BLOG
Sprzedaż na marketplace? Własny sklep internetowy? A może to i to?

Chcesz założyć swój e-sklep? Poznaj zalety działalności w e-commerce!
Rozwój technologii, zmiany gospodarcze - wiele sklepów stacjonarnych niestety nie wytrzymało próby czasu. Branża e-commerce ma się za to świetnie i można powiedzieć, że jest w ciągłym rozkwicie. Jakie są zalety prowadzenia e-sklepu?
Oszczędność czasu i pieniędzy
Prowadzenie sklepu internetowego pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Wymaga to tylko komputera, stałego dostępu do internetu oraz odpowiedniego oprogramowania. Oprócz tego nie ma potrzeby wynajmowania drogich pomieszczeń handlowych, czy angażowania zbyt wielu pracowników - często wystarczy zaledwie jedna osoba. Wszystko to ma ogromne znaczenie dla opłacalności biznesu.
Dostępność dla klientów - zakupy online są realizowane 24h
Klienci, którzy decydują się na zakupy w sieci, mają dostęp do sklepu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Nie muszą martwić się zamkniętymi drzwiami sklepu, czy kolejka do kasy, co przekłada się na zadowolenie klienta. Sklep online zawsze jest otwarty i jest w stanie przyjąć zamówienie w dowolnym momencie bez wpływu na komfort klienta.
Możliwość dotarcia do większej liczby odbiorców
Sklep internetowy może przyciągnąć klientów z całego kraju, a nawet spoza jego granic. Dzięki temu dotarcie do szerszej grupy konsumentów jest o wiele prostsze w porównaniu do tradycyjnego sklepu stacjonarnego. Dostęp do sieci daje możliwość promocji i dotarcia do odbiorców, którzy nigdy nie mieli okazji spotkać się z Twoją ofertą. Sklep online pozwala na globalne działanie - nie ogranicza nas region kraju. Co więcej, możemy sprzedawać na arenie międzynarodowej, wdrażając ideę cross-border.
Szansa na tworzenie spersonalizowanej oferty
Sklep internetowy daje również możliwość dowolnej personalizacji oferty - z łatwością można dostosować asortyment do oczekiwań klientów i ich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można skutecznie przyciągnąć klientów i zyskać ich lojalność. Dedykowane oferty, ale też niebanalny asortyment, którego często nie znajdziemy w tradycyjnych sklepach, pozwala nam zyskać przewagę konkurencyjną,
Dotrzyj do masowego odbiorcy poprzez marketplace!
Właściciele sklepów decydują się często iść o krok dalej i wystawiają swoje produkty na portalach typu marketplace. To dobra decyzja, przede wszystkim w momencie, gdy startujemy z biznesem. Jakie są korzyści wynikające z takiej decyzji?
Platformy marketplace otwarte na każdy rodzaje-działalności!
Sprzedaż na platformie marketplace to w pierwszej kolejności rzeczywista realna możliwość sprzedaży dla wszystkich. Dzięki takiej platformie osoby prywatne i małe firmy mają dostęp do wielotysięcznej bazy klientów, z którymi mogą nawiązać współpracę i sprzedać swoje produkty. Co istotne, nie potrzeba wielkich nakładów finansowych na marketing, wizerunek, czy pozycjonowanie w sieci. Marketplace dba bowiem o pozycjonowanie swojej platformy, co sprzyja wysokim pozycjom w wynikach wyszukiwania i pozwala na dużą aktywność sprzedażową.
Prosta obsługa i szybkość transakcji
Po założeniu konta sprzedawcy, na marketplace oferta produktowa jest publikowana w prosty sposób, przejrzysty sposób. Prostota ta dotyczy zarówno sprzedaży, jak i zakupu. Konkretne pozycje w ofercie uzupełnia się o opisy, zdjęcia i ceny, a korzystanie z Panelu Sprzedawcy jest łatwe i intuicyjne. Platforma obsługuje sprzedaż B2B i B2C i pozwala na rozbudowane systemy rabatowe i akcje promocyjne. Płatności dla sprzedawców wykonywane są przez platformę, bez konieczności zaangażowania własnej infrastruktury. Skutkuje to bezpieczeństwem i szybkimi przelewami środków.
Szansa na rozwój nowych relacji z klientami
Dzięki platformie marketplace sprzedawcy mają realną szansę na budowanie nowych relacji z klientami, a zatem na ich lojalność i powtarzalność sprzedaży. Dzięki sprzedaży w stałej ramie, w której klient ma dostęp do sklepu sprzedającego z każdego miejsca i czasu, możliwe są przede wszystkim duże zyski. Warto tu nadmienić także o tym, że to klient decyduje o tym, co kupuje, ale i jakie produkty znajdzie w ofercie. Sprzedający może dostosować swoją ofertę do preferencji i zapotrzebowania, co przyciąga klientów i zachęca do budowania nowych relacji biznesowych.
Brak ryzyka sprzedażowego i długofalowych zobowiązań
Niebywałą zaletą, wynikającą z korzystania z platformy marketplace, jest niski poziom ryzyka dla sprzedawcy. Bez względu na wysokość kosztów sprzedaży, czy wielkość biznesu, sprzedawcy cieszą się większym poziomem bezpieczeństwa z punktu widzenia prawnego i regulacyjnego. Wszelkie spory z klientami, czy reklamacje są rozpatrywane i rozwiązane przez platformę, przy czym sprzedający czuje się bardziej bezpieczny i chroniony swoje interesy w takiej sytuacji.
