BLOG

Kampania Back to School w e-commerce – jak ją przygotować?

Kampania Back to School w e-commerce – jak ją przygotować?

Kampania powrót do szkoły – szkolny boom w e-commerce

Zjawisko Back to School w e-commerce to jeden z największych peaków sprzedażowych w roku, który przynosi duże zyski wielu markom. Warto baczniej przyjrzeć się tajnikom kampanii trwającym od lipca do blisko października, aby jak najwięcej dowiedzieć się o słynnym powrocie do szkoły.

Dlaczego to takie ważne? Aby to rzetelnie wyjaśnić przedstawiamy ten gorący okres w e-commerce w liczbach. Jesteśmy pewni, że dokładnie zobrazujemy Ci odpowiedź na to pytanie!

Powrót do szkoły – analiza szkolnych kampanii

Okres marketingowego powrotu do szkoły zaczyna tak naprawdę zaczyna się niedługo po rozpoczęciu wakacji. Przyjmuje się, że obejmuje on osiem tygodni – od początku lipca do końca sierpnia.

Warto jednak wiedzieć, że rodzice bardzo często rozkładają zakupy dla dzieci w czasie. Wiąże się to z niemałymi kosztami i zaplanowanym na ten czas urlopem. Dobre rozwiązanie, z którego najczęściej korzystają firmy w okresie powrotu do szkoły to przygotowanie kampanii i wszelkich działań marketingowych na koniec lipca i początek sierpnia.

Zgodnie ze wszystkimi prognozami termin ten utrzyma się również w tym roku, choć podobnie jak w poprzednim zakupione artykuły szkolne mogą różnić się w zależności od planów i harmonogramu powrotu do szkoły.

Sezon Back to School to szansa, z której mało kto z niego nie korzysta. Oczywiście mamy na myśli sklepy internetowe, dla których ten okres to prawdziwe żniwa. I to bez względu na sprzedawany asortyment!

Umiejętność „podpięcia się” pod przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego kusi wiele brandów i nie ma w tym nic dziwnego. Każdy w tym okresie chce podnieść swoją sprzedaż.

Żeby jednak lepiej zrozumieć ten sezon zakupowy warto przyjrzeć się danym psychograficznym z ubiegłych lat, zebranych pomiędzy połową lipca, a połową września, aby sprawdzić jak sprzedawcy radzili sobie w tym gorącym zakupowo sezonie.

Back to School –  psychografia na przestrzeni lat

Aby skutecznie wpływać na zachowania swoich konsumentów na samym początku musisz poznać ich motywacje. Właśnie to działanie powinno rozpocząć Twoje planowanie kampanii na powrót do szkoły. Dzięki zbieraniu danych psychograficznych razem z danymi zakupowymi stworzysz doskonałą drogę do osiągnięcia sukcesu sprzedażowego.

Rodzice liczą każdą złotówkę – średni budżet na wyprawkę spadł o 146 zł w porównaniu z rokiem ubiegłym, a aż 40% chce zmieścić się między 301 a 500 zł (wg. badania Barometr Providenta, lipiec 2024).

Ale cena to nie wszystko. Dzieci coraz częściej mają głos – 64% rodziców bierze pod uwagę ich gust, a ponad połowa stawia na funkcjonalność (56%), a co trzecia osoba na walory edukacyjne (31%) .

To jasny sygnał dla marek: komunikacja w sezonie Back to School nie może kręcić się tylko wokół rabatów. Liczy się design, użyteczność i realna wartość. Czas odrobić lekcję z empatycznego marketingu!

Co jeszcze warto wiedzieć? Grupa konsumentów korzystająca robiąca zakupy online wykonuje je znacznie częściej – jest to efekt oszczędności czasu. Mając taką wiedzę warto na czas powrotu do szkoły zadbać na swoim sklepie internetowym o takie aspekty, jak:

  • responsywność,
  • łatwość poruszania się między zakładkami,
  • tworzenie listy zakupowej,
  • szybkość serwerów,
  • maksymalne ułatwienie finalizowania transakcji.

