BLOG

W e-commerce prawdziwe opinie są na wagę złota

Integracja IdoSell z Zaufane.pl

Dzięki integracji platform IdoSell i Zaufane.pl błyskawicznie zwiększysz wiarygodność swojego sklepu w Internecie.
Sprawdź co to oznacza dla Twojego biznesu!

Zgodnie z raportem E-commerce w Polsce 2019. Gemius dla e-Commerce Polska najmłodsi e-konsumenci (od 15 do 24 roku życia) wskazują, że głównym źródłem wiarygodności nowo-odwiedzanego sklepu online są opinie o nim. Szczególnie ważne są dla nich polecenia: przyjaciół, znajomych, członków rodziny (kolejność nieprzypadkowa). 47% polskich internautów zwraca uwagę na opinie o danym sklepie. Co więcej, traktuje je jako jeden z kluczowych czynników wpływających na wiarygodność sklepu i motywujących do dokonania w nim zakupu.

Co zrobić, by zbudować i umacniać wiarygodność sklepu internetowego? Gromadzić rekomendacje, a następnie umiejętnie nimi zarządzać!

Zwiększ wiarygodność! Zintegruj sklep internetowy z systemem opinii Zaufane.pl.

Integracja strony na silniku IdoSell z platformą rekomendacji Zaufane.pl jest w pełni automatyczna. Wystarczy w panelu administracyjnym sklepu utworzyć nowe konto użytkownika API, a następnie aktywować usługę.

Zobacz jakie to proste!

Integracja Zaufane.pl z Twoim system sklepowym

System Zaufane.pl automatycznie pobiera dane zamówień na bazie których przygotowuje ankiety i maile

Pozyskiwane opinie trafiają do panelu Zaufane.pl, a stamtąd automatycznie do wszystkich najważniejszych miejsc

Opinie o sprzedawcy do “widgetu sprzedawcy”

Opinie o produktach na kartę produktu

Oraz do Google (reklamy produktowe, reklamy tekstowe, wyniki organiczne)

Integracja Zaufane z Idosell jest elastyczna, możesz wybrać szybkie połączenie narzędzia ze sklepem lub skonfigurować zaawansowane dedykowane wdrożenie według własnych potrzeb i pomysłu.

To się liczy, to nas wyróżnia:
Integracja Idosell umożliwia dodawanie opinii bezpośrednio na kartę produktu – bez konieczności instalowania dodatkowego widgetu.

Zobacz przykładowe wdrożenia naszych Klientów!

Wdrożenie systemu pozyskania opinii w Polsce, Czechach i Słowacji!

Zobacz więcej

Dziesiątki opinii na kartach produktów i gwiazdki w Google!

Zobacz więcej

Wdrożenie w sieci ponad 100 sklepów odzieżowych Moodo.

Zobacz więcej
Co zyskujesz dzięki integracji platformy IdoSell i Zaufane.pl?
1. Największą skuteczność pozyskiwania opinii!

Przy pomocy Zaufane.pl codziennie zyskujesz dziesiątki, a nawet setki prawdziwych i pozytywnych opinii.

Ile rekomendacji jesteśmy w stanie wygenerować jednego dnia? Oto porównanie obejmujące naszych Klientów i konkurencyjnych dostawców rozwiązań do pozyskiwania opinii. Warto zwrócić uwagę na czas współpracy konkurencji z poszczególnymi markami oraz efektywność Zaufane.pl w zdecydowanie krótszych okresach.

