BLOG
3 sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki negatywnym opiniom

- Sprzedaż a negatywne opinie
- Czy wiesz, że negatywne opinie mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę wiarygodności i przejrzystości Twojej firmy?
- Jak negatywne opinie mogą zbudować zaufanie wśród potencjalnych klientów?
- Złe recenzje jako źródło nowych pomysłów na rozwój firmy
- Negatywne opinie i ochrona reputacji online
Sprzedaż a negatywne opinie
Bez wątpienia pozytywne opinie są bardzo korzystne dla każdej firmy. Wzrost sprzedaży, większy ruch na stronie oraz wzrost liczby pozyskiwanych klientów – to tylko kilka przykładów z wielu korzyści, jakie mogą przynieść pozytywne recenzje. W takim razie jaki wpływ na reputację firmy mają negatywne opinie? Zazwyczaj właściciele firm obawiają się, że ten rodzaj recenzji może wywołać niepożądany efekt, w wyniku czego pojawi się ryzyko utraty klientów oraz potencjalnych klientów.
Czy wiesz, że negatywne opinie mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę wiarygodności i przejrzystości Twojej firmy?
Choć dla wielu może to wydawać się nieprawdopodobne – negatywne recenzje mogą pomóc w budowie zaufania wśród potencjalnych klientów. Jak wiadomo wzbudzenie zaufania wśród przyszłych konsumentów nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w początkowym etapie rozwoju. Jednak nawet negatywne recenzje pomogą zyskać wiele istotnych informacji, które wpłyną na rozwój firmy i sprawią, że będziesz krok przed konkurencją. Co więcej, będziesz zaskoczony pozytywnym związkiem między negatywnymi opiniami, a sprzedażą.
Postanowiliśmy stworzyć artykuł, w którym pokażemy pozytywny wpływ negatywnych opinii na Twój biznes w Internecie. Dlatego też zamiast bać się tych “złych” recenzji możesz z nich skorzystać i zwiększyć wiarygodność swojej firmy.
Jak negatywne opinie mogą zbudować zaufanie wśród potencjalnych klientów?
Negatywne opinie są bardzo częstym zjawiskiem w sieci, ale mało kto wie, że mogą przynieść wiele korzyści.
Negatywne recenzje zapewniają autentyczność Twojej firmie oraz informacje, jak najlepiej ulepszyć produkt i / lub usługi. Nikt z nas nie jest nieomylny, ale to nie jest największy problem. Spory problem występuje w momencie, gdy stale powtarzamy jeden i ten sam błąd, mimo stale przypływających złych opinii na ten temat, aż do momentu, gdy te opinie stają się większością wszystkich dostępnych.
Nie przejmuj się, gdy klient nie będzie zadowolony, ale wyciągnij wnioski i zadbaj o to, by kolejny klient był zadowolony z tego samego produktu lub usługi.
Złe recenzje też mogą się przytrafić
Spora liczba osób jest przekonana, że produkt z pozytywnymi opiniami będzie chętniej poszukiwany niż ten z negatywnymi recenzjami. Natomiast rolą negatywnych opinii nie jest ściśle zwiększanie sprzedaży, ale głównie budowanie zaufania wśród klientów.
Według Billa Tancera negatywne opinie są cenne, głównie w przypadku nadania ogólnej wiarygodności firmy, jednocześnie ją napędzając. Wspomina o bardzo ciekawym badaniu przeprowadzonym przez brytyjską firmę programistyczną Reevoo, w którym wskazano, że konsumenci aktywnie poszukują negatywnych opinii. Niektóre wyniki jasno stwierdzają, że klienci spędzają 4 razy więcej czasu na stronie, kiedy czytają negatywne opinie oraz kupują średnio o 67 procent więcej niż pozostała grupa.
Pozostałe badania wykazały, że 68% konsumentów bardziej ufa firmom, które posiadają zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Co więcej, 95% osób twierdzi, że widząc same pozytywne opinie o firmie pomyślało, że zostały one sfałszowane.
Wiarygodność firmy, a negatywne opinie
Obecnie większość konsumentów szuka informacji przed całkowitym podjęciem decyzji o zakupie. Szczególnie w e-commerce, gdzie jedynym zasobem dostępnym dla klientów jest strona internetowa lub sklep www. Dlatego właśnie nawet negatywne opinie mogą być podstawowym czynnikiem w procesie podejmowania decyzji zakupowych.
Złe opinie nie tylko dostarczają informacji na temat produktu czy usługi, ale przede wszystkim przekazują przejrzystość. To sprawia, że firma jest postrzegana przez konsumentów jako wiarygodna.
Zastanawiasz się co sprawia, że konsumenci tak chętnie czytają negatywne opinie? Recenzje te powodują, że klienci bardziej wierzą w te pozytywne opinie dotyczące produktu i / lub usługi. Nie ma nic złego w wyświetlaniu negatywnych opinii, ponieważ one również mają wpływ na firmę – budując wiarygodność oraz zaufanie.
Złe recenzje jako źródło nowych pomysłów na rozwój firmy
Negatywne recenzje są tak cenne, że nie tylko budują zaufanie wśród konsumentów i przyszłych klientów, ale same w sobie są dobrym źródłem informacji.
Potraktuj krytykę jako poradę
Nie ma sensu bać się i unikać negatywnych opinii. W rzeczywistości są bardzo ważne, chociaż dla wielu może to być ogromnym szokiem. Negatywne opinie nie tylko zwracają uwagę na to, z czego Twoi klienci nie są zadowoleni w odniesieniu do produktu / usługi. Wystawiając negatywne recenzje klienci często w bezpośredni sposób określają, co można poprawić w Twojej firmie. Negatywne opinie pomogą Ci zdobyć nowe pomysły, dzięki czemu Twoja działalność będzie bardziej innowacyjna w zakresie usług lub produktów, które oferujesz.