Jakie produkty są najczęściej kupowane w kampaniach Back to School?

W kampanii Back to School liczy się znacznie więcej niż tylko zeszyty i długopisy. To moment, kiedy rodzice i uczniowie kompletują pełen zestaw niezbędników – nie tylko do nauki, ale też do organizacji przestrzeni, transportu i codziennego funkcjonowania. 

Pamiętaj – sklepy online, których asortyment umożliwia zakupy całej wyprawki w jednym miejscu, cieszą się największą popularnością.

Co będzie potrzebne w nowoczesnej szkole? Wskazujemy wszystkie szkolne akcesoria!

Organizacja miejsca do nauki

Powrót do szkoły to idealny moment na odświeżenie biurka i przestrzeni do nauki. W ruch idą tablice suchościeralne, magnesy, podpórki do książek, pudełka do przechowywania, a nawet kosz na śmieci – wszystko po to, żeby uczeń miał porządek i łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy. Przydadzą się też karteczki samoprzylepne, znaczniki stron, zakładki czy etykiety na książki i zeszyty.

Artykuły papiernicze i biurowe

Nie ma szkoły bez podstawowych przyborów. Na listę trafiają zeszyty, bloki rysunkowe i techniczne, długopisy, ołówki, gumki, temperówki, korektory, fiszki, klej, taśmy klejące, spinacze, zszywacze czy nożyczki. Do kompletu dochodzi piórnik, który to wszystko pomieści.

Sprzęt i akcesoria elektroniczne

Technologia coraz mocniej wchodzi do szkół. Dodatkowy monitor, mysz bezprzewodowa, ładowarka, powerbank – to rzeczy, które pomagają uczniom uczyć się wygodniej i bardziej mobilnie. Nawet kalendarz szkolny bywa zastępowany smartfonem, ale jego papierowa wersja wciąż ma swoich fanów.

Transport i dodatki do plecaka

Szkoła to też droga do niej. Hulajnoga lub rower stają się świetnym środkiem transportu, zwłaszcza w miastach. Warto też zadbać o dodatki: akcesoria rowerowe, breloki, przypinki czy etui na telefon, które dodają charakteru i pomagają utrzymać porządek oraz bezpieczeństwo.

Plecak i rzeczy do przechowywania

Bez plecaka lub torby ani rusz. Musi pomieścić nie tylko książki, ale często też laptopa i drugie śniadanie. Lunchboxy, butelki na wodę i worki na buty to obowiązkowy zestaw każdego ucznia. Do tego dochodzi odzież i obuwie sportowe – nie tylko na WF, ale też na zajęcia pozalekcyjne.

Powrót do szkoły – jak zaplanować kampanie marketingowe?

W planowaniu kampanii marketingowych na powrót do szkoły Twoim głównym zadaniem jest oczywiście trafienie w realne potrzeby uczniów i rodziców w konkretnym momencie roku. Aby jednak tego dokonać, na samym początku należy strategicznie przemyśleć swoje działania, aby nie tylko dotrzeć do odpowiedniej grupy, ale przede wszystkim pokazać jej dobrą stronę Twojego produktu.

Swoje kampanie możesz kierować zarówno do rodziców, jak i do osób młodszych – ale z zupełnie innym podejściem.

Rodzice szukają praktycznych rozwiązań. Liczy się dla nich wygoda, korzystna cena, wysoka jakość i szybka realizacja zamówienia. To oznacza, że Twój przekaz powinien być konkretny, oparty na korzyściach, z wyraźnym CTA, np. „kup teraz i odbierz jutro” lub „pakiet szkolny gotowy w 24h”. Dobrze sprawdzają się w tym przypadku kampanie mailingowe, reklamy Google Ads czy remarketing na Facebooku, gdzie można wykorzystać segmentację według wieku, lokalizacji i zainteresowań związanych z rodzicielstwem.

