momencie bez wpływu na komfort klienta.

Możliwość dotarcia do większej liczby odbiorców

Sklep internetowy może przyciągnąć klientów z całego kraju, a nawet spoza jego granic. Dzięki temu dotarcie do szerszej grupy konsumentów jest o wiele prostsze w porównaniu do tradycyjnego sklepu stacjonarnego. Dostęp do sieci daje możliwość promocji i dotarcia do odbiorców, którzy nigdy nie mieli okazji spotkać się z Twoją ofertą. Sklep online pozwala na globalne działanie - nie ogranicza nas region kraju. Co więcej, możemy sprzedawać na arenie międzynarodowej, wdrażając ideę cross-border. 

Szansa na tworzenie spersonalizowanej oferty

Sklep internetowy daje również możliwość dowolnej personalizacji oferty - z łatwością można dostosować asortyment do oczekiwań klientów i ich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można skutecznie przyciągnąć klientów i zyskać ich lojalność. Dedykowane oferty, ale też niebanalny asortyment, którego często nie znajdziemy w tradycyjnych sklepach, pozwala nam zyskać przewagę konkurencyjną, 

Dotrzyj do masowego odbiorcy poprzez marketplace!

Właściciele sklepów decydują się często iść o krok dalej i wystawiają swoje produkty na portalach typu marketplace. To dobra decyzja, przede wszystkim w momencie, gdy startujemy z biznesem. Jakie są korzyści wynikające z takiej decyzji? 

Platformy marketplace otwarte na każdy rodzaje-działalności!

Sprzedaż na platformie marketplace to w pierwszej kolejności rzeczywista realna możliwość sprzedaży dla wszystkich. Dzięki takiej platformie osoby prywatne i małe firmy mają dostęp do wielotysięcznej bazy klientów, z którymi mogą nawiązać współpracę i sprzedać swoje produkty. Co istotne, nie potrzeba wielkich nakładów finansowych na marketing, wizerunek, czy pozycjonowanie w sieci. Marketplace dba bowiem o pozycjonowanie swojej platformy, co sprzyja wysokim pozycjom w wynikach wyszukiwania i pozwala na dużą aktywność sprzedażową.

Prosta obsługa i szybkość transakcji

Po założeniu konta sprzedawcy, na marketplace oferta produktowa jest publikowana w prosty sposób, przejrzysty sposób. Prostota ta dotyczy zarówno sprzedaży, jak i zakupu.  Konkretne pozycje w ofercie uzupełnia się o opisy, zdjęcia i ceny, a korzystanie z Panelu Sprzedawcy jest łatwe i intuicyjne. Platforma obsługuje sprzedaż B2B i B2C i pozwala na rozbudowane systemy rabatowe i akcje promocyjne. Płatności dla sprzedawców wykonywane są przez platformę, bez konieczności zaangażowania własnej infrastruktury. Skutkuje to bezpieczeństwem i szybkimi przelewami środków.

Szansa na rozwój nowych relacji z klientami

Dzięki platformie marketplace sprzedawcy mają realną szansę na budowanie nowych relacji z klientami, a zatem na ich lojalność i powtarzalność sprzedaży. Dzięki sprzedaży w stałej ramie, w której klient ma dostęp do sklepu sprzedającego z każdego miejsca i czasu, możliwe są przede wszystkim duże zyski. Warto tu nadmienić także o tym, że to klient decyduje o tym, co kupuje, ale i jakie produkty znajdzie w ofercie. Sprzedający może dostosować swoją ofertę do preferencji i zapotrzebowania, co przyciąga klientów i zachęca do budowania nowych relacji biznesowych.

Brak ryzyka sprzedażowego i długofalowych zobowiązań

Niebywałą zaletą, wynikającą z korzystania z platformy marketplace, jest niski poziom ryzyka dla sprzedawcy. Bez względu na wysokość kosztów sprzedaży, czy wielkość biznesu, sprzedawcy cieszą się większym poziomem bezpieczeństwa z punktu widzenia prawnego i regulacyjnego. Wszelkie spory z klientami, czy reklamacje są rozpatrywane i rozwiązane przez platformę, przy czym sprzedający czuje się bardziej bezpieczny i chroniony swoje interesy w takiej sytuacji.

Różnorodność miejsc i form sprzedaży

Wskazaniem do sprzedaży na marketplace jest również fakt, że sprzedający może prowadzić sprzedaż na różnych platformach, w jednej sieci czy też prowadzić sprzedaż hybrydową - online i offline w ramach jednego biznesu. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie wartości dodanej dla klienta, ale i sprzedaż produktów, dbając przy tym o ich różnorodność, dostępność i komfort konsumenta.

Wyjście naprzeciw nowym klientom

Dzięki obecności na platformie marketplace możesz dotrzeć do odbiorcy, który nie wie o Twoim istnieniu. Jest to szczególnie wartościowe dla początkujących graczy w e-commerce. Wystawiając swoją ofertę na popularnych platformach, internauta dowiaduje się o Twoim istnieniu. 