Różnorodność miejsc i form sprzedaży
Wskazaniem do sprzedaży na marketplace jest również fakt, że sprzedający może prowadzić sprzedaż na różnych platformach, w jednej sieci czy też prowadzić sprzedaż hybrydową - online i offline w ramach jednego biznesu. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie wartości dodanej dla klienta, ale i sprzedaż produktów, dbając przy tym o ich różnorodność, dostępność i komfort konsumenta.
Wyjście naprzeciw nowym klientom
Dzięki obecności na platformie marketplace możesz dotrzeć do odbiorcy, który nie wie o Twoim istnieniu. Jest to szczególnie wartościowe dla początkujących graczy w e-commerce. Wystawiając swoją ofertę na popularnych platformach, internauta dowiaduje się o Twoim istnieniu.
E-sklep a może działalność na marketplace. Na co postawić?
Sprzedaż na platformie marketplace to obecnie jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na prowadzenie biznesu w Internecie. Korzyści wynikające z tego typu modelu sprzedażowego są liczne, począwszy od niskiego poziomu ryzyka, przez szeroką gamę miejsc i form sprzedaży, aż po prostą obsługę i rozwój nowych relacji z klientami. Nie ma wątpliwości, że korzystanie z marketplace stanowi świetne rozwiązanie dla osób prywatnych, biznesów małych i średnich, a także dla dużych korporacji, które szukają nowych sposobów na zwiększenie zasięgu sprzedażowego i budowania lojalnej bazy klientów.
Prowadzenie sklepu wciąż jednak wiąże się z budowaniem renomy, silnej marki, znaku firmowego. Pozwala budować silną pozycję na własnych warunkach i na własny rachunek. Wydawać się może, że idealnym rozwiązaniem jest połączenie zalet obu rozwiązań, chcąc podkreślić swoją obecność na rynku.
Warto podkreślić działalność na obu tych frontach kompleksową strategią marketingową. W tym marketingiem rekomendacji. My, w Zaufane.pl wiemy jak robić to profesjonalnie, owocnie i z wynikiem w postaci międzynarodowego sukcesu i budowania niezawodnej, lojalnej społeczności wokół marki.
Jak zdobyć pozytywne opinie klientów? Prośba o wystawienie opinii
W dzisiejszych czasach nie ma takich firm czy produktów, których nie można by było zrecenzować. Ponadto opinie w Internecie stały się podstawą w budowaniu relacji na płaszczyźnie sprzedawca-klient. Zdobywanie pozytywnych opinii Google to również najkrótsza droga do pozyskania nowych odbiorców. Takie recenzje dają im poczucie dokonania najlepszego wyboru. Jak zatem zdobyć pozytywne opinie dla swojego biznesu? Oto kilka przykładów, dzięki którym dasz możliwość swoim klientom do wyrażenia własnego zdania.
Co to jest rich snippets? Przewodnik po fragmentach rozszerzonych
Możliwość dodawania fragmentów rozszerzonych do inteligentnych widgetów pozwala na indeksację recenzji i wyświetlanie ich w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Z naszego przewodnika uzyskasz informacje dotyczące fragmentów rozszerzonych recenzji, inteligentnych widgetów z włączoną obsługą fragmentów rozszerzonych.
Wizytówka Google Moja Firma - optymalizacja
Wizytówka Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie, które otwiera właścicielom firm drzwi do zaistnienia w Internecie. To jeden z najprostszych sposobów na pozyskanie ruchu i dotarcie do potencjalnych klientów. O tym, jak założyć wizytówkę Google Moja Firma pisałem w moim poprzednim artykule. W tym wpisie omówię zarządzanie stworzonym profilem, jakim jest optymalizacja wizytówki w mapach Google.
Jak odpowiedzieć na pozytywne opinie Google? [20 przykładów]
Opinie użytkowników coraz częściej są elementem decydującym podczas ścieżki zakupowej. Już teraz warto zdać sobie sprawę z tego, że to zjawisko w Internecie każdego dnia rośnie w siłę, więc nie trzeba przed nim uciekać. Prowadząc biznes w sieci jako przedsiębiorca chcesz, aby Twoja firma zbierała same pozytywne opinie. I słusznie! Nie ma w tym nic złego - negatywne opinie choć się pojawiają, to nie radują tak jak dobre recenzje klientów. W tym artykule przedstawię Ci jak odpowiedzieć na opinie Google, aby pomóc Twojej firmie. Sformułuję również 20 przykładów odpowiedzi, które mają znaczenie w wyszukiwarce Google i oczach potencjalnych klientów.
Kampania Back to School w e-commerce – jak ją przygotować?
Zjawisko Back to School w e-commerce to jeden z największych peaków sprzedażowych w roku, który przynosi duże zyski wielu markom. Warto baczniej przyjrzeć się tajnikom kampanii trwającym od lipca do blisko października, aby jak najwięcej dowiedzieć się o słynnym powrocie do szkoły. Dlaczego to takie ważne? Aby to rzetelnie wyjaśnić przedstawiamy ten gorący okres w e-commerce w liczbach. Jesteśmy pewni, że dokładnie zobrazujemy Ci odpowiedź na to pytanie!
Dropshipping – co to jest i jak zacząć?
Sklepy działające w modelu dropshipping to trend, który opanował już niemal cały świat. To bardzo wygodny sposób na rozpoczęcie sprzedaży online przy niewielkim nakładzie finansowym. Czym dokładnie jest dropshipping i co zrobić, aby zacząć na nim zarabiać? Sprawdź to w naszym artykule!
Zaufane.pl wprowadza AI, aplikację mobilną i integrację z Zapier, umacniając pozycję lidera w zarządzaniu reputacją online
Ogłaszamy nowe funkcje, które obejmują zaawansowaną integrację ze sztuczną inteligencją (AI), dedykowaną aplikację mobilną dla sektora retail oraz pełną integrację z platformą automatyzacji Zapier.