Z kolei w młodszej grupie odbiorców możesz działać bardziej emocjonalnie i inspirująco. Dzieci i nastolatki często mają wpływ na decyzje zakupowe, zwłaszcza jeśli chodzi o akcesoria szkolne, ubrania czy gadżety. W tym przypadku warto sięgnąć po influencer marketing – współpraca z twórcami na YouTube, TikToku czy Instagramie, którzy pokażą Twoje produkty w akcji, może zdziałać więcej niż klasyczna reklama. Liczy się forma – dynamiczne wideo, estetyczne zdjęcia i storytelling, który pokaże nie tylko sam produkt, ale też jego unikalność.

Zasady planowania kampanii powrót do szkoły (Back to School)

Zaplanuj kampanie wcześniej

Planowanie kampanii marketingowych to duże wyzwanie, które nigdy nie jest dziełem przypadku. Mając przed sobą wcześniej przygotowany plan możesz o wiele sprawniej reagować i zmieniać swoje początkowe założenia. W przypadku powrotu do szkoły (Back to School) kalendarz e-commerce jest ściśle zdefiniowany.

Jeżeli „prześpisz” ten moment może być już za późno na jakiekolwiek działanie. Wiedz, że reklamowe Last Minute również jest zaplanowane z odpowiednim wyprzedzeniem!

Zadbaj o rabaty i zniżki

Rabaty od zawsze służą do motywowania stałych , jak i potencjalnych klientów do zakupów. Jest kluczem do zdobycia ich zainteresowania i zatrzymania na dłużej ich uwagi. W świecie e-commerce zniżki odgrywają niemal najważniejszą rolę podczas podejmowania decyzji zakupowej.

Ważne jest jednak to, aby kampania z rabatem zwiększała sprzedaż, ale jednocześnie nie zagrażała realnym zyskom. Nowych  klientów możesz zachęcić ofertą specjalną przez zapisanie się do newslettera, a tych stałych nagradzaj programami lojalnościowymi.

Przygotuj jasne w przekazie kampanie

Dlaczego proste w przekazie kampanie reklamowe są tak powszechne? Ponieważ trafiają do zdecydowanie większej liczby odbiorców, których skutecznie angażują do działania. Taka kampania ma być łatwo przyswojona, zapamiętana i przede wszystkim zrozumiała dla grupy docelowej. Wśród uczniów i ich rodziców powinna budować zaufanie i jasno przekazać call to action.

Zaangażuj swoich odbiorców

Dobrze przeprowadzona kampania marketingowa powinna służyć także do utrzymania kontaktu z klientem. Po dokonaniu transakcji ważne jest przekazanie kluczowych idei na temat produktu, jak i intencji, jakie ma Twój sklep.

Pomogą Ci w tym zebrane pozytywne opinie. Nie od dziś wiadomo, że to one są doskonałym motywatorem do dokonania zakupów dla potencjalnych odbiorców. Warto jednak wiedzieć, że z perspektywy zadowolonego klienta o wiele łatwiej jest podzielić się pozytywną opinią mając do niej bezpośredni dostęp. W tym celu warto skorzystać z wdrożenia rozwiązań do gromadzenia opinii i umieszczania ich w wyszukiwarce. Takie rozwiązanie z pewnością przedłuży Twój Back to School!

Pozytywne opinie w kampanii Back to School

Myśl długoterminowo

Zbieranie opinii z kampanii reklamowych jest także elementem długoterminowym. Mają one znaczenie nie tylko podczas gorącego okresu, ale przez cały rok. Budowanie świadomości marki i jej rozpoznawalność ma duże znaczenie w trakcie prowadzonych działań marketingowych. 

Pozytywne opinie pozwolą Ci być wszędzie tam, gdzie są Twoi potencjalni klienci. W dotarciu do nich pomogą Ci wspomniane wcześniej platformy zbierające opinie od osób, które już dokonały zakupów w Twoim sklepie.