Najważniejsze jest, by zwracać uwagę na to, co przekazują Ci Twoi klienci. Zdanie konsumentów pomoże Ci ulepszyć i rozwinąć biznes przyciągając nowych klientów.
Negatywne opinie i ochrona reputacji online
Zarówno negatywne, jak i pozytywne opinie mają bezpośredni wpływ na reputację Twojej firmy w Internecie, ale nie tylko. Mając na uwadze, by nie zaszkodzić reputacji, ale ją poprawić poprzez negatywne opinie jest dialog z klientami.
Warto szczególnie odpisywać klientom, którzy wystawili ocenę z 2 lub nawet 1 gwiazdką. W ten sposób firma ma możliwość rozwiązać problem, którego dotyczy opinia. Mimo, że opinie są publikowane niezależnie od oceny, warto odpisywać klientom wykazując zainteresowanie oraz chęć rozwiązania problemu. W ten sposób publicznie pokazujesz, że zdanie każdego klienta jest ważne i brane pod uwagę.
Negatywne recenzje nie mają za zadanie przysporzyć kłopotów. Są wartościowe i mają potężną moc dla każdej firmy, nawet tej największej. Czasami ciężko jest zaakceptować te złe opinie, ale warto brać je pod uwagę. Pomogą Twojej firmie stać się jedną z największych konkurencji na rynku, jednocześnie zbudują zaufanie wśród klientów.
Nie obawiaj się złych recenzji. Zamiast tego powinieneś martwić się, czy docenisz je na tyle, by stały się niezwykle pomocnym narzędziem w rozwoju Twojego biznesu.
Jak zdobyć pozytywne opinie klientów? Prośba o wystawienie opinii
W dzisiejszych czasach nie ma takich firm czy produktów, których nie można by było zrecenzować. Ponadto opinie w Internecie stały się podstawą w budowaniu relacji na płaszczyźnie sprzedawca-klient. Zdobywanie pozytywnych opinii Google to również najkrótsza droga do pozyskania nowych odbiorców. Takie recenzje dają im poczucie dokonania najlepszego wyboru. Jak zatem zdobyć pozytywne opinie dla swojego biznesu? Oto kilka przykładów, dzięki którym dasz możliwość swoim klientom do wyrażenia własnego zdania.
Co to jest rich snippets? Przewodnik po fragmentach rozszerzonych
Możliwość dodawania fragmentów rozszerzonych do inteligentnych widgetów pozwala na indeksację recenzji i wyświetlanie ich w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Z naszego przewodnika uzyskasz informacje dotyczące fragmentów rozszerzonych recenzji, inteligentnych widgetów z włączoną obsługą fragmentów rozszerzonych.
Wizytówka Google Moja Firma - optymalizacja
Wizytówka Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie, które otwiera właścicielom firm drzwi do zaistnienia w Internecie. To jeden z najprostszych sposobów na pozyskanie ruchu i dotarcie do potencjalnych klientów. O tym, jak założyć wizytówkę Google Moja Firma pisałem w moim poprzednim artykule. W tym wpisie omówię zarządzanie stworzonym profilem, jakim jest optymalizacja wizytówki w mapach Google.
Jak odpowiedzieć na pozytywne opinie Google? [20 przykładów]
Opinie użytkowników coraz częściej są elementem decydującym podczas ścieżki zakupowej. Już teraz warto zdać sobie sprawę z tego, że to zjawisko w Internecie każdego dnia rośnie w siłę, więc nie trzeba przed nim uciekać. Prowadząc biznes w sieci jako przedsiębiorca chcesz, aby Twoja firma zbierała same pozytywne opinie. I słusznie! Nie ma w tym nic złego - negatywne opinie choć się pojawiają, to nie radują tak jak dobre recenzje klientów. W tym artykule przedstawię Ci jak odpowiedzieć na opinie Google, aby pomóc Twojej firmie. Sformułuję również 20 przykładów odpowiedzi, które mają znaczenie w wyszukiwarce Google i oczach potencjalnych klientów.
Kampania Back to School w e-commerce – jak ją przygotować?
Zjawisko Back to School w e-commerce to jeden z największych peaków sprzedażowych w roku, który przynosi duże zyski wielu markom. Warto baczniej przyjrzeć się tajnikom kampanii trwającym od lipca do blisko października, aby jak najwięcej dowiedzieć się o słynnym powrocie do szkoły. Dlaczego to takie ważne? Aby to rzetelnie wyjaśnić przedstawiamy ten gorący okres w e-commerce w liczbach. Jesteśmy pewni, że dokładnie zobrazujemy Ci odpowiedź na to pytanie!
Dropshipping – co to jest i jak zacząć?
Sklepy działające w modelu dropshipping to trend, który opanował już niemal cały świat. To bardzo wygodny sposób na rozpoczęcie sprzedaży online przy niewielkim nakładzie finansowym. Czym dokładnie jest dropshipping i co zrobić, aby zacząć na nim zarabiać? Sprawdź to w naszym artykule!
Zaufane.pl wprowadza AI, aplikację mobilną i integrację z Zapier, umacniając pozycję lidera w zarządzaniu reputacją online
Ogłaszamy nowe funkcje, które obejmują zaawansowaną integrację ze sztuczną inteligencją (AI), dedykowaną aplikację mobilną dla sektora retail oraz pełną integrację z platformą automatyzacji Zapier.