Klient /Konkurencja
360 347 OPINII
(opinie pozyskane w ciągu 10 miesięcy)
24 995 OPINII
(w ciągu ostatnich 16 miesięcy)
87 033 OPINII
(w ciągu ostatnich 12 miesięcy, PL, SK, CZ)
20273 OPINII
(w ciągu 18 miesięcy, 9 rynków UE)
- 23 138 OPINII
(współpraca od 16.10.2016 r.)
6 683 OPINII
(współpraca od 05.02.2011 r.)
-
- 22 037 OPINII
(współpraca od 07.06.2017 r.)
- -
- - - 1 977 OPINII
(współpraca od 29.11.2016 r. primagran.de)
2. Unikalne metody pozyskiwania opinii

Pozyskiwanie opinii tylko i wyłącznie za pomocą wiadomości e-mail to za mało. Zaufane.pl proponuje aż 4 różne sposoby pozyskiwania rzetelnych recenzji. W zależności od potrzeb i modelu Twojego biznesu możesz skorzystać ze wszystkich, lub wybrać tę opcję, która najbardziej Ci odpowiada:

POP-UP

Zwiększ swój współczynnik odpowiedzi nawet o 40% przez integrację pop-up z formularzem ze swoją stroną

SMS

Pozwól swoim klientom pozostawić opinię gdziekolwiek się znajdują bezpośrednio za pomocą smartfona

E-MAIL

Stary i dobry e-mail to sprawdzone narzędzie pozyskiwania opinii, dzieki któremu Klienci mogą ocenić Twoją usługę

Point Of Sale

Zbieraj opinie w swoim lokalu. Potrzebujesz tylko 30 sekund, by Twój Klient ocenił usługę

Zainteresowany?
Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – pomożemy Ci wybrać właściwe metody

3. Innowacyjne i skuteczne ankiety

Ankiety stanowią wspólny mianownik wszystkich metod pozyskiwania opinii. Gdy użytkownik zdecydował się podzielić się swoimi doświadczeniami, ważne byś mu to ułatwił, pozyskując przy tym wszystkie typy opinii oraz informacje, które pozwolą wyciągnąć Ci wnioski i ulepszyć działanie Twojej firmy.

Chcesz zobaczyć naszą ankietę w akcji? Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo:

4. Tańsze i bardziej efektywne reklamy w Google (PLA i tekstowe), dzięki złotym gwiazdkom

Pewnie zauważyłeś, że od pewnego czasu Google umożliwia wyświetlanie „rich sippets” w postaci rozszerzeń gwiazdkowych, znanych z SEO, w płatnych wynikach wyszukiwania – zarówno tekstowych jak i produktowych. W naszym kraju ta technika jest stosowana jeszcze przez stosunkowo małą ilość e-sklepów, choć są branże gdzie już teraz jest to must have!

Jak to działa?

Posiadanie gwiazdek w płatnych wynikach wyszukiwania w naturalny sposób zwraca uwagę Twoich klientów i sprawia, że nawet o 30% osób więcej wybierze Twój sklep.

5. Więcej ruchu organicznego (SEO) oraz skuteczniejsze pozycjonowanie

Gwiazdki i naturalne treści tworzone przez Twoich Klientów mają silne przełożenie na pozycjonowanie. Screeny nadesłane od jednego z Klientów Zaufane.pl, który wdrożył rozwiązanie w pierwszym kwartale 2020 dobitnie to obrazują. Około połowy kwietnia roboty Google zaindeksowały opinie oraz zostały wyświetlone gwiazdki w wynikach organicznych dla większości podstron.

6. Dedykowane szablony maili do Klientów

W sytuacji, kiedy nie posiadasz własnego projektu mailingu, możesz skorzystać z bogatej bazy szablonów Zaufane.pl. Wszystkie dostosowane są do urządzeń mobilnych, a więc responsywne – poprawie wyświetlają się zarówno na laptopach, tabletach jak i smartfonach.

7. Pełna zgodność z RODO

RODO całkowicie zmieniło podejście do ochrony danych osobowych w e-commerce. Najwiekszymi wygranymi są klienci, gdyż większość e-sklepów podeszło bardzo poważnie do nowych wytycznych, również w zakresie doboru partnerów i narzędzi gwaranujących pełne bezpieczeństwo powierzanych danych osobowych oraz zgodności procesowej i prawnej. Zaufane.pl jest w 100% zgodne z prawem.