Budowanie świadomości marki dzięki pozytywnym opiniom

Powrót do szkoły – dlaczego zaplanowanie kampanii jest takie ważne?

Najważniejsze w powrocie do szkoły dla branży e-commerce jest całościowe spojrzenie na decyzje zakupowe klientów. Ma to kluczowe znaczenie i wpływ na lepsze planowanie i poprawę swoich wyników.

Warto postawić na wybór różnych kanałów reklamowych, których wspólnym czynnikiem będzie założony cel. Takie działanie będzie dawało lepsze efekty niż prowadzenie oddzielnych kampanii.

Pamiętaj, że aby dobrze wykorzystać ten sezon nie wystarczy kilka dni na stworzenie skutecznej reklamy. Potrzeba do tego tygodni, a czasem nawet miesięcy. Analizując rynek i przyglądając się statystykom odpowiednio wcześniej można znacznie podnieść swoją sprzedaż!

Budowanie zaufania i wiarygodności

Decyzje zakupowe konsumentów są kształtowane przez szereg czynników, takich jak cena, jakość produktu, opinie innych klientów oraz działania marketingowe marek. Dla wielu osób kluczowym aspektem jest stosunek jakości do ceny, co sprawia, że szukają oni najlepszych ofert i promocji. Wpływ mają także rekomendacje znajomych oraz recenzje online, które budują zaufanie do produktu. Dlatego ecommercy powinny zadbać o pozyskiwanie autentycznych recenzji i publikowanie ich w miejscach styku z potencjalnymi klientami. Ważna jest liczba opinii oraz aby ocena zawierała także komentarz użytkownika.

Jak zbierać recenzje przed sezonem Back to School?

W celu zwiększenia wiarygodności oraz wartości opinii dla potencjalnego klienta, należy zbierać szczegółowe informacje, które mogą być przydatne dla innych rodziców podczas podejmowania decyzji zakupowych. Warto w ankiecie zastosować dodatkowe pytania, które uwzględnią w ocenie:

1. Wiek dziecka i klasa

Recenzje, które zawierają informacje o wieku dziecka i jego klasie, mogą być niezwykle pomocne dla rodziców poszukujących produktów odpowiednich dla dzieci na podobnym etapie rozwoju. Na przykład, rodzic szukający plecaka dla pierwszoklasisty chce wiedzieć, czy produkt jest wygodny, odpowiedniej wielkości i czy spełnia potrzeby dziecka w tym wieku.

2. Typ szkoły i specyfika nauczania

Informacje o tym, do jakiego typu szkoły uczęszcza dziecko (np. szkoła publiczna, prywatna) oraz jakiego rodzaju zajęcia realizuje, mogą dostarczyć dodatkowego kontekstu. Rodzice mogą w ten sposób dowiedzieć się, czy dany produkt sprawdza się w specyficznych warunkach.

3. Zastosowanie i przeznaczenie produktu

W recenzjach warto uwzględnić informacje dotyczące tego, w jakim celu produkt jest używany. Na przykład, przy zakupie artykułów szkolnych, rodzice mogą być zainteresowani, czy dany zeszyt lub piórnik sprawdza się w codziennym użytkowaniu, czy jest trwały i funkcjonalny. Informacje o zastosowaniu mogą również dotyczyć produktów specjalistycznych, takich jak przybory do zajęć plastycznych lub sportowych.

4. Jakość i trwałość

Rodzice poszukują produktów, które są nie tylko funkcjonalne, ale także trwałe i bezpieczne dla ich dzieci. Dlatego warto, aby recenzje zawierały opinie na temat jakości materiałów, wytrzymałości produktu oraz jego bezpieczeństwa. Takie informacje pomagają innym rodzicom ocenić, czy dany produkt będzie odpowiedni na więcej niż jeden sezon.