E-sklep a może działalność na marketplace. Na co postawić?

Sprzedaż na platformie marketplace to obecnie jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na prowadzenie biznesu w Internecie. Korzyści wynikające z tego typu modelu sprzedażowego są liczne, począwszy od niskiego poziomu ryzyka, przez szeroką gamę miejsc i form sprzedaży, aż po prostą obsługę i rozwój nowych relacji z klientami. Nie ma wątpliwości, że korzystanie z marketplace stanowi świetne rozwiązanie dla osób prywatnych, biznesów małych i średnich, a także dla dużych korporacji, które szukają nowych sposobów na zwiększenie zasięgu sprzedażowego i budowania lojalnej bazy klientów.

Prowadzenie sklepu wciąż jednak wiąże się z budowaniem renomy, silnej marki, znaku firmowego. Pozwala budować silną pozycję na własnych warunkach i na własny rachunek. Wydawać się może, że idealnym rozwiązaniem jest połączenie zalet obu rozwiązań, chcąc podkreślić swoją obecność na rynku. 

Warto podkreślić działalność na obu tych frontach kompleksową strategią marketingową. W tym marketingiem rekomendacji. My, w Zaufane.pl wiemy jak robić to profesjonalnie, owocnie i z wynikiem w postaci międzynarodowego sukcesu i budowania niezawodnej, lojalnej społeczności wokół marki. 

Jak nasz czeski partner - Ověřený web - usługa “Zweryfikowana witryna” pomaga polskim e-sklepom zwiększyć wiarygodność?

W dzisiejszym świecie użytkownicy internetu są przytłoczeni tysiącami ofert e-sklepów. Warto wyróżnić swój e-commerce na tle konkurencji i zwiększyć jego wiarygodność, tak aby potencjalni klienci zatrzymali się właśnie u Ciebie na dłużej.

Zaufane.pl - pozyskuj, zarządzaj i prezentuj opinie

Buduj zaufanie dzięki autentycznym opiniom z narzędziem Zaufane.pl, które ułatwia pozyskiwanie, zarządzanie i prezentowanie recenzji, zwiększając sprzedaż i reputację marki. Jako oficjalny partner Google, zgodny z dyrektywą Omnibus i DSA, oferuje moderację w 26 językach, wspierając ekspansję na rynki zagraniczne. Sprawdź, jak ważny jest marketing opinii w obecnym e-commerce.

Razem na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli partnerstwo Zaufane.pl i Posadzimy.pl

Budowanie zaufania wobec marki stało się kluczowym elementem sukcesu. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w tym procesie są autentyczne opinie klientów, które pełnią rolę społecznego dowodu słuszności. W kontekście coraz większego znaczenia zrównoważonego rozwoju, social proof nabiera dodatkowego wymiaru, pozwalając firmom nie tylko na zwiększenie sprzedaży, ale także na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, zaangażowanie klientów w ESG.

Jak zdobyć opinie o moim sklepie stacjonarnym?

Opinie klientów odgrywają ważną rolę w budowaniu reputacji sklepu oraz przyciąganiu nowych klientów. Pozytywne recenzje mogą znacznie zwiększyć zaufanie do Twojego sklepu i wpłynąć na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na zdobycie opinii o Twoim sklepie stacjonarnym.

5 Kluczowych kroków do budowania wiarygodności marki w e-commerce

Budowanie wiarygodności marki jest kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Klienci mają dostęp do nieograniczonej liczby opcji, dlatego zaufanie może być decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowych. W tym artykule przedstawiamy pięć kluczowych kroków, które pomogą firmom zadbać o wizerunek, w tym poprzez zbieranie i publikowanie opinii.

Nowe trendy w marketingu użytkowników: budowanie pozytywnego wizerunku marki poprzez opinie klientów

Wśród trendów w marketingu warto zwrócić uwagę na rolę opinii klientów w kształtowaniu wizerunku marki. Zmieniające się preferencje konsumentów i rozwój technologii cyfrowych wymusiły na firmach przyjęcie nowych strategii, które pozwalają lepiej zrozumieć i wykorzystać głos klientów w procesie budowania marki. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom w marketingu użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem technik, takich jak marketing szeptany i strategie influencerów.

Jak założyć sklep internetowy krok po kroku?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego może być atrakcyjną perspektywą dla wielu przedsiębiorców, z uwagi na dynamiczny rozwój e-commerce oraz rosnące zapotrzebowanie na zakupy online. Jednak dobór właściwej platformy to tylko część wyzwania, z jakim musi zmierzyć się osoba zakładająca swoją pierwszą stronę internetową. Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku jakie czynniki warto rozważyć.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak

Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Umów spotkanie