I wiele, wiele więcej!

Zarządzanie feedbackiem, strony „thank you page”, wsparcie w 25 językach, możliwości moderacji… Lista jest długa! Integracja Idosell i Zaufane.pl to Twoja realna szansa na lepszą pozycję w wynikach Google, większy zysk, redukcję kosztów pozyskiwania Klienta czy usprawnienie funkcjonowania sklepu i obsługi Klienta poprzez wyeliminowanie potencjalnych błędów, jakie popełniasz a negatywnie wpływają na doświadczenia zakupowe. Wykorzystasz ją?

Razem na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli partnerstwo Zaufane.pl i Posadzimy.pl

Budowanie zaufania wobec marki stało się kluczowym elementem sukcesu. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w tym procesie są autentyczne opinie klientów, które pełnią rolę społecznego dowodu słuszności. W kontekście coraz większego znaczenia zrównoważonego rozwoju, social proof nabiera dodatkowego wymiaru, pozwalając firmom nie tylko na zwiększenie sprzedaży, ale także na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, zaangażowanie klientów w ESG.

Jak zdobyć opinie o moim sklepie stacjonarnym?

Opinie klientów odgrywają ważną rolę w budowaniu reputacji sklepu oraz przyciąganiu nowych klientów. Pozytywne recenzje mogą znacznie zwiększyć zaufanie do Twojego sklepu i wpłynąć na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na zdobycie opinii o Twoim sklepie stacjonarnym.

5 Kluczowych kroków do budowania wiarygodności marki w e-commerce

Budowanie wiarygodności marki jest kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Klienci mają dostęp do nieograniczonej liczby opcji, dlatego zaufanie może być decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowych. W tym artykule przedstawiamy pięć kluczowych kroków, które pomogą firmom zadbać o wizerunek, w tym poprzez zbieranie i publikowanie opinii.

Nowe trendy w marketingu użytkowników: budowanie pozytywnego wizerunku marki poprzez opinie klientów

Wśród trendów w marketingu warto zwrócić uwagę na rolę opinii klientów w kształtowaniu wizerunku marki. Zmieniające się preferencje konsumentów i rozwój technologii cyfrowych wymusiły na firmach przyjęcie nowych strategii, które pozwalają lepiej zrozumieć i wykorzystać głos klientów w procesie budowania marki. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom w marketingu użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem technik, takich jak marketing szeptany i strategie influencerów.

Jak założyć sklep internetowy krok po kroku?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego może być atrakcyjną perspektywą dla wielu przedsiębiorców, z uwagi na dynamiczny rozwój e-commerce oraz rosnące zapotrzebowanie na zakupy online. Jednak dobór właściwej platformy to tylko część wyzwania, z jakim musi zmierzyć się osoba zakładająca swoją pierwszą stronę internetową. Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku jakie czynniki warto rozważyć.

Pozyskiwanie, analiza i publikacja opinii online. O co pytają klienci Zaufane.pl?

Recenzje stają się kluczowym kryterium przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Jednak pozyskiwanie, analiza i publikacja opinii online stanowi wyzwanie dla wielu właścicieli sklepów internetowych. Zaufane.pl stanowi integralne rozwiązanie, które pomaga firmom B2B i B2C w budowaniu solidnej reputacji poprzez skuteczny marketing opinii. Poznaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące całego procesu gromadzenia feedbacku za pomocą dedykowanego narzędzia.

Strategie pozyskiwania opinii: metody online i offline.

Opinie klientów są kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Dlatego właśnie firma powinna zadbać o pozyskiwanie recenzji. Sprawdź jakie są metody online i offline, by zbudować silny social proof.

Porozmawiaj z nami, aby dowiedzieć się jak

Zaufane.pl poprawi Twoje wskaźniki marketingowe i sprzedażowe.

Umów spotkanie