5. Stosunek jakości do ceny

Cena jest jednym z kluczowych czynników wpływających na decyzje zakupowe, zwłaszcza w przypadku rodzin, które muszą zaopatrzyć dzieci we wszystko, co niezbędne do szkoły. W recenzjach warto zatem umieszczać informacje na temat stosunku jakości do ceny – czy produkt jest wart swojej ceny, czy może istnieją tańsze alternatywy o podobnej jakości.

Zachęty i nagrody dla klientów za wystawienie recenzji

Zachęty i nagrody za wystawienie recenzji to skuteczny sposób na zwiększenie ich liczby. W sezonie „Back to School”, gdy rodzice są szczególnie wrażliwi na jakość i funkcjonalność produktów dla dzieci, recenzje stają się kluczowym elementem strategii marketingowej. Jak to zrobić?

1. Programy lojalnościowe

Jednym ze skutecznych sposobów zachęcania klientów do wystawiania recenzji jest oferowanie punktów w ramach programów lojalnościowych. Klienci mają możliwość zdobyć punkty za wystawioną recenzję, które następnie mogą wymienić na zniżki, darmowe produkty lub inne nagrody. W sezonie „Back to School”, kiedy rodzice często dokonują większych zakupów, taka forma motywacji może być szczególnie atrakcyjna. 

2. Kupony rabatowe i kody promocyjne

Inną popularną formą zachęty jest oferowanie kuponów rabatowych lub kodów promocyjnych w zamian za recenzje. Po dokonaniu zakupu klient może otrzymać e-mail z prośbą o wystawienie recenzji i informacją, że po jej przesłaniu otrzyma zniżkę na kolejne zakupy. W okresie „Back to School” może to być szczególnie kuszące, gdyż rodzice często potrzebują dokonać kilku zakupów, więc każda oszczędność jest mile widziana.

3. Personalizowane podziękowania 

Personalizacja ma znaczny wpływ na odbiór marki przez kupującego. Po otrzymaniu recenzji sprzedawca może wysłać klientowi spersonalizowaną wiadomość z podziękowaniem oraz ewentualnie drobnym upominkiem, takim jak darmowy plik do pobrania (np. plan lekcji dla dzieci) lub mały prezent związany z ofertą sklepu. Takie gesty budują lojalność i zachęcają klientów do dalszego angażowania się, co jest szczególnie ważne w kontekście marketingu opinii.

Wykorzystanie mediów społecznościowych i kampanii email marketingowych

Wykorzystanie mediów społecznościowych i kampanii email marketingowych w sezonie „Back to School” to skuteczny sposób na dotarcie do rodziców i uczniów z odpowiednim przekazem w kluczowym momencie zakupowym. Integracja działań online i offline oraz odpowiednie dostosowanie komunikacji do potrzeb odbiorców pozwalają na maksymalne wykorzystanie potencjału sprzedażowego tego sezonu. Jakie metody zastosować?

1. Targetowane kampanie na mediach społecznościowych

Media społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, TikTok czy Pinterest, są idealnymi platformami do promowania produktów związanych z powrotem do szkoły. W sezonie „Back to School” sprzedawcy mogą tworzyć targetowane kampanie reklamowe, które docierają bezpośrednio do rodziców dzieci w wieku szkolnym oraz do nastolatków. Personalizacja reklam, oparta na danych demograficznych, zainteresowaniach i zachowaniach online, pozwala skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Warto w kreatywnych treściach wideo prezentować komentarze zadowolonych użytkowników, aby zwiększyć autentyczność przekazu.

2. Email marketing jako narzędzie do personalizacji i budowania lojalności

Kampanie email marketingowe w okresie „Back to School” mogą być niezwykle efektywne, jeśli są odpowiednio zaplanowane i spersonalizowane. Wysyłanie spersonalizowanych ofert, przypomnień o promocjach i rekomendacji produktowych to sprawdzone strategie, które mogą przyciągnąć klientów i zwiększyć sprzedaż.

Jak skutecznie wykorzystać recenzje w kampaniach marketingowych?

Wykorzystanie recenzji w kampaniach marketingowych to skuteczna strategia, która może znacząco zwiększyć konwersje i zaufanie do marki. Wykorzystywanie recenzji na kartach produktowych, za pomocą widgetów na stronie oraz w kampaniach PPC, pozwala na efektywne budowanie społecznego dowodu słuszności, co z kolei przekłada się na lepsze wyniki sprzedażowe. W dobie rosnącej konkurencji i zwiększonej wrażliwości klientów na autentyczność, recenzje stają się nieocenionym narzędziem, które warto maksymalnie wykorzystać.

1. Recenzje na kartach produktowych

Jednym z najbardziej oczywistych miejsc, w którym można wykorzystać recenzje, są karty produktowe na stronach internetowych. Opinie klientów pełnią tutaj rolę bezpośredniego dowodu społecznego, który może przekonać potencjalnych kupujących do dokonania zakupu. Szczegółowe komentarze użytkowników, będą tym bardziej pomocne dla opiekunów.

Przykład e-sklepu Pomelody:

Źródło: https://pomelody.com/sklep/67-rymowanki-wyliczanki.html 

2. Wykorzystanie widgetów z recenzjami

Widgety na stronie głównej i w kluczowych sekcjach: Umieszczenie widgetów wyświetlających najnowsze lub najlepiej oceniane recenzje na stronie głównej czy w sekcji z bestsellerami może skutecznie zwrócić uwagę nowych odwiedzających. Tego typu widgety pomagają budować zaufanie do całej oferty sklepu. Przykład sklepu dobreliski:

Źródło: https://www.dobreliski.pl/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwq_G1BhCSARIsACc7NxpRMeuuk6VVNacQoLIzmfnQf2dU4X-2mvur_K416ysRHAnE1Rlid3AaAtTVEALw_wcB 

3. Wykorzystanie recenzji w reklamach PPC (Google Ads, Facebook Ads)

Recenzje klientów można również skutecznie wykorzystać w reklamach PPC (Pay-Per-Click), takich jak Google Ads czy Facebook Ads, aby zwiększyć ich efektywność i przyciągnąć więcej klientów.

Kampania Google Ads z widocznymi gwiazdkami - Zyzio&Zuzia

Czy już wiesz, jak wykorzystać powrót do szkoły w marketingu?

W świecie marketingu termin, jakim jest Back to School jest niezwykle ważny, a dla wielu branż nawet kluczowy. Choć grupa docelowa ani jej odbiorcy nie ulegli zmianie, to jednak teraz mają oni zupełnie inne priorytety. 

Sukces zależy od podejścia i zaprezentowania swoich produktów w aranżacji szkolnej tak, aby wywołać u odbiorców potrzebę ich posiadania. W tym zadaniu social media i reklamy Google Ads okazują się największą siłą przebicia.

Wystarczy w odpowiedni sposób wykorzystać Back to School, aby pokazać potencjalnemu klientowi korzyści płynące z zakupów u Ciebie. Właśnie taki mindset należy wprowadzić szykując się do kampanii.

Jeśli tylko możesz swoją ofertą nawiązać do nowych etapów w życiu czy ciągłego rozwoju, to wiedz, że powrót do szkoły stoi przed Tobą otworem!

 

Podsumowanie:

  • Sezon Back to School to jeden z największych szczytów sprzedażowych w e-commerce.

  • Kampanie najlepiej uruchamiać między końcem lipca a początkiem sierpnia.

  • Rodzice liczą na wygodę, dobrą cenę i szybką realizację – młodsi odbiorcy zwracają uwagę na wygląd i unikalność.

  • Sklepy oferujące całą wyprawkę w jednym miejscu mają przewagę.

  • Wcześniejsze planowanie i prosty przekaz kampanii realnie zwiększają sprzedaż.

Jak zdobyć pozytywne opinie klientów? Prośba o wystawienie opinii

W dzisiejszych czasach nie ma takich firm czy produktów, których nie można by było zrecenzować. Ponadto opinie w Internecie stały się podstawą w budowaniu relacji na płaszczyźnie sprzedawca-klient. Zdobywanie pozytywnych opinii Google to również najkrótsza droga do pozyskania nowych odbiorców. Takie recenzje dają im poczucie dokonania najlepszego wyboru. Jak zatem zdobyć pozytywne opinie dla swojego biznesu? Oto kilka przykładów, dzięki którym dasz możliwość swoim klientom do wyrażenia własnego zdania.

Co to jest rich snippets? Przewodnik po fragmentach rozszerzonych

Możliwość dodawania fragmentów rozszerzonych do inteligentnych widgetów pozwala na indeksację recenzji i wyświetlanie ich w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Z naszego przewodnika uzyskasz informacje dotyczące fragmentów rozszerzonych recenzji, inteligentnych widgetów z włączoną obsługą fragmentów rozszerzonych.

Wizytówka Google Moja Firma - optymalizacja

Wizytówka Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie, które otwiera właścicielom firm drzwi do zaistnienia w Internecie. To jeden z najprostszych sposobów na pozyskanie ruchu i dotarcie do potencjalnych klientów. O tym, jak założyć wizytówkę Google Moja Firma pisałem w moim poprzednim artykule. W tym wpisie omówię zarządzanie stworzonym profilem, jakim jest optymalizacja wizytówki w mapach Google.

Jak odpowiedzieć na pozytywne opinie Google? [20 przykładów]

Opinie użytkowników coraz częściej są elementem decydującym podczas ścieżki zakupowej. Już teraz warto zdać sobie sprawę z tego, że to zjawisko w Internecie każdego dnia rośnie w siłę, więc nie trzeba przed nim uciekać. Prowadząc biznes w sieci jako przedsiębiorca chcesz, aby Twoja firma zbierała same pozytywne opinie. I słusznie! Nie ma w tym nic złego - negatywne opinie choć się pojawiają, to nie radują tak jak dobre recenzje klientów. W tym artykule przedstawię Ci jak odpowiedzieć na opinie Google, aby pomóc Twojej firmie. Sformułuję również 20 przykładów odpowiedzi, które mają znaczenie w wyszukiwarce Google i oczach potencjalnych klientów.

Kampania Back to School w e-commerce – jak ją przygotować?

Zjawisko Back to School w e-commerce to jeden z największych peaków sprzedażowych w roku, który przynosi duże zyski wielu markom. Warto baczniej przyjrzeć się tajnikom kampanii trwającym od lipca do blisko października, aby jak najwięcej dowiedzieć się o słynnym powrocie do szkoły. Dlaczego to takie ważne? Aby to rzetelnie wyjaśnić przedstawiamy ten gorący okres w e-commerce w liczbach. Jesteśmy pewni, że dokładnie zobrazujemy Ci odpowiedź na to pytanie!

Dropshipping – co to jest i jak zacząć?

Sklepy działające w modelu dropshipping to trend, który opanował już niemal cały świat. To bardzo wygodny sposób na rozpoczęcie sprzedaży online przy niewielkim nakładzie finansowym. Czym dokładnie jest dropshipping i co zrobić, aby zacząć na nim zarabiać? Sprawdź to w naszym artykule!

Zaufane.pl wprowadza AI, aplikację mobilną i integrację z Zapier, umacniając pozycję lidera w zarządzaniu reputacją online

Ogłaszamy nowe funkcje, które obejmują zaawansowaną integrację ze sztuczną inteligencją (AI), dedykowaną aplikację mobilną dla sektora retail oraz pełną integrację z platformą automatyzacji Zapier.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak

Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Umów spotkanie